Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Olej Lniany
Heja
post 23.06.2007, 16:41
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 103

Chcialam sie z Wami podzielic kolejnym odkryciem. Chodzi o olej lniany.
Podaje link: http://primanatura.com/
Powinien byc to specjalny olej z pierwszego tloczenia, przechowywany w lodowce, je sie go w postaci pasty: olej miksuje sie z chudym serem i jogurtem. I wtedy wytwarzaja sie jakies zwiazku ktore lecza rozne choroby. Szczegoly znajdziecie na internecie. Mozna stosowac specjalna diete, ja jem tylko ten olej. Dopiero 2 dzien. Wogole mi to nie smakuje wiec jem mniejsze dawki. Ale u mnie w rodzinie duzo osob to je juz kilka miesiecy i bardzo to chwala. Zginelo kilka chorob, skora sie poprawila i paznokcie przestaly sie lamac. Mysle ze warto sprobowac tylko olej musi byc z pewnego zrodla i nalezy go przyjowac tak jak jest w przepisie na ta paste inaczej nie ma tego samego dzialania.

Pozdrawiam!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Andrzej B
post 25.06.2007, 12:17
Post #2

Użytkownik nr: 8697

Temat ciekawy chociaż zainteresowanie niewielkie. Znajomych syn miał wcześniej problemy z uporczywym trądzikiem, liczne wizyty u specjalistów nie przyniosły większych sukcesów za to znacznie uszkodziły wątrobę. Podsunąłem mu pomysł z głodówką i po jednej tygodniowej problemy z trądzikiem zniknęły bezpowrotnie. Jednak szczęście nie trwa wiecznie, po roku pojawił się stan podgorączkowy oraz związane z tym inne objawy. Przeprowadzone badania w kliniczne oraz wcześniejsze wizyty u różnych specjalistów nie dały odpowiedzi na temat przyczyn istniejącego stanu. Szukając pomocy trafił do naturoterapeuty stosującego tą metodę. Po kilku miesiącach terapii temperatura wróciła do normy, stracił na wadze kilka kilogramów, ogólnie czuje się dobrze tylko nigdy nie dowiedział się co było przyczyną tego stanu. Niekiedy podobne objawy poprzedzają choroby nowotworowe. Tak więc warto rozważyć zastosowanie tej terapii również w przypadku łuszczycy.

+Quote Post
sznaucer
post 8.07.2007, 8:44
Post #3

Użytkownik nr: 5060

Czy stosował ktoś olej lniany , bo ja stosuję zewnętrznie i do jedzenia na zimno.Jeśli ktos ma jakieś doświadczenia z olejem lnianym , prosze niech napisze o efektach

+Quote Post
dia
post 9.07.2007, 1:44
Post #4

Użytkownik nr: 8214

No ja stosuje do smarowania , wciągu 2 miesięcy wysmarowałam prawie 2 litry.
Dla mnie okazał się bardzo pomocny, jak się zaczął wsyp to miałam rozległe zmiany , olej jakby pomógł stłumić ten stan zapalny , jak wysmarowałam się na noc to na rano odchodziły całe kawały łuski i goiły się głębsze pęknięcia , póżniej doszła buska boska maska siarczkowa i w tej chwili zostały kropki i białe plamy , a na rękach troche słabiej mi sie leczy , ale teras to i tak jest o sto razy lepiej jak było.

+Quote Post
heniu
post 9.09.2008, 11:40
Post #5

Użytkownik nr: 8116

cześć.chciałbym pogadać o oleju lnianym.często mozna napotkać receptę na olej lniany + jogurt + twarożek. daje sie dwie łyzki stołowe oleju świeżo tłoczonego.i tu jest mały haczyk bo dwie łyzki takiego oleju to ok. 15 gram kwasów omega 3 a to jest zdaje sie skrajnie duza dawka.czytałem na tym forum o terapii dużą ilościa omega 3 ale tam dawka maksymalna była zdaje sie 6g na dzień.tak wiec nie wiem czy to wogóle bezpieczne dla zdrowia żeby tak sie zapijac tym olejem.olej ten zawiera równiez 15 % omega 6.czy ktoś z was wie ile gram omega6 na dzien powinien wchłaniać profilaktycznie chłop z łuszczycą?no i jeszcze niby że te dwa kwasy nalezy spozywać osobno więc tu tez dylemat.

--------------------

+Quote Post
ewaracjapl
post 9.09.2008, 18:08
Post #6

Użytkownik nr: 12883

Olej pijam ( 1 łyżkę) i smaruję się nim od tygodnia. Na razie nic nie znika, tyle że zamiast maści, natłuszcza, a jestem wysypana kompletnie, od czubka głowy po końce łydek. Na szczęście stopy mam wolne. Ha ha ha

--------------------
kocham życie mimo wszystko

+Quote Post
elak.
post 9.09.2008, 21:50
Post #7

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 4376

Heniu, na Twoje pytanie ile oleju można nie znam odpowiedzi.
Ale może znajdziesz ją pod którymś z poniższych linków:
Siemię Lniane, temat wydzielony z "Terapia Dr.Senicz"

Dieta dr Budwig bo ona jest twórcą tej diety z olejem lnianym, jogurtem i twarożkiem.

Mnie się zdarzyło kiedyś wypić 2 łyżki, aby nadrobić zaległości smile.gif i zadziałało to lekko przeczyszczająco. sad.gif

W sklepie zielarskim gdzie zwykle kupuję olej w rozmowie powiedziałam właścicielce, że omeg 3 i 6 nie należy łączyć, na co ona wyciągnęła książkę i pokazała mi, że wręcz przeciwnie. Komu więc wierzyć? unsure.gif

Pozdrawiam smile.gif

--------------------

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

+Quote Post
heniu
post 10.09.2008, 10:47
Post #8

Użytkownik nr: 8116

dzięki elak .wygląda na to ze czeski film z tym olejem będe jedną łyche pił na dzień.

--------------------

+Quote Post
tataAgnieszki
post 10.09.2008, 20:17
Post #9

Użytkownik nr: 340

Stosujemy (tzn ja robię, żona spożywa) wspomnianą pastę od trzech miesięcy. Sam olej lniany nie bardzo jest zjadliwy ale pasta smakuje zupełnie inaczej. Codziennie robię nową porcję z 125 g chudego sera, pół opakowania jogurtu i 6 łyżek oleju. 1 litr oleju wychodzi na 25 dni.
Myślę, że za wcześnie jeszcze na rewelacyjne rezultaty zwłaszcza, że nie stosujemy wszystkich zaleceń diety. Ostatnio staram się wirować soki ale to rzeczywiście zajmuje trochę czasu zwłaszcza, że dzieci też chcą pić .
Nie wiem jaki wpływ na dietę z olejem mają stosowane lekarstwa .
Podsumowując:
głowa - nie widać specjalnych zmian na lepsze
paznokcie - jak wyżej
zmiany na skórze - cofnęły się (pozostały lekko różowe plamki)
stawy - jak bolały tak bolą (może trochę mniej ale może to wpływ trexanu)
wymiary - 2 numery mniej przy mierzeniu ubrań w sklepie

+Quote Post
mamuśka
post 19.09.2008, 7:24
Post #10

Użytkownik nr: 7792

gdzie kupujecie olej lniany? w sklepach zielarskich dostanę?

--------------------

+Quote Post
Andrzej B
post 19.09.2008, 8:30
Post #11

Użytkownik nr: 8697

Świeży nieoczyszczony olej lniany można kupić bezpośrednio od producenta firma OLEOFARM.
cena 44 zł za litr + koszty przesyłki 19 zł 50 gr niezależnie od zamawianej ilości. Ja kupuję od roku i jestem zadowolony.

+Quote Post
dia
post 19.09.2008, 8:47
Post #12

Użytkownik nr: 8214

CYTAT(mamuśka @ 19.09.2008, 8:24) *
gdzie kupujecie olej lniany? w sklepach zielarskich dostanę?

Vitamarket.pl
mamuśka jesteś z Wawy zajrzyj tu, ja kupuje przez net a Ty masz blisko

Ul. Belwederska 4
00-762 Warszawa

http://vitamarket.pl/sklep/p7813-Olej-lniany-200ml.html
Kupuję ten bo jest mała butelka , szklana , szybciej zużyję , nie zjełczeje , mało przetwarzany ,jak jest świerzy ładniej pachnie , ten mi pomógł , ten olej od lat gości u mnie w domu na Wigilie do wigilijnej kapusty

+Quote Post
mamuśka
post 19.09.2008, 8:53
Post #13

Użytkownik nr: 7792

ooo dziękuję dia super bardzo mi ta lokalizacja sklepu odpowiada smile.gif

--------------------

+Quote Post
tataAgnieszki
post 19.09.2008, 19:23
Post #14

Ja też kupuję w Oleofarmie. Przywożą w ciągu kilku dni. Tłoczony jest dzień lub dwa przed wysyłką.

+Quote Post
iwcia
post 8.10.2008, 11:53
Post #15

Użytkownik nr: 8227

QUOTE (tataAgnieszki @ 10.09.2008, 20:17) *
Stosujemy (tzn ja robię, żona spożywa) wspomnianą pastę od trzech miesięcy. Sam olej lniany nie bardzo jest zjadliwy ale pasta smakuje zupełnie inaczej. Codziennie robię nową porcję z 125 g chudego sera, pół opakowania jogurtu i 6 łyżek oleju. 1 litr oleju wychodzi na 25 dni.
Myślę, że za wcześnie jeszcze na rewelacyjne rezultaty zwłaszcza, że nie stosujemy wszystkich zaleceń diety. Ostatnio staram się wirować soki ale to rzeczywiście zajmuje trochę czasu zwłaszcza, że dzieci też chcą pić .
Nie wiem jaki wpływ na dietę z olejem mają stosowane lekarstwa .
Podsumowując:
głowa - nie widać specjalnych zmian na lepsze
paznokcie - jak wyżej
zmiany na skórze - cofnęły się (pozostały lekko różowe plamki)
stawy - jak bolały tak bolą (może trochę mniej ale może to wpływ trexanu)
wymiary - 2 numery mniej przy mierzeniu ubrań w sklepie

witam
czy prócz tej pasty stosujecie jeszcze jakąś dietę?

+Quote Post
tataAgnieszki
post 8.10.2008, 17:45
Post #16

W tym problem, że nie. Żonie wydaje się, że dieta polega na tym, że je to samo co poprzednio a dodatkowo pastę olejową.
Wszyscy chyba wiedzą jak to jest. Najlepiej, żeby były takie pigułki, które pomogą po trzech dniach bez żadnych wyrzeczeń.
Dlatego słyszę: przecież to dopiero druga kawa dzisiaj, ten boczek to kupiłam dla was, cukierka mi żałujesz, grila w sobotę to przecież można ...

+Quote Post
iwcia
post 9.10.2008, 11:10
Post #17

Użytkownik nr: 8227

hmm, przy takiej diecie 2 numery z ciuchów mniej, nono...

+Quote Post
kruszyna
post 25.02.2009, 10:06
Post #18

Użytkownik nr: 14161

Poczytałam trochę o tym oleju lnianym i od razu kupiłam go chłopakowi. Smaruje się od miesiąca jak nie dłużej oraz pił łyżkę dziennie po obiedzie, ponieważ te mikstury z tej diety mieszane z twarożkiem nie potrafił zjeść rolleyes.gif Jednakże dowiedziałam się kilka dni temu od znajomej pielęgniarki, że picie tego oleju bez mieszania z twarożkiem jest bardzo niezdrowe i źle wpływa na inne organy. Także jeśli ktoś pije ten olej zdecydowanie odradzam. Pozdrawiam.

+Quote Post
anja
post 25.02.2009, 15:22
Post #19

Użytkownik nr: 186

CYTAT(kruszyna @ 25.02.2009, 10:06) *
Poczytałam trochę o tym oleju lnianym i od razu kupiłam go chłopakowi. Smaruje się od miesiąca jak nie dłużej oraz pił łyżkę dziennie po obiedzie, ponieważ te mikstury z tej diety mieszane z twarożkiem nie potrafił zjeść rolleyes.gif Jednakże dowiedziałam się kilka dni temu od znajomej pielęgniarki, że picie tego oleju bez mieszania z twarożkiem jest bardzo niezdrowe i źle wpływa na inne organy. Także jeśli ktoś pije ten olej zdecydowanie odradzam. Pozdrawiam.

Jeśli pije się sam olej to przede wszystkim się źle wchłania, nieprawidłowa dieta jeszcze bardziej hamuje ten proces, szczególnie przy jedzeniu mięsa.
Nie wiem jaki masz ten olej, gdzie zamawiałaś i czy jest on typowy do dr Budwig. Mi przysłali dodatkowo obszerne opracowanie nt tego co jesc, co ograniczac, jak zrobić paste, aby każdy potrafil ja zjeść, dlaczego nie pić samego oleju, o własciwosciach i duzo innych.

Jesli sie dobrze doprawi to wyjdzie z tego niezly jogurt i spokojnie da sie zjeść. Poeksperymentuj troche, w końcu przez żołądek do serca tongue.gif

--------------------
Ciało nie jest potrzebne, aby kochać, bo gdyby tak było, to miłość znikałaby wraz ze śmiercią ukochanej osoby. A ona istnieje nadal…

"Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość, abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego" – Fredrich Christoph Oetinger

Czasem...

+Quote Post
grenadier
post 10.03.2009, 11:40
Post #20

Użytkownik nr: 13425

apropo tego gdzie najtaniej, dla ludzi z Wrocławia polecam na allegro, olej lniany 1l OLEOFARM w cenie 27zł i to z dostawa do domu dostałem. http://allegro.pl/item574112237_oleofarm_o..._dr_budwig.html oczywiście świeży. Dwa dni temu tłoczony.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 20.09.14 - 10:54