Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Czyszczenie Zatok, sposób na alergie,bóle głowy...
Gandalf
post 14.01.2008, 4:22
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 7609

Roztwór soli morskiej z ciepła wodą wlewamy sobie(przy przechylonej głowie) górna dziurką-woda przechodzi przez zatoki i wypływa drugą.Robimy to przed snem aby nie przeziębić zatok.

user posted image

--------------------
We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.

Go to the top of the page

+Quote Post
choke
post 14.01.2008, 5:59
Post #2

Użytkownik nr: 10152

Gandalf jak juz jestesmy przy tym temacie sluchaj mam taki przykry problem smile.gif caly czas czuje ze mam zatakny nos i moge oddychac tylko prawa badz lewa dziurka od nosa,byłem u lekarza przepisala mi deflegmin no i nie pomoglo smile.gif wczśniej mi usuneli migdaly bo mowili ze to od tego smile.gif ale jednak nie i teraz lekarz sobie wymyslil ze dla tego ze mam skrzywiona lekko przegrode nosowa i ze mi ja wyprostuje i bedzie git smile.gif.Moze ktos mial podobna przypadlosc i sobie pordzail albo wie jak sobie poradzic byl bym bardzo wdziczny smile.gif bo zbytnio nie mam czasu na lezenie w szpitalach bo ciegle trenuje smile.gif

--------------------
Kiedy swobodne poruszanie sprawia problem,to najwyższy czas rozstać się ze sportem

+Quote Post
minowacki
post 14.01.2008, 8:17
Post #3

Użytkownik nr: 8001

^^^ Mam to samo od kilku lat.

--------------------

+Quote Post
danuśka40
post 14.01.2008, 13:10
Post #4

Użytkownik nr: 6323

QUOTE (Gandalf @ w poniedziałek, 14 stycznia 2008, 04:22 )
wlewamy sobie górna dziurką

Rozumiem ,że chodzi o nos.
Próbowałeś? i nie zakichałeś się na śmierć?

--------------------
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę. Lew Tołstoj

+Quote Post
Gandalf
post 14.01.2008, 17:17
Post #5

Mało osób o tym wie ale praktycznie oddychamy jedna 'dziurką'.Przegrody nosowe sie przymykają i przez pół dnia oddychamy w większości jedną stroną a przez drugie pół drugą nosa.Jeśli ma się w miarę zdrowe zatoki nie zauważa sie nawet tego-przy zmienionych chorobowo zaczynają sie problemy.
Podany sposób jest idealny aby sobie (nie tylko) w takich wypadkach pomóc.
Wykonanie jest banalnie proste- najgorsze jest przełamanie bariery psychicznej.
Najlepszy do jego wykonania byłby specjalny czajniczek ale z jego braku można przystosować ten do herbaty .Woda powinna być przegotowana ciepła i lekko osolona
(jakieś pół łyżeczki od herbaty na kubek wody.) Nie można się jeśli wezmie sie duży wdech .Najgorszy jest pierwszy raz ze względu na opory psychiczne-kolejne to jak czyszczenie zębów.

--------------------
We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.

+Quote Post
dia
post 14.01.2008, 19:57
Post #6

Użytkownik nr: 8214

A jak by tak nabrać tej słonej wody do ust i tym smarknąć przez nos ? To się do uszu naleje?A nie utopiłby się w ten sposób? wink.gif tongue.gif biggrin.gif laugh.gif

+Quote Post
danuśka40
post 15.01.2008, 6:30
Post #7

Użytkownik nr: 6323

QUOTE (dia @ w poniedziałek, 14 stycznia 2008, 19:57 )
A jak by tak nabrać tej słonej wody do ust i tym smarknąć przez nos ? To się do uszu naleje?A nie utopiłby się w ten sposób? wink.gif tongue.gif biggrin.gif laugh.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Pewnie tak
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę. Lew Tołstoj

+Quote Post
dia
post 15.01.2008, 11:48
Post #8

Użytkownik nr: 8214

eeetam , nie utopiłbyn się , nie wiem , ale w dzieciństwie jak się bywało mad morzem , takie zachłystywanie wodą z brudnego Bałtyku wylewało sie nosem , a po takim kurorcie , przeważnie nie zaziębiałam się , dużo jodu jest w powietrzu tylko po sztormie. I takie gupie skojarzenie , z psim piciem wody , mój pies tak pije że przeważnie właduje nocha do michy i kicha , a psy raczej kataru nie mają , takie gluty to mu wiszą z pyska jak coś sie je , a on nie może tego zdzierżyć z łakomstwa i błagalnym spojrzeniem zawsze wydębi kawałek

+Quote Post
lusi
post 16.01.2008, 12:28
Post #9

Użytkownik nr: 9688

a nie lepiej kupic sterimar?koszt ok 20zl,jest to woda z morza martwego w aerozolu,super czysci nos i nie wysusza sluzowki a wrecz ja nawilza,po co sie topic tongue.gif

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
Gandalf
post 16.01.2008, 18:00
Post #10

Można też zrobić punkcję zatok.Można brać megadawki antybiotyków.Można też nie robić nic.Możliwości jest wiele ,każdy wybiera taką na jaką w danym momencie jest przygotowany.
Płukanie zatok sposobem który przedstawiłem jest najbardziej bezpieczną,bezbolesną i efektywną metodą.W zanieczyszczonym środowisku w jakim żyjemy powinna być to rutyna.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 17.09.14 - 8:32