Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Luszczyca Na Twarzy
- EwaS -
post 5.08.2004, 10:42
Post #1

Gość

hejka!

Jestem tutaj po raz pierwszy i juz czytalam kilka postow. Ale jeszcze nie znalazlam nikogo, kto postowal na temat luszczycy na twarzy. Czy jest ktos z was, kto ma luszczyce na twarzy? Bo ja mam sporo, ale nie codziennie, tak od czasu do czasu ( co 5 dni) mam wiecej i wtedy smaruje mascia i na nastepne dni jest spokoj. Ale moze jest cos, jakas maseczka lub cos innego, co pozwala miec spokoj na wiecej niz 5 dni?
Mam jeszcze jedno pytanko: mam luszczyce od 24 lat i miedzy czasie stwierdzilam, ze jak mam stres, to wlasnie mam wiecej plam na twarzy. A przez to, ze moje zycie wlasciwie co chwile przynosi stres, prawie zawsze z powodu braku czasu na cos, co kilka dni wygladam strasznie, co mnie znow stresuje itd... Juz od dluszszego czasu intensywnie pamietam o tym, zeby sie sprawiac sobie stresu i zyje tak, zeby nie miec stresu. No ale czasami mi sie nie udaje. A jak pomysle o slubie, ktore planujemy na nastepny rok, i moje zyczenie, akurat w tym czasie nie miec plam na buzi, to juz przez same mysli je dostaje. sad.gif
Kto moze pomoc? unsure.gif

buzka
Ewa

P.S. Prosze nie zwracajcie uwagi na jakies bledy. Pisze wam z Niemiec, jestem tutaj od 18 lat. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Malgosia B.
post 5.08.2004, 11:14
Post #2

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 1453

Ewo,
zaakceptuj tę myśl, że możesz je dostać. Nie będziesz wówczas się tym stresować i może ich nie dostaniesz?..... wiem, to brzmi banalnie, ale skutkuje...naprawdę. biggrin.gif

--------------------
"Medicus curat, natura sanat."

+Quote Post
- EwaS -
post 5.08.2004, 11:40
Post #3

Gość

Chesc Anno,

dziekuje tobie za odpowiedz. Ale to nie chodzi o to, ze ja caly czas mysle o tych plamach, ale bardziej chodzi o to, ze jak sie stresuje, to mam rowniez wiecej plam, obojetnie, czy o nich mysle czy nie. A slub i wesele na pewno nie beda bezstresownymi sprawami, takze juz teraz wiem, ze bede miala plamy, nawet jak przez ten stres nie bede miala czasu o nich pomyslec. W tamtym roku n.p. szukalam pracy i mialam duzo rozmow w firmach. Oczywiscie to tez byl straszny stres, dla kogo by nie byl. No i jak zwykle mialam plamy, ktore mi nie schodzily przez kilka tygodni. Jak ja bede tak wygladala na moj slub, to chyba na niego nie pojde, na serjo.
Dlatego w jakis sposob musze sie nauczyc, albo nie robic sobie w takich sytuacjach stresu, co moim zdaniem jest nie mozliwe, albo jak juz mam ten stres, to umiec sie szybko odprezyc, zeby to sie nie przezucilo na skore. Tylko jak? To jest to pytanie. Na stres jeszcze nie ma zadnej masci, no nie? wink.gif

+Quote Post
joseph
post 5.08.2004, 11:56
Post #4

Użytkownik nr: 1720

...witam i o zdrówko pytam ... biggrin.gif
sie masz EWA
...też tu jestem od bardzo nie dawna i mam łuski od urodzenia tj od 25 lat i na twarzy również raz mniejsze raz wieksze ale nie zwracałem uwagi czy stres wpływa na na nasilenie tej choroby bo dawniej nie wiedziałem co to stres a teraz sie przestałem przjemować tak bardzo bo jak sie czegoś nie ma to sie akceptuje to co sie ma co nie znaczy że nie należy z tym walczyć .. wkońcu dlatego też jestem na tym forum... i żeby jakoś wyglądac musze sie smarować codziennie
...
a na stres proponuje wszelkie dostepne
>>>> FORMY AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ <<<<
mówie Ci to działa ..
przypoć sie troche weż kapiel zro kosmetykę twarzy i nie myśl o tym tak czest na pewno masz ważniejsze sprawy na głowie którymi mogłabys sie bardziej stresować...
jestem nauczycielem WFu i wiem cos o tym ... to pomaga ...wyżyj sie fizycznie to dobra recepta jeśli chodzi o lekarstwo na stres jak powiedział kiedyś
.
>>> prof W. Oczko ,, ...RUCH JEST W STANIE ZASTAPIĆ KAŻDY LEK
NATOMIAST WSZYSTKIE LEKI RAZEM WZIETE NIE ZASTĄPIĄ RUCHU ...." biggrin.gif

POZDROWIONKA bużka / będzie dobrze

+Quote Post
- EwaS -
post 5.08.2004, 12:16
Post #5

Gość

Sport to naprawde dobra metoda na odprezenie. Wlasciwie ja zawsze uprawialam sport. Jak nie jezdzenie na rowerze, to sport w silowni. Ale nie na maszynach, to mi nie podchodzi, wole kursy z muzyka i skakaniem wink.gif Ostatnio nawet dalam sie namowic na wioslarstwo. Jan, moj przyszly maz, jest w klubie. Bardzo mi to podchodzilo no i tak na swiezym powietrzu na rzece to calkiem inny sport, niz w hali. Ale dlugo juz tam nie bylam, bo glupia koza 5 tygodni temu spadlam z schodow i najpierw przez tydzien mialam gips a teraz nosze taka szyne, ktora przez nastepne 3 tygodnie jeszcze bede musiala nosic. Moze dlatego, przez brak sportu, mam takie mysli? Moze naprawde bedzie lepiej, gdy znow bede mogla sobie poskakac? smile.gif)

Ale powiedzcie mi prosze, czy sa jakiej sposoby na szybkie nawilzanie skory? Bo jak mam tak bardzo te plamy, to nie dosc, ze sa czerwone jak pomidor, to sa tak suche, ze az boli. Kiedys probowalam nawilzyc skore swiezym ogorkiem, ale to nie bardzo pomoglo. Moze macie inne pomysly? Swierdzilam tez, ze w Polsce szybciej mozna kupic produkty, ktore nie sa napchana roznymi srodkami, nie wiadomo jakimi. Ale tutaj juz jest ciezko, dostac krem do twarzy, ktory lagodzi skore a nie drazni jej. A jak juz, to kosztuje majatek. Moze macie jakiej propozycje dla mnie? Bo ja nie przebywam az tak czesto w Ojczyznie sad.gif( zebym wiedziala, co dobrego jest na rynku i co warte wyprobowac. A poza tym, nawet jak bym wiedziala, to jeszcze nie trafilam na online-shop, ktory by mi przyslal kremy lub szampony. Moja rodzina z Polski by mi przyslala, tylko ze oni sami nie wiedza, co kupic.

+Quote Post
joseph
post 5.08.2004, 12:54
Post #6

... ey ty ty ty ty no
no i wszystko jasne / jak łazi po tych schodach cio ?? pewnie było małe ??
albo dużę co nie co wink.gif

o jakich kursach z muzyką myślisz?? też bym poskakał

wisła tez mogą być sam czasem na kajku sie sprawdzam ale nie za czesto bo zalew daleko troche ale rowerek jak najbardziej biggrin.gif dobrze że masz męża w klubie bo sie martwiłem że Cie nie ma kto zmobilizować bo wiesz tu sobie możemy pogadać a trzeba działać przecież nio nie?

do nawilżania skóry to Ci moge polecić produkty kosmetyczne z marki
OLIATUM , żele . płyny dokąpieli kremy, szampony i mydełka są dobre ale dla mnie trochę drogie ale są dostepne w każdym kosmetycznym
osobiście używam oliwki dla niemowląt ( heheh a taki duży chlopak co ) wazeliny białej ZIAJA produkowana w Gdańsku ktorej nmożesz nie dostać w Nieczech ale nie wiem może są jak dla mnie jest ona najlepsza tylko po wejściu Polski do UE coś trudniej mi ją dostać nie wiem co sie stało a byla w każdym kiosku teraz dramat (nie kosmetycznej tej nie polecam )

no to tyle z chemii polecam biggrin.gif życze szybkiego powrotu do zdrowia i szybszej rehabilitacji żebyś znów mogla wypłynąć na głębokie wody z meżem biggrin.gif

poadrowionka 3manko sie tam

+Quote Post
- EwaS -
post 5.08.2004, 13:07
Post #7

Gość

to tak sie dzieje z schodami wink.gif

nie, zmobilizowac to sie jeszcze moge sama. tak zle nie jest. a co do skakania przy muzyce to mam na mysli aerobik itd. super sprawa! smile.gif)

O firmie ZIOJA wlasnie tez juz slyszalam, bo przez przypadek ostatnim razem kupilam sobie szampon do wlosow, ktory byl bardzo dobry. O tym, ze oliwka dla niemowlat ma byc dobra, tez slyszalam, ale tutaj te oliwki sa juz wszystkie do kitu. Ale wiesz co? Slyszalam, ze od pazdziernika maja byc loty z Düsseldorfu do Gdanska, takze nie bede musiala jezdzic po 16 godzin autobusem smile.gif) Wtedy na weekend sobie przylece do rodzinki i za jednym zamachem kupie sobie tyle, ze wystarczy na caly rok....wink.gif) "Oliatum"... zapamietam sobie! Dzieki!

+Quote Post
joseph
post 5.08.2004, 13:30
Post #8

hmmm ze schodami ?? no dobrze biggrin.gif
aerobic mowisz ?? nie mówie nie
zapraszam do mnie na zajęcia jestem instruktorem od 2 lat też mi sie podobanie wiem tak jakoś lubie ruch przy muzyce tongue.gif

no to miłego latania życze i szybkiego sie znaczy jeszcze nie latałem może na wysokościach ta choroba sie unicestwia sama hhmmm?? laugh.gif

nie ma sprawy zawsze do usług
biggrin.gif
na rok aż to tyle nie masz zamiaru sie w Polsce pokazać sad.gif
pozdrawiam 3Mka sie

+Quote Post
- EwaS -
post 5.08.2004, 13:43
Post #9

Gość

no, czasami tak bywa, ze tylko raz na rok moge wyjechac....sad.gif(

+Quote Post
joaś
post 5.08.2004, 14:18
Post #10

Użytkownik nr: 1096

Ewunia myślę że powinnaś pomyśleć o dniu kiedy będziesz brała ślub jeko o dniu najpiękniejszym w Twoim życiu . Przecież ten dzień ma być dla Ciebie przyjemnością a nie udręką.Na wszeki wypadek umów się z dobrą kosmetyczką ,która Twój ptoblem pozna wcześniej bądzcie przygotowane na tzw. wszelki...Niech zrobi Ci kilka razy makijaż popatrz w lustro i zobaczysz że nic nie będzie widać . Głowa do góry .Jak będziesz myślała o tym dniu pozytywnie , k
osmetyczka nie będzie Ci potrzebna.

+Quote Post
Lisi
post 5.08.2004, 17:22
Post #11

Użytkownik nr: 1712

Ewa bardzo dobrze nawilżal emulsja XERIALINE 500 produkowana przez Laboratoires SVR we Francji. Można ją kupić w aptece. Jest dośc droga, 500 ml kosztuje około 60 zł.

Ja stosuję także krem smile.gif z tej samej serii. Zawiera on 50% stężonego mocznika, który reguluje procesy nadmiernego rogowacenia skóry stóp, dłoni, łokci, kolan i paznokci.

Pozdrawiam. Głowa do góry.

--------------------
Lekarz przyszłości nie będzie dawać lekarstw, a zainteresuje pacjenta odpowiednią dietą.Thomas Edison

+Quote Post
Lisi
post 5.08.2004, 17:24
Post #12

Użytkownik nr: 1712

Nie wiem jak to zrobiłam, że zamiast nazwy kremu pojawiło sie uśmiechnięte słoneczko. Krem nazywa się XERIAL 50.

--------------------
Lekarz przyszłości nie będzie dawać lekarstw, a zainteresuje pacjenta odpowiednią dietą.Thomas Edison

+Quote Post
sturmovik
post 5.08.2004, 21:39
Post #13

Użytkownik nr: 1165

Na stres najlepsze jest hobby, dzięki któremu odprężysz się i przy okazji ćwicząc silną wolę wyrobisz sobie silniejszą psychikę - co w konsekwencji będzie skutkowało mniejszym stresem w sytuacjach stresowych (tylko trzeba być konsekwentnym wink.gif ).

+Quote Post
Malgosia B.
post 5.08.2004, 21:52
Post #14

Zastosuj może techniki samoodprężające. Do popularnych w Niemczech metod można zaliczyć "Kontrastentspannung nach Jacobson", Autogenes Training", czy "Kontaktatmung". Literaturę na ten temat znajdziesz w każdej księgarni.
W aptece możesz dostać kosmetyki z minerałami z morza martwego. Mogę polecić firmę FETTE, którą sobie chwaliłam.
Pozdrowionka biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Malgosia B.
post 5.08.2004, 21:57
Post #15

Awo,
o najwżniejszym zapomniałam. Znajdź dobrego homeopatę. Jesteś przecież na miejscu, a Niemcy są w tym naprawdę dobrzy. Zapomnisz co to łuszczyca.
Pozdrawiam biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
mim
post 6.08.2004, 3:21
Post #16

Grupa: Banita
Użytkownik nr: 1361

Anno,
czy to własnie homeopatia najefektywniej pomaga ci w leczeniu łuszczycy???
czy sprawdziłas te metodę "na sobie"?
jak długo leczysz sie homeopatycznie i jakie specyfiki stosujesz, bądź stosowałaś?

bardzo mnie zaciekawiło twoje zdanie "Znajdź dobrego homeopatę" (...) Zapomnisz co to łuszczyca."
stąd tyle pytań do ciebie... odniosłam wrazenie (czytając twoje rady dla ewy s), ze stawiasz tę metodę przed innymi, czy słusznie dedukuję??? smile.gif dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

--------------------
Pokłady ludzkiej mądrości i głupoty są nieograniczone.
I to jest jeden z uroków bożego stworzenia. Pan Bóg ma z tego tytułu dużo radości :-)))
---------------------------
zasłyszane

+Quote Post
- EwaS -
post 6.08.2004, 6:28
Post #17

Gość

Kochani!
Bardzo, bardzo wam dziekuje za rady i mile slowa. Bardzo sie z nich ciesze. Oczywiscie masz racje, Joas, to ma byc najpiekniejszy dzien mojego zycia, a nie stres. Takze: bede mysla pozytywnie i wszystko bedzie dobrze. smile.gif
Ale jednak i tak potrzebuje jakis dobry krem do twarzy, takze zaraz sprawdze, czy ten krem, ktory proponuje Lisi, tez oferuja na tutejszym rynku. Jak to jest firma francuska, to raczej powinnam znalesc ten krem....smile.gif
Dziekuje tobie, Anno, za twoja rade. Juz kiedys kupilam sobie plyte z muzyka odprezajaca, ale jakos sama nie udaje mi sie az tak dojsc do spokoju. Na szczescie mamy tutaj takie "Uczelnie", ktore oferuja kursy do kazdej kategori zycia. Czy to na zapobieganie stresu, czy granie na roznych instrumentach, czy gotowanie egzotycznych potraw, po prostu przerozne kursy. Tam na pewno tez znajde taki kurs odprezajacy dla mnie, jestem pewna! smile.gif)
Hej Sturmovik, wiesz jaki ja mam hobby?? wink.gif Mam slodziutkie szczurki, z ktorymi bawie sie codziennie i sie z nich czasami smieje az do lez. smile.gif) A jak sie z nimi nie bawie, to barzdo chetnie majsterkuje cos fajnego na ozdobe do mieszkania albo uprawiam sport smile.gif

Jeszcze raz dzieki! Buzka
Ewa

+Quote Post
Malgosia B.
post 6.08.2004, 19:31
Post #18

Mim-ko odpowiadam na Twoje pytania w dziale med. niekonwencjonalnej, w temacie "homeopatia". smile.gif

--------------------

+Quote Post
mim
post 8.08.2004, 18:45
Post #19

dzieki Anno smile.gif
nawet w najsmielszych oczekiwaniach nie spodziewalam sie takiej wyczerpujacej odpowiedzi... dzieki raz jeszcze, Anno smile.gif
na razie "opanowuje" luszczyce metodami, ktore wyselekcjonowalam sama korzystajac z doswiadczen wlasnych (zweryfikowanych) i poszerzonych o doswiadczeniami osob z tego forum smile.gif
homeopatie tymczasem odpuszczam, ale kto wie.........??? moze kiedys wspominajac twoja rekomendacje... (???)

pozdrawiam cie serdecznie smile.gif
obyśmy zdrowi byli (!), Anno
ja... ZDROWIEJE biggrin.gif
Załączone pliki
Załączony plik  29.gif ( 0bajtów ) Suma pobrań: 3

--------------------
I to jest jeden z uroków bożego stworzenia. Pan Bóg ma z tego tytułu dużo radości :-)))
zasłyszane

+Quote Post
mim
post 8.08.2004, 18:48
Post #20

mam nadzieja ze uda ci sie zobaczyc jak robie ... radosny piruet biggrin.gif
Załączone pliki
Załączony plik  29.gif ( 0bajtów ) Suma pobrań: 5

--------------------
zasłyszane

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 23.11.14 - 14:04