Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Powieki, Łuszczyca na powiekach
- Sulek -
post 21.04.2005, 21:20
Post #1

Gość

Od 1,5 roku łuszczycy I raz wlasnie zmiany mam na dolnych powiekach... byla juz o tym mowa ale nikt nic praktycznie nie doradził... więc moze bylibyscie tak łąskawi?? Dziekuje

P.S. ale ja was kocham biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
- Rafał -
post 22.04.2005, 10:34
Post #2

Gość

cool.gif Właściwie to nie mam z powiekami problemu ale gdzieś kiedyś na forum wyczytałem że na tą dolegliwość pomagają kropelki o nazwie " Cortinef " wink.gif

+Quote Post
agpela
post 23.04.2005, 12:25
Post #3

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 11

W tym temacie: http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php?showtopic=1184&st=0&#entry9550
forumowicze polecają olej z wiesiołka wyciśnięty z kapsułki.
Z moimi zmianami łuszczycowymi na twarzy (drobne w okolicach brwi i skrzydełek nosa blink.gif ) poradził sobie swego czasu kolagen. Niestety po jakimś czasie powtórka z rozrywki mad.gif . Jakiś czas temu powiedziałam swojej łuszczycy biggrin.gif żeby sobie nie myślała, że będę na nią wydawała bajońskie sumy wink.gif i dlatego teraz traktuję te zmiany w okolicy twarzy maścią witaminową (na noc) a na dzień krem do suchej cery i już smile.gif. Pomaga o tyle, że zmiany się nie powiększają, nie narasta na nich łuska a te w okolicach nosa to jakby się schowały smile.gif No a pod make-upem to w ogóle oki - no ale ty Sulek byś miał z tym problem raczej wink.gif tongue.gif biggrin.gif
pozdrawiam smile.gif

--------------------

+Quote Post
jarek-tychy
post 16.01.2007, 11:08
Post #4

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 8632

mam pytanko jka mozna sobie poradzic z czerwonymi powiekami a sa one czerwnoe gdy umyje twarz lub wychodze na morz strasznie mnie to irytuje bo ludzie gapia na mnie jak na jakiegos innego człowieka jest jakis sposob an to czy jakas masc lub sam nie wime

--------------------

+Quote Post
Wojtas
post 16.01.2007, 21:41
Post #5

Użytkownik nr: 8268

no proszę, a myślałem, że jestem jakimś odszczepieńcem nawet wśród biedronek tongue.gif
mi ostatnio łuszczyca daje znać na górnych powiekach. Na razie delikatnie, ale boję się, że może być gorzej. A inna sprawa, że ostatnio (a w zasadzie to od Sylwestra, oczywiście z przerwami biggrin.gif ) nie żałuję sobie alkoholu, a zwłaszcza piwka. A niestety alkohol u mnie natychmiast wywołuje panią Ł. sad.gif i pewnie to jest przyczyną problemów z powiekami. Na razie wciąż natłuszczam. Spróbuję jeszcze smarować olejem z kapsułek oeparolu. Hm, ale czuję, że niestety znowu nadszedł czas odstawić alko mad.gif

--------------------
Chwytaj byka za rogi i do diabła z opinią!

+Quote Post
jarek-tychy
post 17.01.2007, 10:25
Post #6

Użytkownik nr: 8632

nom ale powiedz mi jak sie od piwka zlocistego obyc;)

--------------------

+Quote Post
Wojtas
post 27.01.2007, 10:08
Post #7

Użytkownik nr: 8268

Dzięki Agpeli zaczałem smarować powieki oeparolem (olej z wiesiołka) w kapsułkach (bardzo wydajne) i delikatnie poprawił się stan mojej skóry. Natomiast na pewno efekt po nim jest lepszy od tego, jaki był po wszelkiego rodzaju kosmetykach jakie stosowałem.

--------------------
Chwytaj byka za rogi i do diabła z opinią!

+Quote Post
MartaM
post 22.03.2007, 14:26
Post #8

Użytkownik nr: 9217

Witam smile.gif U mojego kuzyna (lat 14) zdiagnozowano łuszczycę. Nikt z rodziny ani znajomych nie cierpi na tę chorobę, toteż jest to dla nas sprawa zagadkowa. Jego przypadek jest niezwykle rzadki, ponieważ choroba lokalizuje się głównie na powiekach (w tym na linii rzęs). Z tego powodu zanim postawiono trafną diagnozę, od pojawienia się takowych objawów minęło trochę czasu. Tylko jeden lekarz stwierdził, że miał kiedyś pacjenta z taką postacią łuszczycy. Od pewnego czasu objawy są również za uszami i na głowie. Dostał jakieś sterydy, ale już rozpoczęliśmy poszukiwanie preparatów o jakich często piszecie na forum. Ze względu na wiek i występowanie objawów na powiekach nie może stosować niektórych metod leczenia (np.naświetlania).
W związku z tym mam pytanie-czy ktokolwiek z was spotkał się kiedyś z takim przypadkiem? Lekarze obawiają się podjąć leczenia jest więc odsyłany do kolejnych specjalistów.
Pozdrawiam.

+Quote Post
MARTUŚ23
post 22.03.2007, 15:03
Post #9

Użytkownik nr: 1917

U mnie luszcyca też pojawila sie w wieku 14 lat, ale na brzuchu i zazwyczaj to miejsce najcześciej atakuje. Przez pierwsze 2 lata choroby, to byly tylko pojedyncze plamki. Na twarzy wysypalo mnie tylko raz- rok temu, czolo, uszy (za i w środku) i powieki również. Solarium, sloneczko i zeszlo samo. Jak bylam w szpitalu, kilku ludzi mialo luszczycę na powiekach i to raczej nie byl ewenement...

--------------------
Błogosławiona niech będzie choroba!
Chorzy są bliżsi swej duszy aniżeli zdrowi" (Marcel Proust)

+Quote Post
french girl
post 22.03.2007, 17:30
Post #10

Użytkownik nr: 9213

ja mam wlasnie po 7 latach powrot choroby.mnie tez wysypalo miedzy innymi za uszami i we wlosach.na te zmiany za uszami to pomaga mi krem brzozowy,a na skore glowy to mycie wlosow szamponem dziegciowym badz rozmarynowym. Ł na linii rzes mialam kiedys.zeszlo po takim niemieckim,homeopatycznym mazidle.

+Quote Post
agii
post 22.03.2007, 22:58
Post #11

Użytkownik nr: 5682

Miałam kiedyś łuszczycę na powiekach (wtedy nie wiedziałam, ze to łuszczyca), dermatolog bez słowa wyjaśnień zapisał steryd...i po krzyku....dopiero po paru latach pokojarzyłam te fakty(zdiagnozowaną później ł.)i "łuszczące się" powieki i wiem że na powiekach nie było uczulenia tylko łuszczyca. Teraz gdy powieki zaczynają się czasem łuszczyć smaruje je zwykłym kremem (tylko uważam by nie zatrzeć oka, nie używam sterydów, na razie pomaga). Powodzenia w leczeniu!

+Quote Post
Andrzej B
post 27.03.2007, 14:17
Post #12

Użytkownik nr: 8697

Zmiany łuszczycowe mogą wystąpić wszędzie i o różnej rozłegłości a to czy wystąpią na twarzy czy w miejscach niewidocznych to kwestia przypadkowa nie mająca związku z metodą leczenia. Zmiany na twarzy wywołują jednak dyskomfort psychiczny i przez to są bardziej dokuczliwe.

+Quote Post
renik
post 27.03.2007, 19:08
Post #13

Dobry Duszek Forum

Użytkownik nr: 651

Z powiekami naprawde trzeba uwazać, żeby nie "zniszczyć" oka.
Ja też często miewam na powiekach łuszczycę i mam swój sposób, który mi pomaga zaleczyć je4 na dośc długo:
nanosze bardzo gruba warstwe kremu nivea na powieki, trzymam tak długo az większośc wchłonie w skórę (najlepiej robi się to na noc, z zamkniętymi oczkami jest łatwiej). Potem dokładnie zmywam resztki kremu i wyciskam z kapsułki olej wiesiołkowy i wklepujęw powieke - działa (robie to co dzień az do zabliźnienia).
Nie działa to natomiast na brwi sad.gif Tam ciągle mam zgrubienia sad.gif Jak nie "maznę" czasem delatarem, to nie znika mi łuszczyca z brwi.

--------------------

"Szczegółowo analizując płatki,
nikt jeszcze nie pojął piękna róży."

------------------------------------------------------------renia------

+Quote Post
dosia20
post 28.03.2007, 14:55
Post #14

Użytkownik nr: 8833

Ja też sobie nie radzę z łuszczycą w brawiach ph34r.gif która już powoli schodzi mi na powieki mad.gif

--------------------
Chcąc się rozwinąć uznaj w sobie głupca

Dorothea

+Quote Post
krzychu102
post 12.12.2007, 14:51
Post #15

Użytkownik nr: 10768

Od tygodnia mam cos na powiece która jest wyjątkowo sucha a skóra wręcz sama sie kruszy oraz ma różowe zabaraiwnie. (cały czasmysle ze to łuszcyca biorę to pod uwage poniewaz mój ojciec ją miał). Prosze powiedzcie mi czy początki łuszczycy mogą być własnie na powiece?? Lekarz na tą powieke dał mi 2 mascie :
Atecortin: powiedział ze jak nie zadziala to mam uzyc drugiej masci Cutivate i wlasnie ta druga zadziałała ... ona jest między innymi na łuszczycę. Ehh sad.gif prosze was o szybką odpowiedz...sad.gif prosze z całego serca. Juz miałem nadzieje ze łuszczyca mnie nie dotyczy. Jesli juz ją mam to mam pytanie czy te pplamy na skórze są non stop czy znikają na jakis czas jesli tak to na jaki ?sad.gif ?

--------------------
Nigdy sie nie pogodze ze dorwało mnie to G_wno.
7 grudnia 2007 nie nawidzetej daty.

+Quote Post
batgirl
post 12.12.2007, 21:00
Post #16

Użytkownik nr: 2030

Cutivate jest sterydem i to z tych mocniejszych jeśli się nie mylę, więc jeśli decydujesz się jej użyć na powiece to MEGAostrożnie i jak najmniej.

Sterydami leczy się też wszelkie uczulenia więc to wcale nie musiała być łuszczyca smile.gif

Poza tym jeśli to jedyny objaw jaki miałeś to na razie nie ma się co martwić na zapas. Serio. Kolega miał kiedyś (chyba to była łuszczyca - ale wydaje mi się że potrafię rozpoznać) na ręce małe ognisko przez jakiś miesiąc. To było ze 2 lata temu. Pewnie nawet już o tym nie pamięta.

Głowa do góry i staraj się unikać sterydów, szczególnie jeśli to tylko jakieś podrażnienie. Lepiej poużywaj jakiegoś dobrze nawilżająco - natłuszczającego kremu - nanobase albo lipolanu, może pomogą a nie mają żadnych skutków ubocznych.

Pozdrawiam smile.gif

--------------------
Give up yourself unto the moment...
...the time is now!

+Quote Post
Pawciu
post 29.02.2008, 15:10
Post #17

Użytkownik nr: 11175

Od pewnego czasu śledzę forum ale nie ma wątków poświęconych powiekom a to u mnie jest najgorsze miejsce bo je widać... macie jakieś skuteczne sposoby na ot miejsce?? hełp mi smile.gif)

+Quote Post
hala1
post 29.02.2008, 15:48
Post #18

Użytkownik nr: 2140

Są watki poświecone temu : http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php?sh...t=0&#entry84290
smile.gif

+Quote Post
emka34
post 8.01.2009, 11:19
Post #19

Użytkownik nr: 10276

Nie znalazłam nigdzie informacji o zmianach na powiekach.Od kilku dni mam zaczerwienione powieki i małe zmiany z łuską .Dość mocno piecze .Czy ktoś miał u siebie coś podobnego ?Mojego lekarza jak na razie nie ma i nie wiem czym można by było to posmarować.

+Quote Post
kapitan kosteczk...
post 8.01.2009, 12:04
Post #20

Użytkownik nr: 4304

Hej, smaruj to czymś nawilżającym, powinno pomóc. Też mam czasem na powiekach i smaruję zwykłą niveą albo czymś jak wazelina tłustym. Po kilku dniach przeważnie znika.

--------------------
w byciu szalonym jest taka uciecha, której nie zazna nikt oprócz szaleńca

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 19.09.14 - 12:46