Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Po Czym Poznac, Ze To Luszczyca?
- Zosia -
post 20.06.2004, 20:13
Post #1

Gość

Zostalam tu skierowana z innego forum, wklejam jednak te sama wiadomosc, licze na Wasza pomoc. Przeczytalam Wasze posty, wydajecie mi sie byc bardzo zyczliwi.

Kilka lat temu na policzkach pojawily sie suche, rozowe plamy, piekly i bolaly. Dermatolog przepisala mi na nie Locoid Crelo, Crelo Base, a do oczyszczania twarzy - Phisiogel.
[Przez kilka lat uzywalam kremow silnie nawilzajacych typu E45, Lipobase etc.]

W tym tygodniu, po 4ech latach spokoju, znowu pojawily sie plamy, tym razem swedzace, lekko pomaranczowe i bardzo sie luszcza. Pani doktor przepisala mi Cutivate (na ulotce napisano, ze nie wolno stosowac na twarz?!) i Tormentiol, ale to nie pomaga, wrecz przeciwnie - skora jest co raz bardziej sucha i strasznie sie luszczy.
Niestety pani doktor nie powiedziala, co mi jest.
Poczytalam Wasze forum, od jakiegos czasu borykam sie tez ze sucha skora w uszach i lupiezem, ktory zaleczam Nizoralem, srednio po miesiacu wraca (myje wlosy codziennie).
Mam nadzieje, ze moja dermatolog powiedzialaby mi, ze to luszczyca, pytam Was profilaktycznie, czytalam na roznych stronach internetowych, wszedzie pisza co innego, Was to dotyczy, wiec wiecie z autopsji jak to wyglada. Prosze o rade.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page

+Quote Post
sonia
post 20.06.2004, 21:20
Post #2

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 1071

haj,nie mam pojecia co ci moze byc ale moze to atopowe zapalenie skory????
lepiej idz do innego lekarza jesli ten nie wie co ci jest.jesli skora bardzo sie luszczy a pod spodem masz czerwone "miesko" to moze luszczyca lesli pod spodem nie jest tak czerwono to moze to byc atopowe zap.skory-moja kolezanka na to choruje.
co do twojej skory glowy to nie myj jej codziennie nizoralem.jesli to nawet lupiez to nizoral stosuje sie 2 razy w tygodniu przez 3,4 tygodnie a potem juz tylko raz na dwa tygodnie,cala kuracja trwa 3 miesiace.lupiez wywoluja grzyby,ktore nizoral w odroznieniu do innych szamponow zwalcza,czyli przyczyny.jest to lek w postaci szamponu,a nie szampon!!!nizoralem zajmuje sie zawodowo wiec w tej kwesti mozesz mi ufac cool.gif
i na pewno idz do lekarza zebys wiedziala co ci jest
pozdrawiam
sonia

+Quote Post
- Zosia -
post 20.06.2004, 21:25
Post #3

Gość

No wlasnie najbardziej chodzi mi o to "pod spodem". Bo czytalam, ze skora w luszczycy jest bardzo czerwona, a u mnie skora jest lekko rozowa czyli moze to nie jest luszczyca. Tylko okropnie sucha jest, moge ja zdejmowac prawie platami.
Do lekarza na pewno pojde za kilka dni, teraz mam urwanie glowy i nie ma mnie w domu.

Czy luszczyca na skorze glowy objawia sie tak samo jak na ciele?

Dziekuje za opis dzialania Nizoralu smile.gif

+Quote Post
- Zosia -
post 20.06.2004, 21:33
Post #4

Gość

Soniu, to bardzo mozliwe co piszesz - to zapalenie skory ma podstawy alergiczne, a pani doktor zapisala mi tez allertec!
Dziekuje za rade smile.gif

+Quote Post
sonia
post 20.06.2004, 21:33
Post #5

na glowie jest jakby mniej intensywna,przynajmniej w moim przypadku.na ciele jak zerwiesz luske to troche boli i miejsce jest bardzo wrazliwe,czasem nawet pojawiaja sie male plamki krwi,wyglada jak zywe mieso jesli placki pod spodem sa duze.jest kilka chorob z tego co wiem ktore wygladaja w miare podobnie.a atopowe zapalenie skory raczej wyglada tak jak ty opisujesz.chyba tak samo nieprzyjemna choroba jak luszczyca.
jesli mylas nizoralem glowe rzeczywiscie codziennie to moglo to wysuszyc ci skore glowy to fakt.jesli masz plamki na ciele,szczegolnie na klatce piersiowej to moze to byc tez lupierz pstry,nizoral tez na to pomaga.
a jesli masz lupiez to kuracja nizoralem na pewno pomoze tylko muszisz sie trzymac stosowania jak zaleca producent i wyprac swetry w ktorych mogly pozostac zarodniki grzybow bo inaczej rozsieja sie znowu na skore
buziaki
sonia

+Quote Post
sonia
post 20.06.2004, 21:36
Post #6

niech ona ci powie co ci jest<_< !!!!napisz potem na forum.alergia tez moze byc to fakt ale jak ona sama nie jest pewna a przepisala ci alertec to fajna lekarka biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
- Zosia -
post 20.06.2004, 21:52
Post #7

Gość

Problem w tym, ze to ja raczej podeszlam do tego malo profesjonalnie, nie pani doktor.

Bo poszlam do niej tak, jak zwykle, ze mam sucha skore, sciagnieta i sie luszczy (plus przyzwyczaja sie do kosmetykow i przestaje je tolerowac, wiec musze zmieniac), ona obejrzala, przepisala masci i Allertec, ja wyszlam przekonana, ze to jakas zwykla alergia albo co, tylko wpisalam nazwe leku w google i tam znalazlam odniesienia do luszczycy i innych powaznych chorob skornych. I dlatego sie pytam, bo troche sie przestraszylam.
Po prostu nie wpadlam na to, ze moge miec cos innego niz "zwykla" sucha skore i dlatego nie pytalam co mi jest. Zbagatelizowalam problem.

O praniu swetrow nie wiedzialam.

+Quote Post
sonia
post 21.06.2004, 20:38
Post #8

to powodzenia,popytaj ja,lepiej pozniej niz pozniej rolleyes.gif
pozdrawiaki wink.gif

+Quote Post
kryslag
post 6.08.2004, 13:27
Post #9

Użytkownik nr: 1256

Mam podobny dylemat czy diagnoza postawiona przez lekarza jest wlasciwa??????
U mnie zaczeło sie 2 lata temu - w ciągu pieknego ,upalnego lata przeszlam zapalenie płuc ,ktore przebiegalo z wysoka goraczka i objawy mało ustepowaly mimo trzech rożnych antybiotykow. Kiedy wreszci zaczelam wracac do zdrowych na dłonach i stopach pojawiło mi sie mnóstwo jakby pecherzykow "nakapanych świecą". Sądziłam ze mnie poprostu przeleczyli lub to objaw jakiegos uczulenia.
Picie wapna w niczym sytuacji niw zmienilo wiec skierowano mnie do dermatologa ,ktora po wywiadzie stwierdziła "łuszczyca krostkowa". Bylam przerazona ale .... srodki jakie otrzymałam całą sytuacje zarzegnały i nawet troche o tym zapomnialam. Czasami przypominała mi historie mala sucha plamka na stopie.Aż... pod koniec marca tego roku zaczełam miec jakby zwiastuny przeziebienia :dreszcz,podwyzszona temp. Zaczelam polopirynowo- czosnkowo-cytrynowo- miodowa kuracje i nie dalej jak za dwa dni nastapiły bezsenne noce i upiorne dni a moje stopy i dłonie to były ogromne nabrzmiale ,przekrwione kończyny wygladajace jakby je pociagnieto bezbarwnym lakierem. Do tego upiorne swedzenie. Przez tydzien zero chodzenia bo skóra na podeszwach popekała jakby pocieta była żyletka. Kuracja trwala prawie do czerwca -leczono mnie wszystkim pod kątem krostkowej ze sterydami włącznie - a nawet teraz nie moge powiedzieć ze sprawy nie ma bo niestety jest!!!!!!. Ten stan ostry owszem minał ale te miejsca które choroba dotknekla najbardziej sa w tej chwili odbarwione zupełnnie jak w bielactwie.
W miedzyczasie trafiłam i na Koszykowa gdzie konsylium z pania profesor tez ma nielada zagadke-czy to łuszczyca a jak to czy krostkowa a moze przyłuszczyca?
No i dalej jestem testowana pod wzgledem badań i leków.
pozdrawiam.

+Quote Post
sonia
post 6.08.2004, 14:10
Post #10

współczuje,to jest najlepsze ze daja ci leki i nie wiadomo czy na to na co maja byc sad.gif to mnie wlasnie wsrod lekarzy irytuje najbardziej....zanim postawia diagnoze mina wieki,a skad jestes????

+Quote Post
sonia
post 6.08.2004, 14:13
Post #11

aha,z warszawy,tak?podaje ci numer do jednego lekarza ktory leczy ziolami z chin i diagnozuje z pulsu,moze sobie tam zadzwon,umow sie na wizyte i niech on powie ci co jest,przynajmniej sprobuje.niestety to polak ale ok.(22/6521195)
czesto go nie ma w wawie ale probuj!

+Quote Post
kryslag
post 9.08.2004, 8:25
Post #12

Użytkownik nr: 1256

soniu dzieki tyle roznych prob przechodze wiec napewno bede i tej drobi probowac.

+Quote Post
- zaba -
post 22.08.2004, 20:41
Post #13

Gość

Czytam Wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że należycie do niezwykle życzliwych ludzi. smile.gif Mam podobny problem jak Zosia. Z tą różnicą, że u mnie w rodzinie występuje łuszczyca. Teraz moje zmiany skórne znikły, pozostała plamka na czole no i ostatnio schodzi mi skóra za uchem. Ja miałam czerwoną plamkę a na tym mokry zwarty łupież. Zosia jeśli odkryjesz co Ci dolega - napisz na forum!

+Quote Post
Judy20
post 11.10.2007, 4:55
Post #14

Użytkownik nr: 10373

pomozcie mi...w sumie nie wiem czy poki co jest sie o co martwic, ale pojawily sie na moim lewym lokciu takie czerwone plamki i taka sucha skora...czy to moga byc pierwsze objawy luszczycy, czy powinnam isc do lekarza czy zaczekac, martwie sie bo choruje na to moja mama, a wiem ze luszczyca jest choroba genetyczna...pomocy...

+Quote Post
Andrzej B
post 11.10.2007, 8:32
Post #15

Użytkownik nr: 8697

Niestety to może być początek, zwykle zaczyna się od małej plamki która nie chce się goić a z czasem obejmuje coraz większy obszar. Jumy nie truj d... i nie twórz atmosfery że coś w tej materii potrafisz, przez 25 lat zmagania się z problemem zetknąłem się z różnymi "cudotwórcami" którzy nieco wydrenowali mi kieszeń ale efekt ich działań był mizerny lub żaden. Cudów kochani forumowicze niema, żadna cudowna mikstura lub smarowidło nie istnieje i Jumy też wam jej nie dostarczy, być może będzie chciał coś sprzedać tylko wpierw odpowiednio podgrzeje atmosferę. Droga do wyzdrowienia jest trudna i mozolna lecz wybierając z forum niektóre wątki i konsekwentne ich stosując można osiągnąć sukces niekoniecznie dużym nakładem finansowym.
pozdrawiam Andrzej

+Quote Post
majdzik
post 11.10.2007, 16:47
Post #16

Użytkownik nr: 2170

Judy20 - idz do lekarza... w moim przypadku tez mialem plamke malutka na karku przez jakies 1,5 miesiaca i nawet nie pomyslalem ze to moze byc luszczyca. Mama ma takie dlugie okresy remisji ze zapomnialem ze to ma.Pzdr

+Quote Post
lisiczka
post 13.02.2008, 22:05
Post #17

Użytkownik nr: 11267

Witajcie. Mam pytanie w jaki sposób lekarz powinien zdiagnozować łuszczycę? Jutro mam wizytę w przychodni. Wszystko wskazuje na ł. Ale jeszcze kilka miesięcy temu gdy objawy były mniej nasilone pani pożal sie Boże lek.med. burnęła coś o Lojotokowym zapalenu skóry i przepisała elocom. Nie chcę sie leczyć u niekompetentnego konowała. Pomóżcie

+Quote Post
ewax100
post 15.02.2008, 15:14
Post #18

Użytkownik nr: 10897

Mam pytanie na które nie mogę doczekać się odpowiedzi.Czy Wy wszyscy którzy macie zdiagnozowanął uszczycę macie łuskę? czy łuszczy Wam się skóra?sypie?czy tak jest u każdego czy niekoniecznie?
Jak dotąd czytam ze tak własnie jest a ja tego nie mam,skóra sie nie łuszczy wcale.Owszem były najpierw małe plamki jak wysypka a potem zmieniły sie w duże plamy czerwone ostro na całym ciele.Czy u Was tez tak objawia się łuszczyca?
Pomogły mi lampy UVB i to bardzo ale nadal mam watpliwości.
Gdy miałam pierwszy wyiew 8 lat temu miałam zrobiony wycinek w szpitalu i opinia była taka niejednoznaczna -nie byli tacy pewni że to łuszczyca choć w wypisie tak napisali.Wtedy po PUVA wszystko zeszło na 8 lat.

+Quote Post
Gandalf
post 15.02.2008, 16:17
Post #19

Użytkownik nr: 7609

Łuszczyca (w zasadzie) diagnozowana jest tylko objawowo .Do jednego worka pod tą nazwą wrzuconych jest wiele podobnych ale różnych z wyglądu rzeczy.Całkiem prawdopodobne że to co masz mieści się pod tym pojęciem,ale niekoniecznie tak musi być.Możesz mieć atopowe zapalenie skóry....w każdym bądź razie 'leczy' sie to podobnie.
Równie dobrze jednak może być to pospolita alergia na teściową- i tej wersji radzę się trzymać.

--------------------
We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 27.08.14 - 21:57