Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

16 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Łuszczyca Stawowa
- izabela -
post 18.06.2002, 7:15
Post #1

Gość


<span style='font-size:7pt;line-height:130%;color:#600000'>dakiss@wp.pl
IP: 212.191.170.230
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)]
<hr color='600000' align=left width=75% size=1 noshade>
</span>Mam 31 lat od 30 choruję na łuszczycę.
Od pewnego czasu bola mnie stawy- rozpoznanie Łuszczyca stawowa.
Czy ktoś może mi przysłać jakieś bliższe informacje: objawy, sposoby leczrenia itp.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Paweł -
post 31.07.2002, 4:39
Post #2

Gość


pawel.czynsz@ze.slupsk.pl
IP: 195.205.213.130
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 2000) Opera 6.02 [en]]


Uuuuuuuuuuuuuuuu... Masz pecha! Nie wiem czy to tak można nazwać. Ale może ciut konkretów. A oto one:
Postać stawowa łuszczycy cechuje się ciężkim przebiegiem klinicznym, ale na szczęście nie występuje często. Może ona stanowić problem diagnostyczy dla mniej doświadczonego lekarza. Zmiany stawowe są tu zbliżone do reumatoidalnego zapalenia stawów czyli tak zwanego reumatyzmu.
jeśli masz ochotę na jeszcze więcej informacji to masz adres "emalji"
Paweł.
P.S. Miłego dnia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Paweł -
post 31.07.2002, 8:10
Post #3

Gość


pawel.czynsz@ze.slupsk.pl
IP: 195.205.213.130
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 2000) Opera 6.02 [en]]


Trudno jest mi teraz napisać czy serwer proxy przepuści Twoją wiadość do mnie. W takim razie podam Tobie więcej informacji na temat samej łuszczycy.

Łuszczyca - choroba krajów wysokorozwiniętych | Czynniki sprzyjające zachorowaniu | Trochę genetyki - łuszczyca typu młodzieńczego | Jak rozpoznać chorobę | Remisje i nawroty | Łuszczyca typu dorosłego | Łuszczyca skóry owłosionej | Łuszczyca paznokci | Łuszczyca stawowa | Leczenie | Dieta
Łuszczyca jest jedną z wielu chorób przewlekłych, nękającą wielu ludzi na całym świecie, której współczesna medycyna nie potrafi skutecznie wyleczyć. Ma ona charakter nawrotowy i przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Nasilenie zmian chorobowych może być różne: od kilku pojedynczych wykwitów do zajęcia całej powierzchni ciała. W zależności od tego pacjenta leczy się ambulatoryjnie lub kieruje na intensywne leczenie w szpitalu.
Występowanie łuszczycy na poszczególnych kontynentach jest bardzo znamienne. charakterystyczne jest jej częste pojawianie się w tak zwanych krajach cywilizowanych, a stosunkowo rzadkie - na terenach uboższych. Łuszczyca właściwie jest nieznana wśród Indian Ameryki Północnej i Południowej, wśród mieszkańców Dalekiego Wschodu, Eskimosów, ludów Afryki Zachodniej. 1-3 % populacji europejskiej i białych mieszkańców Stanów Zjednoczonych cierpi natomiast z powodu tej dolegliwości. Choroba ta w jednakowym stopniu dotyka płeć męską i żeńską. Spośród pacjentów zgłaszających się po poradę do dermatologa, aż około 8% stanowią chorzy na łuszczycę.
Istotą choroby jest wzmożona liczba podziałów komórkowych w warstwie podstawowej naskórka oraz przyspieszony, nieprawidłowy cykl dojrzewania komórek Wiele czynników wewnątrzustrojowych i zewnętrznych może wpływać na rozwój zmian chorobowych. Na szczególne podkreślenie zasługują:
czynniki genetyczne, przy czym mechanizm ten nie jest do końca poznany,
infekcje-bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
leki, sposób odżywiania, używki, a szczególnie duże ilości tłuszczu zwierzęcego i alkohol,
urazy mechaniczne,
stresy psychiczne.
Na podstawie badań genetycznych chorych z łuszczycą zwyczajną wyróżnia się dwa typy schorzenia: typ I i II. Typ I, czyli młodzieńczy, ujawnia się zazwyczaj przed 30 rokiem życia. Najczęściej atakuje między 10. a 25. rokiem życia, cechuje się częstym występowaniem choroby u innych członków rodziny, cięższym przebiegiem, skłonnością do zmian zajmujących całą skórę i gorszym rokowaniem co do uzyskania dłuższych okresów remisji. Prawdopodobieństwo zachorowania na łuszczycę dziecka, którego jedno z rodziców jest chore, wynosi około 25%, a w razie choroby obojga rodziców wzrasta do 70%. U bliźniąt jednojajowych wystąpienie zmian łuszczycowych u jednego z rodzeństwa wiąże się z 70-90 % ryzykiem ujawnienia się choroby także u drugiego z bliźniąt. U pewnych osób występują "wadliwe" geny, które są źródłem dziedziczenia tej choroby. Posiadanie tych genów- a jest ich prawdopodobnie kilka- nie jest jednoznaczne z nieuchronnym pojawieniem się choroby. Można je mieć i być zdrowym. Dopiero po przekazaniu ich potomstwu mogą się ujawnić cechy chorobowe. Dlatego jest całkiem możliwe dziedziczenie choroby dziadków przez wnuczka bez istnienia choroby w pokoleniu rodziców.
Zmiany skórne (wykwity) w łuszczycy są charakterystyczne. Na ciele pojawiają się czerwone, złuszczające się grudki pokryte grubą warstwą białych łusek. Przyczyną zaczerwienienia jest trudne do wyjaśnienia przyspieszenie regeneracji naskórka. Intensywne procesy regeneracyjne powodują dotkliwy stan zapalny widoczny zewnętrznie jako duża czerwona plama. Drapanie łuski powoduje punktowe krwawienie.
Wykwity różnej wielkości mogą się pojawić na skórze całego ciała (owłosionej i gładkiej) także w okolicach zewnętrznych narządów płciowych i na paznokciach. Najczęściej występują w okolicach narażonych na ucisk, na kolanach, łokciach i pośladkach. Zmiany początkowo wielkości łebka od szpilki, szerząc się obwodowo mogą dochodzić do kilku lub kilkunastu centymetrów. Poszczególne wykwity mają tendencję do łączenia się ze sobą, powodując powstanie dużych obszarów skóry zmienionej chorobowo. Czasami ich nieregularne kształty przypominają zarysy kontynentów i dlatego taką postać łuszczycy określa się mianem łuszczycy geograficznej. Czasami obwodowemu szerzeniu się wykwitów towarzyszy ustępowanie zmian w części centralnej, dając kształt obrączkowaty, niekiedy przerywany na obwodzie. Jest to łuszczyca obrączkowata. Choroba ta nie wywołuje zwykle bólu, a plamy nie swędzą. Jedynie zmiany na podeszwach stóp są bolesne, jak przy popękanej skórze.
Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, dla której charakterystyczne są okresy remisji (ustąpienia objawów), występujące na przemian z nawrotami choroby. Nawroty trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy, a nawet lat. Zazwyczaj nie można przewidzieć czasu ich utrzymywania się. Nawrotom i przedłużaniu się ich trwania sprzyjają między innymi choroby wirusowe, stany zapalne, stresy, niektóre leki.
Łuszczyca dorosłych, czyli typu II, ujawnia się po 40 roku życia. W tym wypadku rzadziej stwierdza się tę chorobę u innych członków rodziny, a sam jej przebieg jest łagodniejszy. Często pojawienie się pierwszych objawów wiąże się z przyjmowaniem niektórych leków lub z infekcją górnych dróg oddechowych. Taką chorobą, niejako inicjującą ujawnienie się łuszczycy, może być na przykład angina, zapalenie oskrzeli lub ostra choroba wirusowa. Stwierdzono również częste występowanie łuszczycy u chorych na AIDS oraz pojedyncze przypadki zachorowań po szczepieniach ochronnych. W bardzo przewlekających się postaciach łuszczycy może nawet dojść do ciężkich powikłań nerkowych.
Łuszczyca skóry owłosionej, pomimo zlewnego niekiedy zajęcia całej powierzchni i grubej warstwy łusek, nie prowadzi do utraty włosów. Wypadanie włosów w przebiegu łuszczycy jest wynikiem innych zaburzeń lub mechanicznego drażnienia, na przykład wskutek świądu.
Łuszczyca paznokci może towarzyszyć każdej postaci łuszczycy na skórze. Zmiany paznokciowe są charakterystyczne i dlatego stanowią ważny element diagnostyczny i różnicujący, czyli taki, który pozwoli nam rozpoznać łuszczycę wśród innych chorób skóry. W najłagodniejszej formie dochodzi do powstania nielicznych punktowych wgłębień na powierzchni płytki paznokcia. Paznokcie mają często brunatnożółte przebarwienia. Oba zjawiska, czyli zarówno powstanie bruzd jak i przebarwień są wynikiem nieprawidłowego procesu rogowacenia. Zmiany te mogą dotyczyć jednego paznokcia ręki lub stopy, ale zazwyczaj występują na kilku paznokciach, nawet przy niewielkim zajęciu skóry. Zaawansowane zmiany paznokciowe polegają na rozwarstwieniu się płytek, które są zgrubiałe, matowe, białawożółte, kruche oraz poprzecinane bruzdami poprzecznymi.
Postać stawowa łuszczycy cechuje się ciężkim przebiegiem klinicznym, ale na szczęście nie występuje często. Może ona stanowić problem diagnostyczy dla mniej doświadczonego lekarza. Zmiany stawowe są tu zbliżone do reumatoidalnego zapalenia stawów czyli tak zwanego reumatyzmu.
Leczenie farmakologiczne łuszczycy można podzielić na miejscowe i ogólne. Głównym preparatem stosowanym do leczenia miejscowego są maści zawierające kwas salicylowy, powodujące złuszczania nawarstwień rogowych i preparaty z cignoliną.
Na owłosioną skórę głowy zaleca się środki dziegciowe. Leczenie ogólne stosuje się tylko w przypadkach rozległych zmian o ciężkim przebiegu. Obecnie najnowsze, najsilniej działające leki przeciw łuszczycy to środki fototoksyczne, pochodne witaminy A, a także cytostatyki. Antybiotyki są wskazane we wszystkich postaciach łuszczycy, w których stwierdza się ogniska zakaźne wewnątrzustrojowe lub gdy wysiew zmian skórnych nastąpił po ostrym zapaleniu migdałków.
Szczególnie ważne znaczenie w terapii ma zwalczanie istniejących ognisk infekcji bakteryjnych, a więc na przykład zapaleń towarzyszących chorym zębom, infekcji zatok, dróg moczowych czy narządów rodnych. Wspomniane choroby uaktywniają proces chorobowy lub go wręcz inicjują. Należy też mieć na uwadze, że leczenie infekcji wymaga postępowania dokładnego z zaleceniami lekarza. Bardzo groźne w skutkach może się okazać zbyt krótkie stosowanie antybiotyku. lub inne samowolne zmiany w leczeniu.
Jak w wielu innych chorobach, tak i tu ogromną rolę przypisuje się diecie.Prawidłowe, zdrowe odżywianie wymaga zrezygnowania z tłuszczów zwierzęcych, większej ilości mięsa i tłustego nabiału. Za to nie powinno się zapomnieć o spożywaniu dużej ilości świeżych owoców, świeżych i gotowanych warzyw. Jednym z groźniejszych czynników ułatwiających rozwój choroby, a jednocześnie prostych do wyeliminowania jest alkohol i papierosy. Nie zawsze udaje się przekonać pacjenta, że najbardziej może sobie pomóc sam rezygnując z tych używek.
W moim przypadku odkryłem, że są pokarmy, które wywołują u mnie bóle stawów. Jednym słowem mam na nie alergię.
Przede wszystkim jest to cebula, rośliny strączkowe. Nie należy np. jeść ziemniaków.
Polecam ryż i kaszę.W moim przypadku to działa. No i najważniejsze: białe mięso, czyli chude ryby i drób. Wieprzowina jest zbyt tłusta (no trzeba sobie pożyć więc od czasu do czasu jem).
A... bym zapomniał. Ogólnie rzecz ujmując to łuszczyca upośledza układ wydalniczy. Dobrze jest pić zieloną herbatę (czarna herbata alergizuje).
Co jeszcze? Gimnastyka. Jeśli już masz jakieś problemy ze stawami np. dłoni to wiedz,że musisz je gimnastykować. Jeśli nie będziesz mieć przykurcze mięśni, a twoje stawy będą mieć ograniczenia ruchowe!
Nistety ja mam pewne problemy z niektórymi stawami.
Aby nie rozpaść się na kawałki zacząłem chodzić na siłownię. Polecam jeść lecytynę z jogurtem no i kolagen (na stawy i na ścięgna).
Jednak aby nie sprawiać sobie dodatkowych problemów trzeba mieć już trochę wyleczone stawy.
I jeszcze jedno nie palić nie pić i nie przeziębiać się! Zdrowe zęby to podstawa. Karzde przeziębienie, stan zapalny zęba (pruchnica), bądź też uszkodzenie mechaniczne skóry, może spowodować wysiew na skórze.
I to by było na tyle.
Cześć no i się odezwij.
Jeśli nie na to konto to może na inne.
Początek ten sam (imię i nazwisko), a po małpie: wp.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Tomek Simon -
post 12.08.2002, 14:12
Post #4

Gość


eldento1@family4.net
IP: 62.233.216.179
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)]


Podobno na łuszczycę stawową i paznokci trzeba jeść produkty zawierające żelatynę,
oraz ćwiczyć ,ćwiczyc i jeszcze raz ćwiczyć-tak mi powiedział pewien gość w szpitalu.
p.s
(zresztą sport to zdrowie dosłownie)
Życzę Ci wszystkiego najlepszego.Pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- magda -
post 21.08.2002, 14:30
Post #5

Gość


mikłaje@acn.waw.pl
IP: 10.130.129.120
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)]


Iza, podejrzewam, że mogę mieć to samo, bo ciagle mnie bolą stawy - głównie kolana i nadgarstki i to tak naprawdę od kilku lat. Jeśli możesz napisz proszę cos więcej - jakie miałaś objawy i jaki lekarz stwierdził, że to łuszczyca stawów(w sensie specjalizacji), Jakie badani Ci robili.I czy to się czymś leczy?
Pozdrowenia
Magda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Paweł -
post 2.09.2002, 8:27
Post #6

GośćIP: 192.168.1.11,19
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)]


Pawełku bardzo dziękuję za informację.
Przepraszam, że się nie odezwałam ale miałam wakacje.
Proszę przyślij mi swój adres e-mail
Pozdrawiam Iza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- syla -
post 4.10.2002, 6:12
Post #7

Gość


srzezniczek@arx.pl
IP: 213.76.166.18
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)]


Właśnie zaczynałam I rok studiów na AWF- ie ,kiedy to pojawił się potworny ból prawego kolana wraz z wysiękami.Brak radości ze studiowania bo bolało i bolało. Dwie artroskopie i dwie różne diagnozy. A przecież zawsze byłam zdrowa , sprwana. Chorowałam jedynie na łojotokowe zapalenie skóry .........akurat !!!!W 96 roku padło: "łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów". Wiecie co się ze mną działo kiedy lekarz dał mi Metotraksat i przeczytałam, że jest to lek dla chorych na raka.Uznałam to jako wiiiielką pomyłkę lekarza bo cóż bolące kolano ma wspólnego z rakiem. Skończyłam studia i.... Dzisiaj biorę Metotraksat bo zawiodły zastrzyki TFX, sole złota i inne specyfiki. A choroba..... panoszy się i robi to co chce zajmując kolejne stawy.
Wczoraj zapłonęła iskierka nadzieji, bo przeczytałam list Pawła. Już piję zieloną herbatkę , jadłam na odiad kaszę zamiast ziemniaków , trochę poćwiczyłam.Gorzej ze spokojem ducha i z nie stresowaniem się- bo narwaniec ze nmie.
Pawle co zrobić , żeby wyciszyć organizm i nie stresować. Czy Ty stosując dietę bierzesz nadal jakieś leki. Napisz mi proszę czym się leczyłeś.

Pozdrawiam
Syla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Paweł -
post 5.10.2002, 9:04
Post #8

Gość


lisowskip@plusnet.pl
IP: 62.233.225.1,62
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; Win 9x 4.90)]


Jeżeli Cie tylko bolą to nie wpadałbym jeszcze w panikę. W ogóle czlowiek ma gwarancję do 40-tki, pózniej jest z górki, szybciej albo wolniej.
Spróbój na początek stosowania środków przeciwzapalnych typu Naproxen, Majamil itp.Jeżeli przejdzie Ci ból to gratuluję - ma on charakter, powiedzmy normalny.
Ł.stawowa jest baaaaaaaaaaardzo rzadka. Na choroby reumatyczne baaaaaaaaardzo popularne.
Opisz może dokładniej swoje objawy.
Mieszkasz w mieście z dobrym szpitalem albo AM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- syla -
post 7.10.2002, 5:26
Post #9

Gość


srzezniczek@arx.pl
IP: 213.76.166.18
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)]


Pawle myślę, że to nie będzie takie proste. Przez dłuższy czas podejrzewano,że bóle stawowe to sprawa reumatyczna tym bardziej ,że nawet w najgorszych monentach OB nie było wysoke bo ok 50 a w RZS to naprawdę niewiele.Podejrzewano również dnę moczową bo rzut choroby jest nagły i baaaaardzo bolesny ( a ja nie należę do magajów ).Stosowałam też leki i maści przeciwbólowe myśląc ,że to wystarczy ale okazało się , że w stawach pojawiły się wysięki , torbielki o charakterze zapalnym no i nadrzerki kości.Choroba zajęła oba stawy kolanowe , drobne stawy rąk i stóp, stawy mostkowo - obojczykowe , barkowe no i stawy łączące żebra z kręgosłupem. Metatraksat który teraz biorę ma osłabić mój układ odpornościowy aby nie traktował swoich tkanek jak ciał obcych.No a leki przeciwzapalne pozwalają mi w miarę normalnie żyć. Po przeczytaniu Twojego listu i innych wypowiedzi pomyślałam , że może dieta w jakiś sposób pomoże.Do tej pory nie stosowałam żadnych diet i jadłam to na co miałam ochotę i może to było złe. Poza tym piłam bardzo dużo kawy 5 - 6 dziennie. Pawle jeżeli możesz to bardzo cię proszę o więcej informacji . Jak u Ciebie się to zaczęło , jake leki stosowałeś i jakie są tego rezultaty. Czy dostawałeś zastrzyki sterydowe dostawowo. Czy Twoje wysiewy na skórze są znaczne czy tylko niewielki. Przepraszam ,że tak się wypytuję ale tak jak zauważyłeś jest nas naprawdę niewielu.
Pozdrawiam
syla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- rhea -
post 22.10.2002, 19:39
Post #10

Gość


rhea25@gazeta.pl
IP: 213.76.88.41
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows 98)]


hmmm, ciesze sie ze tu trafiłam i jednoczesnie jestem przerazona.... bole stawow mam od zawsze, a łuszczyce od 20lat... czyli mam to paskudztwo... jak to leczyc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- malgorzata -
post 24.10.2002, 0:39
Post #11

Gość


mchlopecka@interia.pl
IP: 63.189.1.227
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows NT 4.0)]


Witajcie!

Luszczyce stawowa mam pewnie od kilku lat, ale nie dokuczalo mi to tak bardzo wiec nie zwracalam na to uwagi. Jednak 3 miesiace temu tak mnie wzielo, ze ledwo doczlapalam sie do lekarza, nie moglam wstac z lozka, chodzic, bolaly mnie stopy, kolana, palce, kark, bol byl okropny i zadne srodki przeciwbolowe nie pomagaly. W koncu lekarz orzekl, ze faktycznie moze to byc luszczyca stawowa. Na poczatku bralam Mobic i Prednison, w tej chwili jest juz dobrze i ograniczam sie do 1 tabletki Prednisonu (5 mg) dziennie, probowalam juz odstawic to swinstwo ale sie nie udalo, bole powracaly.
Niewiem czy nazwy tych lekow cos Wam mowia, od roku mieszkam w Stanach ale w Polsce tez juz na pewno jest jakis odpowiednik tych lekow. Te leki to sterydy, z tego co czytalam na Forum to sterydy nie ciesza sie zbytnia popularnoscia.
Milego wieczoru a wlasciwie milej nocy, Wy bedziecie za niedlugo wstawac a ja ide dopiero spac.
malgoska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- andrzej borysewicz -
post 15.01.2004, 0:13
Post #12

Gość


Cześć mam na imę Joanna. Mój tato - Andrzej ma 49 lat i ma łuszczycę. Tato przebywał ostatnio w szpitalu w Lublinie, lekarze powiedzieli mu, że łuszczyca "weszła do środka", więc jak podejrzewam ma chyba łuszczyce stawową. Ze szpitala został wypisany, bo nie potrafili mu pomóc. Gdzie mam się skierować z moim tatą, gdzie mamy pojechać?
Jeśli jesteś chory na ten rodzaj łuszczycy to błagam Cie, odezwij sie do mnie, napisz mi jakie są objawy.
Ból u mojego taty lokalizuje się w mostku i nasila przy głębokim wdechu i wydechu, ból w klatce piersiowej promieniuje na plecy i jest szczególnie uproczywy w nocy. Błagam pomóż mi, bo nie mogę patrzeć jak mój tato płacze z bólu jak małe dziecko. Pomóż mi błagam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- ooona60 -
post 12.02.2004, 15:53
Post #13

Gość


Moj ukochany syn - 23 lata - choruje na łuszczyce stawową - niestety - przeszedl wszystkie dostepne leki - od 3 lat jest pod opeika Inst. Reumatologii w Warszawie - teraz konczy terapie lekiem o nazwie Remicade - i wlasciwie tylko ten lek stawial go na nogi - ale.... to juz jest 9 - ostatnia dawka.... co bedzie dalej... tym bardziej ze lek ten jest potwornie drogi... Mielismy nadzieje ze przynajmniej przesz pare lat nie bedzie odczuwal bolu.... minelo 2 miesiece od 8 dawki i wszystko wrocilo!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Rafał -
post 12.02.2004, 16:29
Post #14

Gość


Po przeczytaniu tu wielu postów postanowiłem sam dowiedzieć sie czy ja też mam ł. stawową ponieważ też od czasu do czasu dokucza mi ramię no i palce czasami drętwieją mój lekarz zlecił mi badania ASO czyli krwi to miało być badanie właśnie na stawy , ale jakoś nie wyczytałem z tych postów ażeby ktoś takie badania miał , u mnie wynik okazał sie negatywny z czego jestem bardzo zadowolony , a to że czasem coś tam drze tu i ówdzie to oznaka jakiegoś tam przeziebienia tak wyrażnie dał i lekarz do zrozumienia. dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- ooona60 -
post 12.02.2004, 17:56
Post #15

Gość


Rafał - ciesz się że nie masz tej choroby. Pozdrowienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lamerka
post 13.02.2004, 10:40
Post #16

Grupa: Forumowicz
Postów: 353
Dołączył: 2.01.2004
Skąd: Pomorze
Użytkownik nr: 539moj facet mial badane CRP, ktore okazalo sie podwyzszone, Jest to tzw bialko ostrej fazy, ktore wzrasta przy stanach zapalnych stawow. I czy to reumatologiczne czy luszczycowe, to bez znaczenia.


--------------------
WSZYSTKO JEST TRUDNE NIM STANIE SIE PROSTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- dyziek -
post 27.03.2004, 15:36
Post #17

Gość


mam 48 lat od trzech lat choruje na łuszczyce stawowa.Zaczeła sie moja choroba od spuchniecia malego palca prawej dloni.W ciagu nastepnych czterech miesiecy opuchlizna poszla dalej palec serdeczny kciuk nadgarstek prawej dloni.Zdolni lekarze nie mogli postawic diagnozy przez okres 8 miesiecy.Dopiero po tym czasie stwierdzono luszczyce stawowa.Po tym okresie miałem zrobiona operacje kciuka dloni. Przez okres 12 miesiecy bralem metrotexat. Teraz go nie biore na wlasna odpowiedzialnosc.(od roku).Narazie jest dobrze.Na ciele nie mam zadnuch znaków.Troche mam na głowie.Mam równiez zaczerwienienia w pachwinach oraz takie głupie uczucie lepkosci ciała w miejscach gdzie następuje tarcie to jest pachwiny .pod pachami uzywam w tych okolicach masci diprosalik i zasypki dla dzieci.Na chwile obecna to mi najbardziej dokucza.Pozdrawiam głowa do góry
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- bogumiła -
post 2.04.2004, 8:16
Post #18

Gość


DYZIEK NAPISZ COŚ WICEJ O OPERACJI KCIUKA. JA MAM STAWOWĄ OD KILKU LAT I PALCE U DŁONI TAK ZNIEKSZTAŁCONE, ŻE CHC COŚ Z TYM ZROBIĆ. NAPISZ PROSZ GDZIE PRZEPROWADZAJĄ TAKIE ZABIEGI.POZDRAWIAM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- Rafał -
post 7.04.2004, 8:47
Post #19

Gość


ph34r.gif Tak mnie wystraszyliście tą stawową, że postanowiłem zrobić w tym zakresie jakieś badania , bo wiadomo jak to nieraz jest , tam i ówdzie zakuje i zaszczypie , ale powiedziałem sobie :że przezorny zawsze ubezpieczony , lekarz zlecił mi badania krwi A S O , jeśli ktoś z was miał takie badania to proszę coś na ten temat napisać i jaka jest dopuszczalna norma. Ja dopiero wyniki będę miał za ok. 2 tygodnie, ale wcześniej chciałbym coś niecoś wiedzieć w tym temacie cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
- basiab55 -
post 7.04.2004, 11:20
Post #20

Gość


Rafał - jak tylko zakłuje i zaszczypie to nie jest to ...( może z wieku???!!!) ale poważnie : badanie na :
Białko CRP (prawidł0we stężenie mniejsze niż 5mg/I
OB
ASO (prawidłowe od 1:20 - 1:50) jeśli powyżej 250 - coś może się dziać

Mam nadzieję że jednak to nie bedzie Ł.stawowa czego Ci bardzo życzę!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 Widok Lo-Fi Aktualny czas: 27.05.17 - 22:26