Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Odkwaszanie Organizmu
Iremka
post 9.07.2004, 20:12
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 351

Wypróbowuje nowy lek na odkwaszanie organizmu. Zalecił mi go homeopata, u którego się leczę. Zaczełam uzywać proszku pod nazwą Alkalia T - i biorę po 1/2 łyżeczki na 1/2 szklaniki ciepłej wody raz dziennie. Po tygodniu stosowania skóra przestała swędzieć i moje plamki przestały byc mocno czerwone. Poza tym lepiej sie czuję, może przez to, że skóra nie swędzi? A może mocno jestem kwasna laugh.gif ? Jak będzie dalej - zdam relacje.
słoneczne pozdrowionka smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Malgosia B.
post 9.07.2004, 22:39
Post #2

Użytkownik nr: 1453

Czy na zakwasy też pomaga? wink.gif

--------------------
"Medicus curat, natura sanat."

+Quote Post
wlodek
post 10.07.2004, 12:26
Post #3

Użytkownik nr: 445

podobne dzialanie ma soda oczyszczona. Jesli twoja dieta jest tak zla to znaczy miecho sery chleb itp. to ta alkalia moze dzialac. Ale. Stosowanie tego typu srodkow moze gleboko zaburzyc prace twojego organizmu. Pewnie ta alkalia to upiekszona soda oczyszczona lub cos podobnego. Alkalizacja organizmu nastapi pod wplywem wysilku fizycznego i/lub diety.

+Quote Post
Iremka
post 10.07.2004, 20:12
Post #4

Użytkownik nr: 351

Dlaczego alkalia może znamieszać w moim organizmie? Może mniej szkodzi niż sterydy?
Prawda, że jem "mięcho", bo akurat mam grupę krwi "O" , natomiast nie jem prawie pieczywa, poza zytnim i wogóle nabiału, bo jestem uczulona na cukier mlekowy.
Poza tym na wiele leków reaguje odwrotnie, i w związku z tym mam róznego rodzaju problemy.
staram się stosowac mało leków tradycyjnych, a raczej zioła (choć tez rekacja bywa rózna) i homeopatię. Niestety, czsami łuszczyca tak dopiecze, że musze się ratować bardziej konewcjonalnymi metodami. unsure.gif

+Quote Post
heniu
post 8.12.2008, 21:37
Post #5

Użytkownik nr: 8116

możecie mi zaproponować jakąś miksture na odkwaszanie organizmu-cos prostego najlepiej .znalazłem dwie propozycje w dziale przepisów ta z imbirem odpada bo cos niedobrze mi po nim.
no i jak długo i jak czesto pic .a moze da sie jakoś sprawdzic stan zakwaszenia?

Do kubka przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody nalej dwie łyżki ostu jabłkowego i dodaj łyżkę miodu-dobrze wymieszaj.Przykryj i rano lekko podgrzaną miksturę wypij.Zjedz coś dopiero po pół godzinie

-to jest przepis Gandalfa na lepsze trawienie .pewnie nie ma nic wspólnego z odkwaszaniem?

--------------------

+Quote Post
elak.
post 8.12.2008, 22:31
Post #6

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 4376

Na odkwaszanie polecany jest Alkala N Tu jest opis.

Pisała też o tym już na forum Wiki TUTAJ.

--------------------

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

+Quote Post
lusi
post 8.12.2008, 22:48
Post #7

Użytkownik nr: 9688

niedawno slyszalam wypowiedz dietetyka w dzien dobry tvn-jablka odkwaszaja organizm,przyjemne to i smaczne i ile robi dobrego... wink.gif no i nie drogo biggrin.gif

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
Ewik
post 8.12.2008, 23:05
Post #8

Użytkownik nr: 13626

CYTAT(heniu @ 8.12.2008, 21:37) *
Do kubka przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody nalej dwie łyżki ostu jabłkowego i dodaj łyżkę miodu-dobrze wymieszaj.Przykryj i rano lekko podgrzaną miksturę wypij.Zjedz coś dopiero po pół godzinie

-to jest przepis Gandalfa na lepsze trawienie .pewnie nie ma nic wspólnego z odkwaszaniem?

Ma, ma ...działa też odkwaszająco (dobrze pić z rana na czczo).
Poza tym: woda z cytryną (ale nie parę kropelek, tylko 1/2-1 cytryny na szklankę ciepłej wody.
Jedz grapefruity.
Jedz dużo warzyw -wszystkie działają alkalizująco. Przynajmniej połowa posiłków (czym więcej, tym lepiej) powinna być z warzyw, a więc zupki, warzywa duszone (kapustka, lekki bigosik, itd), sałatki, surówki. Mięso i wyroby mączne działają zakwaszająco. Ale mięso to też białko, wystarczy jak nieco organiczysz (nie wiem ile zwyczjowo jesz) i zrównoważysz surówką.
Suszone morele mają też dobre własności odkwaszające (raczej bez przesady, bo mają też dużo cukru). Jedz pestki dyni, słonecznika (lepiej kupować te w łupinkach).
Raczej nie kupuj proszków alkalizujących (można sobie narobić szkody). Sody oczyszczonej też nie pij z tego samego powodu (można sporadycznie w przypadku zgagi).
Natomiast możesz (nawet kilka x dziennie) płukać jamę ustną wodą z sodą (1/2 – 1 łyżeczki na szkl.); dobrze robi też ciepła kąpiel z solą z dodatkiem sody (1-2 torebek/wannę) i oleju rzepakowego lub winogronowego, albo z siemienia lnianego (3 łyżki). Odkwasza i oczyszcza z zewnątrz, a przy okazji lekko natłuszcza.

Poza tym nie należy popadać w skrajność; na początku (przy odkwaszaniu) ilość produktów zasadowych powinna przeważać, później powinna być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa.

Ten post został edytowany przez Ewik: 8.12.2008, 23:09

+Quote Post
Hipoteusz Grippa
post 10.12.2008, 20:21
Post #9

Użytkownik nr: 13441

CYTAT(Ewik @ 8.12.2008, 23:05) *
Suszone morele mają też dobre własności odkwaszające (raczej bez przesady, bo mają też dużo cukru). J

Tylko trzeba uważać, żeby nie były siarkowane. Kiedyś po suszonych morelach miałem straszna zgagę. Nie wiedziałem, co jest, bo przecież są niby zasadotwórcze? Rzut oka na opakowanie i już wszystko wiedziałem smile.gif

O zasado- i kwasotwórczym żarciu jest w necie sporo. Warto poczytać. Od paru miesięcy sprawdzam to na sobie i fucktycznie działa. Kiedyś często nękały mnie zgagi, teraz już zapomniałem co to jest. Jak do tego dołożyć komponowanie posiłków w oparciu o diete rozdzielną (czyli niełączenie białek i węgli), to poprawa samopoczucia jest ogromna.

Ciekawa rzecz. Wg zwolenników diety Kwaśniewskiego zakwaszenie organizmu nie istnieje wink.gif
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1914.0

+Quote Post
heniu
post 11.12.2008, 16:11
Post #10

Użytkownik nr: 8116

jak długo powinno sie odkwaszac ?(oprócz diety) tzn. jesli wypije trzy razy dziennie szklanke wody z jedną cytryną (1 szklanka wody+1 cytryna =3 cytr. na dzień) do tego rano mikstura z octem jabłkowym to czy jest to wystarczająco?no i nie wiem jak długo to robic tydzień,dwa?a moze sa dostepne jakies wiarygodne testy na stan zakwaszenia?

--------------------

+Quote Post
Hipoteusz Grippa
post 8.01.2009, 15:19
Post #11

Użytkownik nr: 13441

CYTAT(heniu @ 11.12.2008, 16:11) *
jak długo powinno sie odkwaszac ?(oprócz diety) tzn. jesli wypije trzy razy dziennie szklanke wody z jedną cytryną (1 szklanka wody+1 cytryna =3 cytr. na dzień) do tego rano mikstura z octem jabłkowym to czy jest to wystarczająco?no i nie wiem jak długo to robic tydzień,dwa?a moze sa dostepne jakies wiarygodne testy na stan zakwaszenia?

Jak długo? Wiesz, aż poczujesz się lepiej smile.gif U mnie rezultaty pojawiły się dość szybko, ale nie pamiętam już dokładnie czy po tygodniu czy może miesiącu. Wspominałem tutaj, że przed zmianą diety często miewałem zgagę. Teraz nie wiem co to jest smile.gif I to właśnie zgaga sprawiła, że się zainteresowałem tematem. Poza tym zdałem sobie sprawę, że od kiedy jem mniej kwaśno, nie mam wzdęć, nie jest mi niedobrze po przebudzeniu (a tak się zdarzało), czuję się ogólnie lepiej, a nawet schudłem, co wszyscy wokół widzą.

Dla mnie odkwaszanie to nie była jednorazowa terapia tylko bardziej sposób na życie. Już mi to weszło w krew. Podobnie jak niełączenie węgli z białkami. Tak że jak np. jem jajecznicę, to do tego dużo sałaty albo marchew (żeby zneutralizować kwasowość jajec), a nie chleb i kawa jak kiedyś. Zresztą kawę w ogóle odstawiłem od kiedy stosuję BSM i brakuje mi jej jak cholera! I nie sypanej, tylko zwykłej neski. Po prostu wprawia mnie w dobry nastrój. Nie znalazłem jeszcze surogatu, ale szukam.

+Quote Post
justir
post 19.02.2009, 13:40
Post #12

Użytkownik nr: 11888

Ja też jestem za odkwaszaniem organizmu, narazie jestem w ciaży i nie wolno mi stosowac diet i róznego rodzaju sposobów na leczenie łuszczycy , ale po ciaży i po okresie karmienia biore sie ostro za siebie, dowiedzialam sie z innego forum o ksiażce Ewy Dąbrowskiej "Przywracać zdrowie żywieniem" mala ksiażeczka w ksiegarni za ok 6 zł a pisze w niej o kuracji oczyszczaj. organ. o zdrowym zywieniu , sa przepisy na zdrowe zywienie, w sumie to wszystko mozna znaleść w necie ale warto miec pod reka gotowe przepisy , naprawde ciekawe, Pozdrawiam

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 użytkownik(ów) przegląda ten temat (2 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 2.09.14 - 17:41