Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zielnik, fotografie i opisy ziół
henia49
post 22.08.2012, 10:45
Post #21

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 18647

CYTAT(idaalia @ 22.08.2012, 0:06) *
ale rozumiem henia, że skuteczność jest, prawda biggrin.gif?

O tej skuteczności ziół wszelkich u mnie, to trudno tak konkretnie powiedzieć. Jak pisałam już kilkakrotnie, trochę ich używam biggrin.gif A i farmakologicznie też jestem wspomagana ze względu na te swoje przypadłości.
Ale powiem tak: droga dobra, bo i ł. w postaci pryszczy tylko, i krew dobra, a i to co u mnie najważniejsze - serducho - gra i buczy.

Macierzanka, to wspomnienia wczesnego dzieciństwa: placki mączne i dzbanek zaparzonej macierzanki właśnie. Dobry czas biggrin.gif

--------------------
"Doradzając Przyjacielowi, staraj się mu pomóc a nie sprawić przyjemność" :*
Go to the top of the page

+Quote Post
dia
post 22.08.2012, 17:33
Post #22

Użytkownik nr: 8214

Kiedyś do mycia dzieci dodawano wywaru z macierzanki żeby miały ładną cerę skórę.

Kiedyś do mycia dzieci dodawano wywaru z macierzanki żeby miały ładną cerę skórę.

+Quote Post
idaalia
post 22.08.2012, 17:43
Post #23

Użytkownik nr: 7595

mi też ta macierzanka pobrzmiewa echem dzieciństwa, ale z wiadomościami szczątkowymi;

czy macie jakieś sensowne rozwiązanie dot. własnej systematyczności sad.gif?
tylu rzeczy sie nauczyłam, tyle w sobie wyćwiczyłam, ale systematyczności w lekach, suplementach itp - zero i nie potrafię tego jakos ogarnąć;

najgorsze jest to, że ja pamietam o lekach mamy, dziecka, o lampach dziecka przyjaciółki (bo ona zapomina) itd;
wszystkim przypominam, dzwonię, kontroluję, a sama jak ta ciapa ostatnia - 3,4 dni i potem zanik pamięci sad.gif

--------------------
"Wielu ludzi chce zostać wyleczonych przez innych lub żeby zostało to zrobione za
pomocą jakiegoś instrumentu, nie przyznając się do winy i nie próbując znaleźć
swego błędu, który jest przyczyną ich nieszczęścia."

G. Oshawa

+Quote Post
dia
post 24.08.2012, 8:44
Post #24

Sosna

http://www.nutrivitality.pl/zioa-i-ich-zas...anie/sosna.html

+Quote Post
idaalia
post 24.08.2012, 11:53
Post #25

z pączków sosny na wiosnę robi się doskonałą miksturę do oczyszczania organizmu smile.gif
ale nie stosowałam jej nigdy, ze względu na brak bliskiego dostepu do "czystej" sosny;

--------------------
"Wielu ludzi chce zostać wyleczonych przez innych lub żeby zostało to zrobione za

G. Oshawa

+Quote Post
idaalia
post 31.08.2012, 12:20
Post #26

BALSAMOWIEC MIRRA

Wprawdzie chyba nie można go wyhodować w naszych ogródkach czy na balkonach, ale jest on składnikiem słynnego paraprotexu;

Krzew balsamowca ma gałązki cierniste, pokryte małymi listkami, owocem jego jest pestkowiec. Doskonale jest przystosowany do suchych i trudnych warunków, oraz braku wody.

Po nacięciu gałęzi lub pnia wydziela on złotożółtą żywicę zwaną mirrą.
Wyciekająca mirra po nacięciu bardzo szybko tężeje w wyniku czego tworzą się ziarna w kształcie łez.

Skład i działanie:
Bryłki gumożywicy balsamowca zawierają dużo olejku eterycznego, którego składnikami są m.in. eugenol, aldehyd cynamonowy, pinen i limonen oraz związki śluzowe.
Mirra ma działanie stymulujące i rozgrzewające, przeciwbólowe, wykrztuśne i udrażniające, przeciwalergiczne, przeciwzapalne,przeciwgrzybicze, antydepresyjne, pobudzające krążenie, zwalczające przeziębienie i osłabienie, oraz przyspieszające gojenie się ran.

Zastosowanie w lecznictwie domowym:
W medycynie ludowej mirra ze względu na swoje działanie jest wykorzystywana w leczeniu zapalenia oskrzeli, astmy i gruźlicy. Stosowane leki z balsamowca poprawiają apetyt, ułatwiają trawienie, likwidują gazy i oczyszczają jelita z toksyn i pasożytów

Rozgrzewające właściwości mirry są szczególnie cenne dla układu rozrodczego u kobiet, ponieważ, zwiększają ukrwienie macicy, przywracają zanikającą miesiączkę i likwidują bóle. Stosuje się ją także tuż przed rozpoczęciem porodu, co pomaga wywołać silniejsze skurcze macicy.

Rozcieńczona nalewka z mirry jest stosowana do irygacji pochwy, zaatakowanej pleśniawkami lub rzęsistkowicą, drożdżycą, grzybicą.

Rozcieńczoną nalewką z mirry płucze się chore gardło, migdałki, krtań. Jest ona także znakomitym środkiem przeciw zapaleniu dziąseł i innych infekcji jamy ustnej.

Wspomaganie leczenia innych chorób:

Rany cięcia, wrzody, zgorzele, trąd, kiła
Sucha pękająca skóra, starzejąca się szybko skóra
Zapalenie skóry, egzema, stopa atlety, grzybica stóp
Grzybica, pasożyty (robaki),
Zapalenie oskrzeli, zatoki, dziąseł, stawów i mięśni
Artretyzm, reumatyzm, gruźlica
Infekcje, biegunka, gronkowiec, sepsa (posocznica)
Czerwonka, salmonella, campylobacter, e.coli, sars, Mononukleoza, bruceloza,

Parodontoza, słabe dziąsła, próchnica,
szkorbut, ból gardła, zapalenie strun głosowych, utrata głosu
Hemoroidy, brak miesiączki u młodych kobiet, niepłodność,
Fibromialgia (fibromyalgia), zmęczenie, blednica, anemia,
Zły nastrój psychiczny, apatia, depresja, nerwica
Stany emocjonalne, panika histeria, fobia, strach

Postać leku:

Z mirry balsamowca sporządza się nalewkę na spirytusie.
Mirra używana jest także w formie proszku i olejku – Oleum Myrrhae.

--------------------

G. Oshawa

+Quote Post
kwasiek
post 2.09.2012, 16:52
Post #27

Użytkownik nr: 22719

CYTAT(idaalia @ 22.08.2012, 18:43) *
czy macie jakieś sensowne rozwiązanie dot. własnej systematyczności sad.gif?
tylu rzeczy sie nauczyłam, tyle w sobie wyćwiczyłam, ale systematyczności w lekach, suplementach itp - zero i nie potrafię tego jakos ogarnąć;

wystarcza 3 tygodnie na zmiane przyzwyczajenia. na jakimś szkoleniu mówili wink.gif
a już całkiem jak dorośli im do czegoś masz mniejszą motywacje czasu wiecej potrzeba. Twa motywacja by dbać o innych jest silna a ł nie tolerujesz i chcesz zapomnieć o niej, ja to przynajmnie u siebie widzę tak. laugh.gif
Ostatnio pół mieszkania przemeblowałam by mieć wszystko pod ręką w sypialni posegregowane w szufladach i jest jakoś łatwiej bo jak sięgnę po jedno to głupio już nie załatwić reszty

tak sie chwaliłam mym zielnikiem na balkonie i ... 2 tygodnie cudzej opieki i została mi pietruszka, rozmaryn, szczypiorek i moze oregano, choć mam jeszcze nadzieję na rukole i bazylię sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

ale przynajmniej kocica żyje wink.gif

Rozmaryn jako roślina z regionu sródziemnomorskiego przetrwa naprawdę dużo. Zawsze mnie rozczula jak moi panowie widza tam żywopłot z rozmarynu i to jeszcze strzyzony a na ułamanych patykach robię szaszłyki a wiechciem z rozmarynu smaruję rybę na grilu oliwą

+Quote Post
dia
post 8.09.2012, 10:51
Post #28

http://zielnik.bystrzyca.pl/

+Quote Post
dia
post 8.09.2012, 21:25
Post #29

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inulina

+Quote Post
dia
post 9.09.2012, 20:59
Post #30

http://www.panacea.pl/articles.php?page=0&topic=9
Ciepłego września smile.gif nara

+Quote Post
mamuśka
post 10.09.2012, 18:54
Post #31

Użytkownik nr: 7792

temat bardzo mi się podoba Dia,
szukałam w sieprniu jaskółczego ziela...na kurzajkę dla córy, szukałam w Bieszczadach, miałam zdjęcie i znaleźć nie mogłam..ale to chyba nie ten czas był.
Ponoć występuje wszędzie...czy miałyście kiedyś okazję spotkania tej roslinki? Tak pytam..na zaś...

--------------------

+Quote Post
agpela
post 10.09.2012, 19:38
Post #32

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 11

Karolka, u mnie rośnie na obrzeżach działki, tam gdzie utrzymujemy część "łąkową" smile.gif Ale teraz już nie widzę kwitnącego.

--------------------

+Quote Post
elak.
post 10.09.2012, 22:05
Post #33

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 4376

CYTAT(mamuśka @ 10.09.2012, 19:54) *
temat bardzo mi się podoba Dia,
szukałam w sieprniu jaskółczego ziela...na kurzajkę dla córy, szukałam w Bieszczadach, miałam zdjęcie i znaleźć nie mogłam..ale to chyba nie ten czas był.
Ponoć występuje wszędzie...czy miałyście kiedyś okazję spotkania tej roslinki? Tak pytam..na zaś...

U mnie w ogródku się rozpleniło okrutnie, bo parę lat temu przyniosłam sobie z lasu parę roślinek. Interesowało mnie wtedy na łuszczycę. Zerknij tutaj . W naszej okolicy pełno go wszędzie.
To genialne ziółko. 2 razy byłam zachwycona jego działaniem. Raz - gdy jakaś narośl na twarzy mi odpadła, gdy już umówiłam się na zabieg. smile.gif
A ostatnio coś zaczęło mi rosnąć na policzku, myślałam, że to od okularów. Gdy zaczęło być mocno widoczne przypomniałam sobie o glistniku. Posmarowałam chyba ze 3 razy co parę dni. I nie wiem nawet kiedy mi zniknęło. smile.gif

I wcale nie musi kwitnąć, wystarczy aby na złamaniu łodygi czy oderwaniu gałązki, pojawiał się zółty sok. Ostatnio już wszystkie starsze roślinki miałam wyplenione, więc żółty sok osiagnęłam dopiero z korzenia takiej młodej.

--------------------

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

+Quote Post
mamuśka
post 11.09.2012, 18:01
Post #34

Użytkownik nr: 7792

dzięki dziewczyny bardzo
a pomimo wymrażania przez ponad 2 m-ce kurzajki pomogogła....skórka cytryny nasączona octem..jednak co natura to natura

Pozdrawiam

--------------------

+Quote Post
idaalia
post 12.09.2012, 11:10
Post #35

KOZIERADKA

można hodować w doniczce;
jadalne liście i nasiona;
uprażoną i zmieloną kozieradką można przyprawiać pieczone ziemniaki, gotowaną marchewkę, fasolę, kotlety selerowe, brokułowe lub kalafiorowe oraz potrawy z jaj i zupy warzywne;

całość tutaj: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_l..._pospolita.html

a tu fragment smile.gif
Osłabienie fizyczne i psychiczne,
wychudzenie,
zanik mięśni,
choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów,
złamania kości,
niedokrwistość,
zaparcia,
kamica żółciowa,
stłuszczenie serca, nerek i wątroby,
choroby alergiczne,
kaszel,
nieżyty układu oddechowego;
stany zapalne powiek, spojówek i gałki ocznej (okłady + zażywanie doustne);
troficzne choroby skóry (zewnętrznie + doustnie),
owrzodzenia skóry,
ropnie, przetoki ropne skórne,
plamy na skórze,
krwiaki, sińce,
owrzodzenia błon śluzowych,
stany zapalne jamy ustnej, gardła i narządów płciowych,
oparzenia, rany, odleżyny;
choroba wrzodowa,
ostre nieżyty przewodu pokarmowego z bolesną biegunką i bólami brzucha;
uprawianie kulturystyki bez wyraźnych efektów przyrostu mięśni,
zaburzenia koncentracji i zapamiętywania,
niedobór estrogenów,
niedoczynność kory nadnerczy,
zaparcia, hemoroidy, stany zapalne odbytu.
Do irygacji i nasiadówek: stany zapalne pochwy i warg sromowych, świąd sromu.

--------------------

G. Oshawa

+Quote Post
dia
post 12.09.2012, 11:44
Post #36

Fitoterapia w chorobach alergicznych

+Quote Post
dia
post 12.09.2012, 21:24
Post #37

Fitoterapia w łuszczycy

+Quote Post
dia
post 20.09.2012, 19:55
Post #38

Babka plesznik

http://www.czytelniamedyczna.pl/2663,babka...-lecznicza.html
''Wprowadzenie
Rodzaj Plantago zawiera ponad 200 gatunków. Psyllium jest zwyczajową nazwą obejmującą różne rośliny z rodzaju Plantago, których nasiona używane są komercyjnie do produkcji roślinnej substancji kleistej. Nasiona bogate w śluz pozyskuje się z Plantago psyllium, Plantago arenaria oraz Plantago ovata. Nasiona otrzymywane z P. psyllium i P. arenaria są znane w obrocie handlowym jako czarne natomiast nasiona z P. ovata jako białe lub blond psyllium (1, 2). Nazwa psyllium wywodzi się z greckiego słowa oznaczającego pchłę, odnosi się do kształtu i rozmiaru nasion.
Polska nazwa Plantago psyllium (syn. Plantago afra) to babka płesznik znana także pod innymi nazwami: pchlica, płesznic – na Lubelszczyźnie, czy pchle nasienie – na Mazowszu.
Babka płesznik należy do rodziny babkowatych Plantago L. i jest rdzenną rośliną zachodniego rejonu Morza Śródziemnego, północnej Afryki i zachodniej Azji. Komercyjnie uprawiana jest w południowej Francji, Hiszpanii (3), państwach byłego Związku Radzieckiego, Pakistanie i Indiach (1). Indie dominują w produkcji i eksporcie psyllium. W Polsce babka płesznik uprawiana jest rzadko, ponieważ bardziej popularne jest siemię lniane, które ma podobne właściwości. Nasiona babki płesznik wykorzystywane są głównie jako produkt leczniczy, a także jako surowiec zielarski. Podobne zastosowanie do nasion babki płesznik mają nasiona babki piaskowej ( Plantago arenaria L.) i babki jajowatej ( Plantago ovata) (4). Oprócz nasion ( Psylli semen) wartościowym surowcem zielarskim, jest również ziele babki płesznik (2).
Opis rośliny
Babka płesznik (ryc. 1) jest roczną, wyprostowaną rośliną. Ma pionowo rozgałęzioną łodygę, która osiąga 0,2-0,4 m wysokości. W górnej części łodyga jest gruczołowato owłosiona. Korzeń jest nieduży, wrzecionowaty, z dużą liczbą drobnych bocznych rozgałęzień. Roślina wyposażona jest w baldaszek ze spłaszczonymi równowąskimi lub równowąsko-lancetowatymi liśćmi. Liście są całobrzegie, owłosione, leżą naprzeciwlegle. Z kątów liści wyrastają jasnobrunatne, drobne, zebrane w nieduże kłosy czteroczęściowe kwiaty. Kielich zbudowany jest z czterech lancetowatych działek, z których każda ma zieloną, centralną żyłkę i amorficzną blaszkę. Korona kwiatu ma kształt spodka z czterema amorficznymi płatkami wstawionymi poniżej zalążni. Zalążnię i częściowo nitkowate, owłosione, odnóża z 4 lancetowatymi, ostrokończystymi płatkami otacza cewka. Owoc stanowi elipsoidalna torebka, otwierająca się wieczkiem. Owoce są błoniaste dwukomórkowe i dwunasienne (5).
Ryc. 2. Struktura chemiczna najbardziej dominujących składników śluzu Plantago psyllium L.
Nasiona babki płesznik są jedwabiste w dotyku, jajowate lub jajowato wydłużone, wklęsło-wypukłe, szersze na jednym z końców. Nasiona są błyszczące, mają jasno- lub średniobrązową barwę i są ciemnobrązowe wzdłuż marginesu. Długość nasion waha się od 1,3 do 2,7 mm, a szerokość od 0,6 do 1,1 mm. W przekroju poprzecznym nasienie ma kształt rogalika (5).
Skład chemiczny
(10-12%
Dominującym składnikiem nasion babki płesznik jest śluz ). Znajduje się on w zewnętrznej błonie nasion (łupinie). Śluz zbudowany jest przede wszystkim z rozpuszczalnej frakcji polisacharydów, zawierającej głównie kwaśne arabinoksylany (85%) oraz kwas galakturonowy i ramnozę (2, 5) (ryc. 2). Ponadto w surowcu znajduje się białko (15-20%), olej tłusty (5-13%) bogaty w kwas linolowy, oleinowy i palmitynowy, palanteoza (trisacharyd zbudowany z glukozy, fruktozy i galaktozy), małe ilości fitosteroli (kampesterol, ß-sitosterol, stigmasterol), triterpenów i aukubiny (glikozydu irydoidowego) (2, 5, 6).
R yc. 1. Babka płesznik – Plantago psyllium L.
Ziele babki płesznik zawiera śluz, flawonoidy, glikozydy, akubinę, rinantynę, karoten, związki goryczowe i garbniki (2).
Zastosowanie
W medycynie ludowej nasienie Plantago stosowano jako środek wykrztuśny, przeciwkaszlowy, w zapaleniu oskrzeli oraz w przypadku czerwonki. Przypisywano mu właściwości przeciwbakteryjne i moczopędne. Uważano, że ma działanie przeciwbólowe w chorobach reumatycznych i artretyzmie. Stosowano je zewnętrznie w podrażnieniu skóry (5).
Nasiona i łuski nasion babki płesznik są naturalnym źródłem błonnika. W powłoce nasiennej zlokalizowane są związki pęczniejące w wyniku pochłaniania wody. Po spożyciu nasion z dużą ilością wody przechodzą one prawie niezmienione do jelita grubego. Hamują resorpcję zwrotną wody i zwiększając objętość mas kałowych pobudzają w ten sposób perystaltykę jelita grubego oraz odruch defekacji (6).
Ze względu na powyższe właściwości babka płesznik znalazła powszechne zastosowanie jako środek regulujący wypróżnianie. Przez wzgląd na zwiększanie lepkości vreści jelitowej nasiona Plantago psyllium stosuje się w biegunkach różnego pochodzenia, normalizują one bowiem czas przejścia mas kałowych przez jelita i tym samym częstość defekacji. Surowiec wykorzystuje się także w leczeniu okresowych zaparć oraz gdy łatwe wypróżnianie jest szczególnie wskazane, np. przy hemoroidach (guzkach krwawniczych odbytu), w okresie ciąży. W terapii guzków krwawniczych odbytu, suplementacja Psylli semen łagodzi bóle i świąd oraz zmniejsza krwotoki. Jako środek śluzowy i przeciwzapalny nasiona babki płesznik podaje się dla osłony w przebiegu choroby wrzodowej, w leczeniu podrażnień przewodu pokarmowego oraz w zespole jelita drażliwego.
Przyjmowanie nasion babki wskazane jest także podczas przeprowadzania kuracji odchudzających. Surowiec ogranicza bowiem wchłanianie tłuszczu, zmniejsza uczucie głodu oraz wpływa na przemianę materii (2, 6, 7).
Przeprowadzone zostały badania mające na celu ocenę wpływu suplementacji preparatami zawierającymi nasiona psyllium na przygotowanie pacjentów do kolnoskopii preparatami standardowymi. Stwierdzono, że spożywanie psyllium w dniach poprzedzających kolonoskopię, może spowodować pogorszenie wizualizacji. W związku z tym pacjenci stosujący preparaty zawierające psyllium powinni przerwać suplementację w okresie przygotowań do badania (8).
Napar zawierjący śluz z nasion babki płesznik wykazuje właściwości nawilżające i odżywcze, dzięki czemu zapobiega wysychaniu skóry. Wskazany jest do stosowania w postaci okładów przy stanach zapalnych, wyprysku, atopowym zapaleniu skóry, suchości skóry, trądziku różowatym i łuszczycy (2).
Podczas badań klinicznych wykazano wpływ babki płesznik na poziom cholesterolu. Suplementacja nasionami babki może znacząco obniżyć poziom LDL (tzw. złego cholesterolu) w osoczu. Podawanie Psyllium u osób z hiperlipidemią powoduje wzrost HDL (tzw. dobrego cholesterolu). W pięciu na siedem przypadków zwiększył się stosunek dobrego do złego cholesterolu (9). Babka płesznik jest substratem dla Bacteroides ovatus, bakterii naturalnie występujących we florze fekalnej człowieka. Spożycie nasion babki powoduje rozwój wyżej wymienionych bakterii oraz pobudza rozwój innych gatunków bakterii i aktywność enzymatyczną. Powoduje to zmianę szybkości degradacji cholesterolu (9). Podsumowując, spożywanie Psylli semen jest efektywną i dobrze tolerowaną częścią przezornej diety w terapii łagodnej i średniej hypercholesterolemii. Dzięki właściwościom obniżania poziomu złego i zwiększania poziomu dobrego cholesterolu w osoczu, babka płesznik zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia (10, 11, 12).
Badania przeprowadzone u osób z cukrzycą typu 2 wykazują, że nasiona Psyllium, ze względu na dużą zawartość błonnika, efektywnie redukują poziom glukozy we krwi (o około 12%), oraz zmniejszają zawartość cukru w moczu. Ponieważ redukcja glukozy nie ma związku ze wzrostem poziomu insuliny, stosowanie babki płesznik nie powoduje wzrostu ryzyka wystąpienia chorób serca, wylewu krwi do mózgu lub nadwagi (13).
Powszechnie uważa się, że gatunki Plantago, w tym Plantago psyllium, charakteryzują się właściwościami przeciwnowotworowymi. Przeprowadzone zostały badania mające na celu potwierdzienie tych właściwości (14). Sprawdzano w nich wpływ wyciągu z liści różnych gatunków Plantago ( P. afra, P. bellardi, P. coronopus, P. lagopus, P. lanceolata i P. seraria) na komórki nowotworu nerki i piersi oraz nowotworu złośliwego skóry. Dowiedziono w nich, że wyciągi z Plantago wykazują działanie cytotoksyczne w odniesieniu do tych nowotworów. Wstępne wyniki wykazały, że za efekt ten odpowiedzialny jest flawonoid – 7- O -b-glikozyd luteoliny, który jest głównym składnikiem gatunków Plantago (14). Właściwości przeciwnowotworowe tego związku potwierdzają również badania, w których został on wyizolowany z Terminalia arjuna (15).
Powszechnie sądzono, że spożywanie nasion babki płesznik, ze względu na dużą zawartość błonnika może zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego. Jednakże dokładne badania wykazały nieznaczny związek pomiędzy dietą wysoko włóknistą, a ryzykiem wystąpienia nowotworu. Ponadto nie dowiedziono wpływu powyższej diety na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nawrotów nowotworu jelita grubego (16).
W Polsce w obrocie handlowym w sklepach zielarskich i aptekach dostępne jest nasienie babki płesznik (Psylli semen), a także suplementy diety zawierające naturalny błonnik z tej rośliny.
Podsumowanie
Babka płesznik w medycynie ludowej wykorzystywana jest do leczenia wielu dolegliwości. Wyniki współcześnie przeprowadzonych badań wykazują celowość leczniczego stosowania nasion Planatago psyllium w wielu chorobach przewodu pokarmowego, takich jak zaparcia, biegunki, hemoroidy, wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego, itp. Badania kliniczne dowiodły także zasadności przyjmowania nasion babki płesznik w celu obniżenia poziomu cholesterolu LDL. Plantago psyllium wykazuje właściwości regulujące poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Ponadto uważa się, że babka płesznik ma korzystne działanie przeciwnowotworowe w niektórych rodzajach tej choroby, jednakże potwierdzenie tych właściwości wymaga przeprowadzenia badań klinicznych.''

+Quote Post
motyla noga
post 20.09.2012, 22:21
Post #39

Użytkownik nr: 18473

ciekawa roślinka ta babeczka plesznikowa - wielu amerykańców pisze o niej że ją sobie suplementuje na uregulowanie pracy jelit - na inspire.com funkcjonuje jako Psylium - ciekawa jest funkcja obniżania cholesterolu

--------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
ZACZNIJCIE TU ----> : http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php...st&p=168341
I OBNIŻCIE HOMOCYSTEINĘ !!!!

K2 ---> http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php?showtopic=7220

ja na FACEBOOKU https://www.facebook.com/pages/%C5%81uszczy...34070234?ref=hl

http://www.youtube.com/watch?v=FxUlmryhn48

+Quote Post
dia
post 21.09.2012, 9:03
Post #40

http://blonnik-witalny.blogspot.com/
Właśnie myślę o kupieniu tego błonnika , ostropest zaostrza mi apetyt i dobry na wątrobę .Jak się zbiorę i kupię to potrenuję z plesznikiem , tylko pewnie trzeba suplemencić cynk bo błonnik go podobno wymiata , no chyba że będę popijać szampanem wink.gif tongue.gif

+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 21.12.14 - 6:23