Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Łuszczyca paznokci u dziecka?, Łuszczyca paznokci u dziecka?
zabka79
post 7.09.2010, 9:25
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 19039

Witam bardzo serdecznie. Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu zauważyłam u mojej 3,5 letniej córci na dużych palcach u stóp, że schodzą jej paznokcie. Paznokcie są koloru lekko żółtawego i zaczeły odchodzić nie od końca paznokcia tylko uniosły się do góry na samym początku paznokcia zaraz przy skórce. I tak u prawej jak i u lewej nogi. Córcia mówi, że paluszki jej nie bolą. Wczoraj poszłam do lekarza dermatologa, a że pan dermatolog mnie zna bo leczę się u niego na łuszczycę skóry całego ciała więc odrazu postawił diagnozę u mojej córci-,, początki łuszcycy"'. Przepisał maść Sorel Plus i kazał smarować dwa razy dziennie. Na ulotce przeczytałam, że nie powinno tej maści się stosować u dzieci poniżej 18-tego roku życia. Czy spotkał się ktoś z was z takim samym problemem i czy to rzeczywiście odrazu może być łuszczyca?. Bardzo proszę o odpowiedź. Modlę się codziennie aby ta choroba nie dopadła mojego dziecka a tu proszę. Jestem załamana.
Go to the top of the page

+Quote Post
agpela
post 7.09.2010, 9:59
Post #2

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 11

yh... a czy lekarz nie zlecił podstawowego badania, które w tej sytuacji aż się prosi - mykologiczne paznokci??? W okresie powakacyjnym często zauważa się nasilenie właśnie chorób grzybiczych - to takie "bonusy" z plaży, ośrodków wypoczynkowych itp. sad.gif
Poproś koniecznie o skierowanie na to badanie!
Sorel to na szczęście nie steryd, a maść na bazie d3, ale po co stosować jeśli nie jest tak naprawdę postawiona diagnoza! Lekarz poszedł na łatwiznę - wie, że ty się leczysz na ł. to od razu założył, że to samo dotknęło twoją córeczkę.
Mocno wierzę, że tak nie jest smile.gif

Pozdrawiam i trzymam kciuki za to aby to była "tylko" grzybica smile.gif którą szybko wyleczycie i szybko po niej ulotni się jako niemiłe wspomnienie mijającego lata...

--------------------

+Quote Post
Paweł Landzberg
post 7.09.2010, 11:09
Post #3

Użytkownik nr: 19025

Też bym najpierw zrobił testy na grzyba. Anuż może się okazać, że to nie łuszczyca. Swoją drogą dziwne miejsce na początek łuszczycy jak i tak małego dziecka.

Jeśli jednak chodzi o samo leczenie łuszczycy paznokci to ciężko się to leczy.

--------------------

+Quote Post
amermalgosia
post 7.09.2010, 11:16
Post #4

Użytkownik nr: 13138

Takich właśnie mamy dermatologów sad.gif - no nie zrobic podstawowego badanie, tutaj przecież chodzi o dziecko- moja rada- zmienić lekarza- to nie jest dobry fachowiec- badanie w kierunku grzybicy to podstawa, dopiero potem mozna coś próbować robic z płytką paznokcia

--------------------
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli

+Quote Post
lusi
post 8.09.2010, 13:57
Post #5

Użytkownik nr: 9688

zabko ja mialam z corka rok temu tez problem.Otoz na paznokciu dloni ,,cos,, sie pojawilo,paznokiec robil sie nieksztaltny,chropowaty i ciemnial,kolezanka podpowiedziala mi,ze to grzybica i polecila propolis na spirycie ph34r.gif ,zrobilo sie gorzej i paluszek ja szczypal,pojechalismy do polskiego lekarza i tam trafilam na doktor pediatre robiaca specjalizacje z dermatologii.Ta pani doktor stwierdzila,ze u dzieci jest niemozliwa grzybica poniewaz jest szybki wzrost panokcia i grzybica nie ma szans na rozwoj.Przepisala syropy odczulajace,ale mi jako mamie to nie wystarczalo i poszlam do swojego GP,dal kopertke do ktorej mialam zapakowac scinki paznokcia i to wyslali do szpitala do badania,okazalo sie jednak,ze to nie grzybica.prawdopodobnie jakas bakteria,przepisal specjalny srodek do malowania paznokcia i po kilku tygodniach wszystko wrocilo do normy.Nie wiem czy w polsce robia takie badania jesli tak to popros o skierowanie aby przekonac sie co jest tego przyczyna-pozdrawiam

Ten post został edytowany przez lusi: 8.09.2010, 13:59

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
zabka79
post 9.09.2010, 7:41
Post #6

Użytkownik nr: 19039

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Podbudowało mnie to troszkęna duchu i mam nadzieję, że to będzie grzybica. Dzisiaj idę po skierowanie na badanie mykologiczne i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam was bardzo serdecznie smile.gif

+Quote Post
aga_krol
post 24.10.2010, 20:57
Post #7

Użytkownik nr: 19279

Moim dziciom tez rozwarstwiają się pazurki u nóg od środka paznokcia i naokoło schodzi skóra (córa ma 9 lat syn 5 ) a lekarze mówią że wyrośnie i nic im nie jest, tylko ja panikuje.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 31.07.14 - 18:34