Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

24 Stron V  « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> DIETA W ŁUSZCZYCY, jakich pokarmow unikac
beladonna
post 4.06.2009, 11:42
Post #341

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 14552

ja nabyłam interesujacy niebieski wielki wlewnik (cudnie się to nazywa) - wygodny - bo łatwo go wysoko zawiesić. na razie testowałam wodę + cytrynę. efektów oszałamiających nie było, choć wydaje mi się, że na oczyszczenie jelit potrzeba czasu - bo nie uwierzę, że wszystko u mnie piekniusie i czyściusie.
teraz na tapecie kawa (w tym tygodniu) oraz czosnek (w przyszłości).
o efektach mogę dać znać tongue.gif

--------------------

tu moje ostatnie odkrycie Maksim Mrvica nie dość że genialny to jeszcze przystojny :)
Go to the top of the page

+Quote Post
lusi
post 4.06.2009, 11:45
Post #342

Użytkownik nr: 9688

nie tylko mi sie przyda taka lewatywka ale i mezusiowi tez smile.gif (ach ten miesien piwny laugh.gif laugh.gif ),poczytam na necie i dopasuje taki zabieg do siebie i do niego biggrin.gif

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
Kaziu
post 4.06.2009, 13:52
Post #343

Użytkownik nr: 390

Chciałbym dołożyć swoje trzy grosze. Uważam, że jeżeli robić wlewki z kawy to trzeba dobrze. Są dwa rodzaje terapii: profilaktyczna i przy chorobach nowotworowych. To jest zupełnie inna para kaloszy. Tutaj myślę mamy do czynienia z profilaktyka zdrowia. W takich przypadkach powinno się robić jeden najwyżej dwa razy w tygodniu przez cały czas. . Zabieg taki należy robić najlepiej między godz 5 a 7 rano - czyli w szczycie pracy wątroby - a najpóźniej do 14:00. Technika: wlewkę kawy wprowadzać na lewym boku i po skończeniu obrócić się na prawy bok i tak poleżeć przynajmniej przez 15 minut. (przyznaję wcale to nie jest łatwe tyle wytrzymać) ale każda ilość czasu jaką się wytrzyma jest dobra. Najlepiej jest robić z dobrej kawy ( w najgorszym przypadku Jacobs ale trzymany w lodówce bo jełczeje) A jeżeli chodzi o ilość to 1 litr, chociaż nie zawsze kobietkom się tyle mieści, wtedy robić na dwa razy.

+Quote Post
lusi
post 4.06.2009, 19:46
Post #344

na taki krok to musze przeznaczyc urlop,w moim przypadku w tygodniu i przy moim trybie zycie taka akcja odpada biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
lusi
post 5.06.2009, 13:21
Post #345

Dieta Zone

Kolejny hit zza oceanu. W Ameryce stosują ją najpiękniejsze gwiazdy Hollywood. To zbilansowana dieta, która nie tylko odchudza, ale i leczy.
Posiłek

foto: Jupiterimages

To obok diety dr Atkinsa najpopularniejsza metoda odchudzania w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcą jest biotechnolog i dietetyk dr Barry Spears. Dieta Zone (strefowa) opiera się na przekonaniu, że żywność może działać na ludzkie ciało jak lek. Jej celem jest utrzymanie poziomu insuliny w idealnej równowadze (inaczej strefie równowagi czyli po angielsku "zone"). To ważne, ponieważ zwyżka tego hormonu powoduje nadwagę i negatywnie wpływa na zdrowie. Dlatego dla Spearsa tak ważne jest kontrolowanie jej poziomu.
Równowaga przede wszystkim

Jak to zrobić? Twórca diety strefowej twierdzi, że to bardzo proste. Poziom insuliny może być kontrolowany dzięki zbilansowaniu białka, węglowodanów i tłuszczy. W każdym posiłku należy zachować odpowiednią proporcję czyli 30 proc. białek, 40 proc. węglowodanów i 30 proc. tłuszczy. Sears wierzy, że przyczyną otyłości jest przede wszystkim spożywanie zbyt wielu węglowodanów pochodzących ze zbóż, skrobi, makaronów i ryżu. Jednak według zasad diety strefowej nie musisz radykalnie obcinać ich ilości. Powinnaś po prostu stosować ich umiarkowaną ilość i zrównoważyć je z ilością białek i tłuszczy.
Podstawowe zasady

Stosując tą dietę pamiętaj o trzech najważniejszych zasadach. Po pierwsze zachowaj odpowiednie proporcje trzech najważniejszych składników czyli białek, węglowodanów i tłuszczy, przestrzegaj odpowiedniej pory jedzenia (śniadanie najpóźniej 1 godzinę po przebudzeniu, potem przerwy między kolejnymi posiłkami nie powinny przekroczyć 5 godzin) oraz kontroluj wielkość porcji (nie powinny być za duże, przez cały dzień możesz przyjąć ok. 1700 kcal.).

Podczas stosowania diety nie powinnaś pić alkoholu i napojów z kofeiną, ogranicz do minimum cukier ( czasem możesz sobie pozwolić na lody albo pół batonika zbożowego z czekoladą ) oraz skrobię. Do posiłków najlepiej pić wodę. Diety strefowej nie powinny stosować osoby chorujące na nerki i artretyzm.
Skuteczność diety Zone

Jej zwolennicy zapewniają, że nie powoduje ona efektu jo - jo. Na początku chudnie się 2 -3 kg, a po 2 tygodniach stosowania 1 - 3 kg miesięcznie. Dr Barry Spears wśród jej zalet wymienia hamowanie głodu, zwiększenie energii i poprawę pracy mózgu. Tą dietę mogą stosować osoby z cukrzycą typu II. Według jej zasad można odżywiać się nawet cały rok. Jednak to dieta, która zmienia radykalnie twoje przyzwyczajenia dlatego przed jej rozpoczęciem należy skonsultować się lekarzem i dietetykiem. Nie licz tez na spektakularne efekty. Skuteczność najpopularniejszych diet (Atkinsa, Ornisha, kopenhaskiej itp.) nie została jeszcze do końca zbadana. Na pocieszenie można spojrzeć na figury Demi Moore czy Jennifer Aniston, które są wielkimi fankami diety Zone i wierzyć, że i tobie się uda.
Zalecane produkty:

Białka: twaróg chudy, serek wiejski typu light, białko jajek, ryby morskie i owoce morza, łosoś, pstrąg, wędliny sojowe i drobiowe, tofu. Rzadziej jajka, serek typu feta, ser żółty, wieprzowina, wołowina, cielęcina, czasem jogurty (typu light), kefiry.

Tłuszcze: oliwa, oleje, masło, orzechy, awokado. Rzadziej majonez (light), śmietana, serki kremowe, topione, pleśniowe.

Węglowodany: zielone warzywa (np. cukinia, brokuły), warzywa strączkowe (fasolka szoparagowa, fasola biała i czerwona), sałata, cebula, ogórek, papryka, pomidor, szpinak, soczewica,pieczarki owoce: przede wszystkim jagodowe oraz kiwi, cytrusy, śliwki, truskawki i czereśnie. Rzadziej pieczywo jasne, razowe, chrupkie, kukurydza, groszek, ziemniaki, marchew, banan, ananas.
Przykładowe menu:

Dzień I

Śniadanie:

Omlet z pomidorem i bazylią

II śniadanie:

Sałata z oliwą i krewetkami

Obiad:

Pierś z kurczaka z parmezanem, karczochy, pomarańcza

Kolacja:

Sałatka grecka

Dzień II

Śniadanie:

Tost pełnoziarnisty obtoczony w białku, posmarowany serkiem kremowym

II śniadanie

Sałata po cesarsku z grillowanym kurczakiem

Obiad:

Pieczony dzwonek łososia z plastarmi pomarańczy, duszona cukinia polana masłem, garść jagód (mogą być mrożone)

Kolacja:

Duża pieczarka nadziewana mięsem mielonym

Dzień III

Śniadanie:

Bułka wieloziarnista z masłem, serkiem wiejskim i łyżeczką miodu

II śniadanie

3 plastry polędwicy wieprzowej posmarowane pastą z awokado (guacamole)

Obiad:

Dorsz pieczony z musztardą i soczewicą, jogurt jagodowy (typu light)

Kolacja:

Mieszanka sałat z grilowanym indykiem.

zrodlo-poradnikzdrowie.pl

--------------------

+Quote Post
lusi
post 5.06.2009, 13:30
Post #346

7 ekspresowych kuracji oczyszczających

Dwa dni na samych jabłkach albo tydzień diety owocowo-warzywnej to dobry sposób, żeby pozbyć się uczucia ciężkości. Wiosenna kuracja oczyszczająca doda energii, poprawi nastrój i przywróci blask skórze.

Jest wiele różnych kuracji oczyszczających. Niektóre polegają na jedzeniu tylko jednego produktu, inne na piciu soków, wody i naparów ziołowych. Ale najlepsza jest taka, w której przez 10–14 dni stopniowo do jadłospisu wprowadza się zdrowe produkty (patrz dieta urozmaicona). W czasie diety oczyszczającej, niezależnie od tego, którą wybierzesz, trzeba zrezygnować z produktów ciężko strawnych, jedzenia typu fast food, używek i żywności przetworzonej chemicznie. Już po kilku–kilkunastu dniach kuracji poczujesz się jak nowo narodzona i nabierzesz chęci do życia. Usunięcie z organizmu nadmiaru wody sprawi, że nabędziesz lekkości, pozbędziesz się obrzęków czy poduszeczek pod oczami. Skóra stanie się jędrniejsza i nabierze zdrowego koloru. Nie dziw się, jeśli podczas kuracji oczyszczającej mocz i pot będą miały nieprzyjemny zapach, język pokryje się nalotem albo oddech będzie nieświeży. To skutek wydalania z organizmu szkodliwych substancji (z moczem, wydychanym powietrzem i przez śluzówki). Niektóre osoby w tym czasie czują się osłabione. Im więcej śmieci udało ci się nagromadzić w organizmie, tym bardziej przykre mogą być skutki uboczne oczyszczania.

Oczyszczanie wspomagają:

* Brzoza i wiązówka błotna – pomagają uwolnić toksyny poprzez działanie moczopędne.
* Karczoch i mniszek lekarski – wspomagają pracę wątroby oraz przewodu pokarmowego.
* Łopian oraz bratek – oczyszczają i poprawiają stan skóry.
* Koper włoski – pomaga pozbyć się kolek i gazów jelitowych.
* Zielona herbata – redukuje ilość wolnych rodników.
* Śliwka, jabłko oraz winogrona – stymulują pracę jelit.

1. Urozmaicona

Przez pierwsze 2–3 dni jesz warzywa i owoce (surowe lub gotowane) i pijesz samodzielnie wyciśnięte soki owocowe i/lub warzywne. Od 4. dnia włączasz do diety 1/2 l dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od 6. dnia dodatkowo możesz jeść grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby, 8. dodajesz chudy biały ser (10 dag), 10. – porcję ryby gotowanej (najlepiej na parze) lub pieczonej (20 dag). Od 12. dnia zamiast ryby jesz chude mięso drobiowe, np. piersi kurczaka, indyka, albo cielęcinę (10 dag). Dieta powinna trwać 10–14 dni.
2. Sokowa

Przez 14 dni jesz lekko strawne posiłki i codziennie wypijasz 0,5–1 l świeżo wyciśniętych soków z warzyw i/lub owoców. Mogą być jednego rodzaju albo mieszane, rozcieńczone wodą lub nie. Najlepsze na sok są jabłka, owoce cytrusowe (pomarańcze, grejpfruty, cytryny), marchew, buraki, świeży ogórek, seler, pietruszka, pomidory, kapusta. Wolno też włączyć do diety sok z kiszonej kapusty.
3. Owocowo-warzywna

Przez 3 dni jedz warzywa i owoce surowe, ugotowane na parze lub w małej ilości wody, także zupy jarzynowe na wodzie i kiszonki. Potrawy można doprawić oliwą, ziołami, sokiem z cytryny. Pij świeże soki oraz ziołowe i owocowe herbatki.
4. Jabłkowa

Przez 1–2 dni jedz tylko jabłka, ale w dowolnej ilości. Zawierają one pektyny, które wymiatają z przewodu pokarmowego zalegające resztki, a pieczone poprawiają pracę trzustki i wątroby. Na przykład na śniadanie zjedz surowe jabłka, na obiad pieczone, a na kolację surówkę z jabłek doprawioną jogurtem. Pij zieloną herbatę, sok z jabłek i herbatkę jabłkową.
5. Cytrynowa

Jedz potrawy lekko strawne i dodatkowo między posiłkami pij sok wyciśnięty z 2–3 cytryn, rozcieńczony wodą w dowolnych proporcjach. Dieta trwa 7 dni.
6. Koktajlowa

Przez 2 tygodnie oprócz warzyw, owoców, 10 dag chudego mięsa (cielęciny, piersi kurczaka lub indyka) oraz produktów zbożowych z grubego przemiału codziennie wypijaj 3 szklanki koktajlu z kefiru i owoców świeżych albo mrożonych (truskawki, maliny, porzeczki).
7. Śliwkowa

Wieczorem zalej wrzątkiem 10 suszonych śliwek i odstaw na noc. Rano na czczo wypij wodę i zjedz śliwki. Znowu zalej wrzątkiem 10 śliwek i odstaw do wieczora. Przed snem wypij wodę i zjedz śliwki. W czasie diety jedz dużo warzyw i owoców, chude mięso albo ryby, kasze i fermentowane produkty mleczne. Kurację stosuj przez 10 dni.

zrodlo-poradnikzdrowie.pl

Ten post został edytowany przez lusi: 5.06.2009, 13:31

--------------------

+Quote Post
leukonoe
post 8.06.2009, 15:10
Post #347

Użytkownik nr: 15075

Ja od miesiaca stosuje diete Pagano. Kupujac sobie ksiazki na brytyjskim Amazonie, przez przypadek natknelam sie na ksiazke "Healing psoriasis" Johna Pagano, i przeczytalam recenzje ludzi, ktorzy chwalili te diete, niektorzy twierdzili, ze pomogla im bardzo na luszczyce. Poniewaz ksiazka kosztuje 7 funtow, kupilam ja, zeby zobaczyc, co to jest. Pozniej szukajac w internecie dowiedzialam sie, ze ta dieta jest dosc slawna. Mam luszczyce kropelkowa, oblazlo mnie na calym ciele wlasciwie, niedlugo chcialabym miec dziecko, wiec niczym sie nie smaruje, postanowilam sprobowac tej diety. Probowalam w przeszlosci stosowac rozne diety, jednak za duzo bylo sprzecznych informacji, na temat co wolno, a czego nie wolno jesc, wiec trudno mi bylo konsekwentnie sie za to zabrac. Ta ksiazka bardzo mi sie podoba, dr Pagano twierdzi, ze niemal kazdy ma szanse na wyleczenie i podtrzymanie efektu, jedynie musi byc bardzo wytrwaly-zazwyczaj trzeba od 3 do 6 miesiecy na efekty, mial tez jednak pacjentow, ktorym zabralo to rok a jednemu nawet dwa lata. Niewiele osob jest sklonnych wytrwale stosowac program zywieniowy, wiec szybko sie zniechcecaja i odchodza od diety, mowiwc, ze nie ma ona wplywu na luszczyce. Ja jestem zdeterminowana, bede stosowac te diete twardo nawet dwa lata, bo musze wiedziec, czy cos moze mi pomoc. Ksiazka ma 300 stron, wiec trudno mi tu opisac wszystko, Pagano opisuje jak wg niego wyglada mechanizm powstawania choroby, ktory wiaze z przeciekalnoscia jelita i zatruciem organizmu. Dieta wyglada tak, ze najpierw przez trzy dni nalezy jesc tylko owoce i pic wode. Nastepnie zaczyna sie jesc normalnie, 80% pozywienia maja stanowic produkty alkalizujace-owoce i warzywa,ze zboz alkalizujaca jest kasza jaglana, amarantus i quinoa, a 20% produkty kwasowtworcze, czyli pozostale zboza, ryby, z miesa jedynie wolno jagniecine i drob. Nabialu niewielkie ilosci i tylko chudego., mozn tez jesc dwa do czterech jajek na tydzien. Nalezy unikac produktow z bialej maki, wybierac pelnoziarniste makarony itd, jednak zawsze w niewielkiej ilosci. Produkty zabronione to: ziemniaki, pomidory, papryka (czyli psiankowate, zawieraja one trujace alkaloidy, ktore wg dr Pagano wplywaja fatalnie na luszczyce), skorupiaki i mieczaki (owoce morza), kawa, tyton, miesa czerwone i wszelkie przetworzone i konserwowane produkty,slodycze, fast food, alkohol, ocet, ostre przyprawy, produkty wedzone, produkty zawierajace duzo skrobii.
Nalezy przyjmowac jako suplement trzy razy dziennie lyzke lecytyny sojowej. Nalezy rowniez uzywac duzo oliwy z oliwek i jesc najlepiej tluste ryby jak losos, tunczyk cztery razy w tygodniu. Nalezy pic codzinnie herbate z amerykanskiego szafranu i z kory wiazu, ktore maja dzialanie detoksykujace i oczyszczajace (tych herbat nie pije, bo trzebaby je sprowadzic z USA, nie znalazlam w internecie zadnego europejskiego sklepu, ktory je sprzedaje, poza tym nie maga ich pic kobiety planujace lub bedace w ciazy. Ja pije rumianek, ktory rowniez jest wspomniany w ksiazce jako oczyszczajacy). Oprocz tego dr Pagano duzo pisze o korzysci z glebokiego oczyszczania jelita-tego nie robilam, bo trzeba w jakichs specjalistycznych osrodkach sie temu poddac. Pomagaja jednak wg niego tez domowe lewatywy. Bardzo wazne jest wyprozniac sie conajmniej raz dziennie i pic conajmniej szesc szklanek wody z cytryna dziennie, oprocz innych plynow takich jak soki czy herbaty ziolowe.
Ja przez dwa tygodnie nie odczulam zadnej roznicy, oprocz tego, ze czuje sie od poczatku na tej diecie swietnie, lekko, ale nie slabo. Po dwoch tygdoniach jednak zaczelo mnie codziennie wysypywac- Pagano ostrzega, ze tak moze byc, ja nie spodziewalam sie tego efektu, bo prowadzilam wczesniej juz dosc zdrowy tryb zycia, nie pilam, nie palilam, nie jadlam miesa, mimo tego wysypalo mnie dosc porzadnie, caly brzuch mi obsypalo i to jest dosc deprymujace. Postanowilam sie jednak trzymac dzielnie. Teraz dopiero po miesiacu, od kilku dni zauwazylam poprawe stanu skory. Nie zniklo mi nic co prawda, ale plamki zblady bardzo i nie maja prawie luski( tak mi sie zazwyczaj dzieje po pobycie nad morzem i po sloncu). Ogolnie wydaje mi sie, ze jest lepiej, tylko glowa jest nadal tragiczna. Schudlam rowniez trzy kilo. Bede nadal stosowac te diete i dam znac, jesli nastapi cud. Ogolnie polecam bardzo te ksiazke, daje duzo nadziei i jest dosc rozsadna w swej wymowie, ja nielatwo wierze w cuda po jedenastu latach z luszczyca, jednak wydaje mi sie, ze to jedyny koherentny program leczenia naturalnego luszczycy jaki dotychczas spotkalam, wiec chce tego uczciwie sprobowac.
Jesli ktos jest zainteresowany to postaram sie opisac dokladniej aspekty tej diety, czytalam watki na forum, ale wydaje mi sie, ze nikt jej nie stosowal.
Pozdrawiam!

+Quote Post
mirush
post 8.06.2009, 17:11
Post #348

Użytkownik nr: 22684

Witaj leukonoe smile.gif

Z ciekawością przeczytałem Twój post. Wiele z tego co napisałaś, na naszym forum cieszy się już uznaniem. smile.gif
Trafiona dieta ma niezwykle skuteczne działanie na zdrowie a tym samym i na naszą przypadłość.
Śmiem twierdzić, że zaleczając łuszczycę, nie wolno (nie powinno się) nie stosować odpowiedniej diety (niekiedy dla każdej osoby nieco innej).
Bagatelizowanie jej, jest po prostu bezsensownym działaniem.
Osobiście od prawie 2,5 roku niczym się już nie smaruję a stosuję się jedynie do reakcji mego organizmu na to co jem.
Efekty przeszły moje oczekiwania. Tzn. czytałem o tym, że jest skuteczna, ale jak się zobaczy efekty na własnej skórze, to doprawdy robi niesamowite wrażenie i 'gęba' cieszy się od ucha do ucha. biggrin.gif
Warto jednak bacznie obserwować reakcję na poszczególne składniki pożywienia, bowiem nie ma sztywnych reguł - np. nie zauważyłem (u siebie) niepożądanych objawów po mięsie czerwonym.

Tak więc pisz, pisz i pisz o własnych doświadczeniach z nią (dietą) związanych jak najwięcej i dziel się każdą reakcją tej kuracji.

Pozdrawiam. mirek

Ten post został edytowany przez mirush: 8.06.2009, 17:26

--------------------

+Quote Post
leukonoe
post 8.06.2009, 19:10
Post #349

Dziekuje za powitanie rolleyes.gif
Musze przyznac, ze mam sama pewne obiekcje dotyczace teorii, jakoby luszczyca byla wywolywana przez zle odzywianie sie, moje obiekcje sa niejako natury zawodowej, bo zajmuje sie starozytnoscia i historia starozytna glownie Izraela. Otoz literatura tego okresu jest pelna opisow przypadkow choroby, ktora raczej musiala byc luszczyca (prawdopodobnia jest nia takze biblijny trad, gdyz dowody archeologiczne wskazuja na to, ze trad nie pojawil sie na terenie Bliskiego Wschodu przed 4 wiekiem n.e). Nasuwa mi sie wiec taka refleksja, ze ci biedacy przeciez zywili sie glownie jarzynami, oliwa i zbozami, na pewno nie mieli szans na napotkanie kawy, papierosow, czipsow, ziemniakow, pomidorow i salami, w dodatku w wypadku mieszkancow Izraela dochodzi fakt naslonecznienia i czystego srodowiska itd..a jednak luszczyce mieli..dlaczego? Z drugiej strony jednak na przyklad biblijne listy pokarmow zakazanych zawieraja wlasnie wieprzownine, skorupiaki i mieczaki,laczenie mleka z niektorymi produktami, bardzo zblizone do tego czego zakazuje Pagano. Istnieja teorie, ze caly czystem pokarmow dozwolonych i zakazanych w Starym Testamencie jest w rzeczywistosci systemem majacym za podloze kwestie zdrowotne a nie jedynie irracjonalna lista uwarunkowana przez religie.
Abstrahujac od tych przemyslen mam spora nadzieje, ze jakos ta dieta zadziala. W takim wypadku oczywiscie bede stosowac ja do konca zycia, zrobilabym wszystko, zeby sie pozbyc paskudztwa! Na razie jednak musze uzbroic sie w cierpliwosc i czekac czy zleza te plamy czy nie.

+Quote Post
mirush
post 8.06.2009, 19:30
Post #350

W moim wypadku olbrzymia zmiana nastąpiła po odstawieniu mąki pszennej.
Tak więc by wyglądało, że należę do kilkunastoprocentowej grupy osób mających związek ze skórna postacią celiakii.

Zapewne już czytałaś ten wątek >> KLIK <<
jak również >> TUTAJ <<

Ten post został edytowany przez mirush: 8.06.2009, 19:43

--------------------

+Quote Post
marcepanna
post 9.06.2009, 0:52
Post #351

Użytkownik nr: 9371

CYTAT(mirush @ 8.06.2009, 20:30) *
W moim wypadku olbrzymia zmiana nastąpiła po odstawieniu mąki pszennej.
Tak więc by wyglądało, że należę do kilkunastoprocentowej grupy osób mających związek ze skórna postacią celiakii.

Zapewne już czytałaś ten wątek >> KLIK <<
jak również >> TUTAJ <<

Przekonałeś mnie do odstawienia maki pszennej. smile.gif Zamieniłam na makę orkiszową i graham.Zamieniłam tez kilka innych produktów.Kombinuje dalej... smile.gif Dziękuje i pozdrawiam biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
mirush
post 9.06.2009, 7:18
Post #352

O przekonaniu będziemy rozmawiać, jeśli to pomoże - czego Tobie życzę. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
leukonoe
post 9.06.2009, 9:25
Post #353

Ale orkisz przeciez zawiera gluten!
Ja bylam na diecie bezglutenowej, prawdopodobnie zbyt krotko, jest dla mnie dosc ciezka.

+Quote Post
marcepanna
post 9.06.2009, 12:10
Post #354

Użytkownik nr: 9371

Nie stosuję diety bezglutenowej.Nie jestem uczulona na gluten. Mąka orkiszowa zawiera składniki ,których niema "zwykła". smile.gif Zmieniłam dietę na "lżejszą" ,bogatszą w "pierwiastki" oraz staram się unikać konserwantów. smile.gif

PS.Może zamiana mi pomoże biggrin.gif

Ten post został edytowany przez marzena73: 9.06.2009, 12:20

--------------------

+Quote Post
lusi
post 11.06.2009, 9:39
Post #355

leukonoe a mozesz zdradzic gdzie kupilas te ksiazke smile.gif

--------------------

+Quote Post
leukonoe
post 11.06.2009, 13:06
Post #356

Tu ja kupilam
http://www.amazon.co.uk/Healing-Psoriasis-...1729&sr=8-1
Przyszla do mnie po dwoch tygodniach.
Widzialam ja tez na niemieckim a angielskim e bayu.

+Quote Post
pawełek
post 11.06.2009, 19:21
Post #357

Użytkownik nr: 590

http://www.empik.com/healing-psoriasis-the...u,prod1678416,p można i przez empik

+Quote Post
lusi
post 12.06.2009, 13:56
Post #358

dzieki za info-zamowie biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
mondragon
post 24.06.2009, 20:45
Post #359

Użytkownik nr: 11060

Cześć,dawno mnie tutaj nie było.Na swoim przykładzie mogę śmiało stwierdzić ,że dieta(bardzo rygorystyczna)jest jedynym słusznym lekarstwem na łuszczycę.
W moim przypadku wyglądało to tak:10dni głodówki,a później już tylko:warzywa gotowane na parze(zero soli i innych przypraw),nózka z kurczaka/ryba(też na parze-zero przypraw),chlep tylko orkiszowy,na naturalnym zakwasie(niesttey,dość drogi),no i od czasu do czasu jakieś owoce.efekt?Łuszczyca stała się tylko wspomnieniem.
Aha i nie piłem herbat,tylko woda mineralna+ napar z pokrzywy.
Żadne maści,medykamenty,lampy UV itd nigdy mi nie pomogły.Tzn. lampa UV rzeczywiscie coś tam spłyca łuskę..ale nie likwiduje łuszczycy.

+Quote Post
pawełek
post 24.06.2009, 21:17
Post #360

Użytkownik nr: 590

CYTAT
Cześć,dawno mnie tutaj nie było.Na swoim przykładzie mogę śmiało stwierdzić ,że dieta(bardzo rygorystyczna)jest jedynym słusznym lekarstwem na łuszczycę.
W moim przypadku wyglądało to tak:10dni głodówki,a później już tylko:warzywa gotowane na parze(zero soli i innych przypraw),nózka z kurczaka/ryba(też na parze-zero przypraw),chlep tylko orkiszowy,na naturalnym zakwasie(niesttey,dość drogi),no i od czasu do czasu jakieś owoce.efekt?Łuszczyca stała się tylko wspomnieniem.
Aha i nie piłem herbat,tylko woda mineralna+ napar z pokrzywy.
Żadne maści,medykamenty,lampy UV itd nigdy mi nie pomogły.Tzn. lampa UV rzeczywiscie coś tam spłyca łuskę..ale nie likwiduje łuszczycy.

Ze zbóż to tylko orkisz? Czy spożywałeś orzechy i inne pestki ? A co z tłuszczami takimi jak oliwa czy olej lniany? Ja od siebie dodam to co mi szkodzi: szparagi, wszelkie wędzone, fasolowe, zbyt słone, ostre, jajka, tłuste, masło. Na razie bacznie się sobie przyglądam i notuje to co mi szkodzi. pozdr

+Quote Post

24 Stron V  « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 19.12.14 - 21:11