Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Siemie lniane - kąpiele
Lina
post 18.09.2007, 18:42
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 6898

Mam pytanko i mam nadzieje, ze znajdzie sie jakas dobra duszyczka i odpowie smile.gif Otoz...jak przygotowac sobie kapiel z siemieniem lnianym?Z gory dziekuje za pomoc smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
elak.
post 18.09.2007, 20:47
Post #2

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 4376

Lino smile.gif znalazłam przepis dla Ciebie na Stronce AZS
pisze tam tak:

Kąpiel w siemieniu lnianym
Pół szklanki siemienia wrzucić do dużego garnka z wodą (np.5 litrowego) i od czasu do czasu mieszając doprowadzić do wrzenia (ostrożnie bo kipi i wylewa się z garnka). Gotować na wolnym ogniu 15-20 minut (mieszać od czasu do czasu). Pozostawić do wystygnięcia. Na dnie garnka pozostaną ziarna siemienia, a powyżej utworzy się galaretowaty glut. Ten glut należy dodać do kąpiel. Ziarna wyrzucić. Nie mieszać z dużą ilością wody, siemię powinno się czuć w rękach. Nie płukać skóry wodą po kąpieli. Wygotowany wyciąg z siemienia nie pozostawia śladów na ręczniku czy ubraniach.

Pozdrawiam smile.gif

--------------------

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

+Quote Post
Lina
post 19.09.2007, 1:09
Post #3

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 6898

Dziekuje bardzo za informacje smile.gif Kurcze, ja mam siemie mielone.Takie chyba tez moze byc?

+Quote Post
elak.
post 19.09.2007, 10:44
Post #4

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 4376

Pewnie może być, ale nie wiem czy uda Ci sie oddzielić osad od gluta. Wyjdziesz z kąpieli oblepiona resztkami ziaren smile.gif Po prostu mniej wygodne do kąpieli.

Torebka siemienia lnianego kosztuje koło 2 zł i kupuję to w sklepie spożywczym.

A te mielone to najlepiej zużyj wewnętrznie, o ile nie są zbyt długo przechowywane.

Siemię lnu jest bardzo zdrowe i bardzo wszechstronnie może być stosowane. Dr Poprzędzki - zielarz zalecał zażywanie zmielonego lnu na bardzo wiele schorzeń, a i ludziom zdrowym zalecał regularne zażywanie, tak na surowo, jako dodatek do jedzenia. Ziarnka powinny być świeżo zmielone. Pod wpływem światło i ciepła, podobno część wartości ulatnia się.
Siemię lniane jest bardzo pomocne dla dolegliwości brzusznych. Trochę różne działanie ma w zależności od sposobu przyjmowania.

Linomag NNKT to nic innego jak zwykły olej lniany w kapsułkach. Naturalny preparat ubrany w żelatynową koszulkę.
Można spokojnie zastąpić go używaniem na zimno tłoczonego świeżego oleju (przechowywanego w lodówce) albo jedzeniem świeżo zmielonych ziaren - wtedy dostarcza się się jeszcze błonnik i związki ślazowe, tak przyjazne dla przewodu pokarmowego i innych śluzówek.

Mogłabym długo o tym pisać, bo jest to ziółko które zawsze jest u mnie w domu pod ręką i było w moim domu rodzinnym. Dużo go zużyłam.

Pozdrawiam
Ela biggrin.gif

--------------------

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 30.10.14 - 19:56