Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Polskie zioła na łuszczycę
- puma -
post 26.12.2002, 14:00
Post #1

Gość

puma002@poczta.onet.pl
IP: 0.0.0.0
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0)]

Nie mam łuszczycy, ale znam zioła. Może któreś z niżej wymienionych komuś pomoże. Wiele roślin skutecznych w łuszczycy rośnie w zasięgu ręki. Szukaj w ogrodzie i na polach. Zainwestuj w atlas z dobrymi zdjęciami dzikich roślin.
Łopian (łacińska nazwa: Arctium), to ogólnie znana roślinka, która tworzy "rzepy" ("dziady"), czepiające się psiego ogona i nie tylko. Odwary z korzeni łopianu to jeden z najlepszych środków oczyszczających krew. Można kupić gotowe korzenie w sklepach zielarskich, można wykopać samemu. Ale tylko w miejscach czystych ekologicznie, najlepiej na zaniedbanej wiosce. I nie przy szosie. Wykopuje się jesienią lub wiosną korzenie roślin jednorocznych, nie kwitnących, takich, które wytworzyły tylko liście. W drugim roku życia łopian zakwita, a jego korzeń przestaje się nadawać do czegokolwiek.
Jednoroczne korzenie łopianu osiągają wielkość marchwi i są notabene całkiem smaczne, w Japonii sprzedają je w marketach pod nazwą "gobo". Odwary robi się z pociętych i wysuszonych korzeni. Pije się w łuszczycy. Można też smarować odwarem skórę.

Drugie pospolite ziółko to mniszek lekarski (Taraxacum officinale), czyli inaczej mlecz albo dmuchawiec. Wszystkim znany. Wyciska się wiosną sok ze świeżych liści i pije kilka razy dziennie po łyżeczce. Oczyszcza organizm.

Dalej: gwiazdnica pospolita (Stellaria media) i przytulia czepna (Galium aparine). Bardzo pospolite i kłopotliwe chwasty ogrodowe. Żeby zobaczyć jak wyglądają, warto poszperać w internecie. Jeśli na światowych stronach, to trzeba wpisać w wyszukiwarkę łacińską nazwę rośliny. Pije się świeżo wyciśnięty sok lub robi maść na maśle do smarowania. Można też przykładać świeże rozgniecione ziele na skórę. Gwiazdnica jest genialna także w swędzącej egzemie. Ubiegłej wiosny przydarzyło mi się coś takiego, okropność. Świeża gwiazdnica natychmiast zlikwidowała swędzenie i egzema jak dotąd nie wróciła.

W Rosji polecają na łuszczycę uczep trójlistkowy (Bidens tripartitus). Rośnie nad wodami. Nie do kupienia w naszych sklepach, trzeba zbierać samemu, ale nie zbieraj jeśli identyfikacja rośliny przerasta twoje możliwości. Zewnętrznie i wewnętrznie leczy się łuszczycę odwarem z uczepu trójlistkowego – pijemy herbatę przygotowaną zwykłym sposobem (2 łyżki ziela zalać 2 szklankami wody, zagotować, po 20 minutach przecedzić i przelać do termosu), ¾ litra dziennie łyczkami z termosu. Do smarowania robimy maść z równych części wazeliny i lanoliny – 5% objętości stanowi dodatek świeżego soku z ziela uczepu. Można użyć wyciągu, a alkohol odparować. W ciągu miesiąca powinna nastąpić poprawa.

Zewnętrznie pomaga w łuszczycy świeży sok z liści aloesu (Aloe), roślinki często hodowanej na parapetach.

Olej z wiesiołka (Oenothera) jest dobry, ale piekielnie drogi.
Można zbierać samemu nasiona wiesiołka. Nasiona są drobne, zbieranie uciążliwe, lecz zacytuję fragmenty listu od czytelniczki z miesięcznika "Wiadomości Zielarskie" nr 10 z 1991 roku: "Pani M.R.-S. cierpi na łuszczycę od 38 lat, leczyła się w Klinice Dermatologicznej w Warszawie stosując całą gamę leków łącznie z naświetlaniami lampami o specjalnej długości fal. Po serii naświetlań następowała 1-2 miesięczna remisja. Stosowanie maści nie dawało prawie żadnych efektów.
Kuracja wiesiołkiem przez 3 miesiące, podczas której zużyła 1 kg nasion, przyniosła wyraźną poprawę w stanie zdrowia naszej czytelniczki. Zniknęły stare ogniska choroby, nie występowały nowe. Remisja trwała kilka miesięcy, po niej nastąpił nawrót choroby, po okresie nieprzyjmowania wiesiołka.
Pani M.R.-S. znów będzie stosować nasiona, tak długo, aż objawy choroby ustąpią, tym chętniej, że w czasie kuracji czuła się bardzo dobrze i jak pisze: "powróciły siły, a cały organizm jakby odmłodniał". Koniec cytatu.

Proponuję przetestować kilka tych pospolitych roślinek. Nic nie kosztują, a może komuś pomogą. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania i rozjaśnię niejasności.
Pozdrówka.
Go to the top of the page

+Quote Post
- kalasznikow -
post 30.12.2002, 11:24
Post #2

Gość

malyszab@wp.pl
IP: 213.155.171.71
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)]

WITAJCIE!!!!!!!!

ZIOŁA - BARDZO TANIE I PAMIĘTAJMY, ŻE Z NICH MAMY WIELE LEKARSTW! JA ZACZYNAM KURACJE ZIOŁOWĄ OD KORZENIA ŁUPIANU.
JEŚLI JESZCZE KTOŚ Z WAS SIĘ INTERESUJE ZIOŁAMI TO ZNALAZŁEM CIEKAWĄ STRONKĘ Z OPAKOWANIA PO ZIOŁACH A MIANOWICIE:
WWW.KAWON.COM.PL
POWODZENIA!!!!!!!!!

+Quote Post
- kalasznikow -
post 30.12.2002, 11:35
Post #3

Gość

malyszab@wp.pl
IP: 213.155.171.71
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)]

LIŚĆ BRZOZY
FOLIUM BETULAE
Świadectwo Dopuszczenia do Obrotu IL-3332/LN
Zawartość
50 g
Zastosowanie / Wskazanie
W chorobach nerek i dróg moczowy, w obrzękach na tle niedomogi sercowo-nerkowej jako środek moczopędny. Pomocniczo w kamicy moczowej, chorobie gośćcowej, w niektórych chorobach skóry (trądzik młodzieńczy, łuszczyca).
Przeciwwskazania
Nie stwierdzono.
Interakcje:
Nie znane.
Sposób przygotowania
1 łyżkę liści zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić.
Sposób użycia
Pić po 1/2 - 3/2 szklanki naparu między posiłkami 2 - 3 razy dziennie.
Przechowywanie
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Pomózcie mi badac te leki bo sam wszystkiego do konca zycia nie dam rady przetestowac!!! Czekam na relacje!!!!!!!!

+Quote Post
- Marian -
post 30.12.2002, 12:03
Post #4

Gość

Marian513@wp.pl
IP: 195.205.240.3
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows 98)]

Jak tylko będę miał nawrót choroby, to Ci pomogę!
Pozdrowionka!!!

+Quote Post
danuśka40
post 4.04.2007, 20:41
Post #5

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 6323

A może kuracja ziołowa na wiosnę?

--------------------
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę. Lew Tołstoj

+Quote Post
Gandalf
post 5.04.2007, 4:05
Post #6

Użytkownik nr: 7609

Drugi!

--------------------
We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.

+Quote Post
danuśka40
post 5.04.2007, 4:18
Post #7

Użytkownik nr: 6323

Gandalf litości -co drugi????????

--------------------
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę. Lew Tołstoj

+Quote Post
Gandalf
post 5.04.2007, 5:52
Post #8

Użytkownik nr: 7609

biggrin.gif Ty pierwsza!

--------------------
We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.

+Quote Post
AgnieszkaJ
post 4.07.2007, 12:59
Post #9

Użytkownik nr: 9798

Cześć wszystkim bardzo dawna stosowałam olej z wiesiołka w kapsułkach plamy mi przybielały i nie było nowych wysypów

+Quote Post
lusi
post 5.07.2007, 0:05
Post #10

Użytkownik nr: 9688

a jak dlugo lykalas ten wiesiolek? ponoc zalecaja ok 3-m-cy.......ja bralam miesiac i skapitulowalam,moze teraz wroce do tego dry.gif

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
Elficzek
post 6.02.2008, 11:53
Post #11

Użytkownik nr: 11183

Ja brałam wiesiołek kiedy jeszcze nie występował w kapsułkach...łykałam taką zmieloną sypką masę przez długi czas (ohydne to tak jakby kawę zmieloną sobie zajadać) - rezultatów brak.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 29.07.14 - 11:41