Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Coś odkryłem
- Lars -
post 21.01.2003, 5:42
Post #1

Gość

IP: unknown,80.68.2
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.01; Windows NT)]

Witam!
Jak kiedyś pisałem, lekarz zdiagnozował u mnie łuszczycę na skórze głowy. Niestety zauważyłem, ze zaczynają mi sie robić zaczerwienione plamy na twarzy, z których po czasie zaczyna się lekko sypać lub lekko łuszczyć skóra. Dodam tylko, że w przeszłości miałem trądzik i czasami wyskakują mi małe wypryski, które zwalczam spirytusem kosmetycznym. Zauważyłem właśnie, że po parodniowym stosowaniu tegoż spirytusu na owe plamy (nawet jak są już osuszenia), plamy ZNIKAJĄ. Od około dwóch miesięcy smaruję regularnie rano i wieczorem całą twarz spirytusem, a później jeszcze kremem do cery trądzikowej (antybakteryjny) Sorayi i nie mam nic. Wszysko zniknęło. Czy to możliwe, że to jest łuszczyca? A jeżeli tak to może warto tego spróbować? Nie wiem jak to będzie przy większych zmianach ale co szkodzi spróbować?
Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
- mswilk -
post 21.01.2003, 8:47
Post #2

Gość

IP: 81.15.243.218
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98)]

Szczerze powiem że Twoja opowiasta jest co najmniej dziwna. Z tego co wiem (i z doświadczenia) to zmiany chorobowe należy natłuszczać a nie wysuszać bo przecież i tak są suche. Taka Twoja terapia dla chorych na łuszczycę może się raczej źle skończyć ...(wiem coś o tym)

+Quote Post
- Izabela -
post 21.01.2003, 9:43
Post #3

Gość

iza@marszalek.plus.com
IP: 212.56.103.172
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Q312461; .NET CLR 1.0.3705)]

Tak sobie czytam te wszystkie nowinki na forum i chyba nic mnie juz nie zaskoczy ani nie zdziwi.
Cos jednak jest w tej metodzie. Chociaz plyny przeciwtradzikowe wysuszaja, czasem moga byc produktem do leczenia luszczycy.
Moj brat, jakis czas temu kupil sobie w aptece plyn przeciwtradzikowy (wysuszajacy) "Afrodyta Adonis", na pewno kiedys Wam sie to rzucilo w oczy, przypadkowo przeczytalam wskazania.:Lojotokowe i ropne zapalenie skory, tradzik, rozne postacie ostrego i podostrego wyprysku, Luszczyca skory owlasionej.
I co Wy na to? Od razu kupilam sobie aplikator i zaczelam smarowac glowe, strasznie pieklo, wysuszylo i nie pomoglo, ale plamki z twarzy i szyi po nim zniknely. Mam go stale w apteczce, uzywam do przemywania twarzy, (oprocz okolic oczu)i szyi, potem nawilzam mascia z wit A lub oliwka dla dzieci z olejkiem z drzewa herbacianego, albo zwyklym kremem nivea. Nie mam nic na twarzy i szyi.
Sprobujcie, moze faktycznie plyny przeciwtradzikowe pomagaja na luszczyce, albo tylko na jej krostkowa odmiane.
Powodzenia, pozdrowionka:)) Iza

+Quote Post
- Adam -
post 22.01.2003, 6:41
Post #4

Gość

ladam@konto.pl
IP: 212.191.170.233
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; Win 9x 4.90)]

a przypadkiem w tym spirytusie, czy też płynie antytrądzikowym, nie ma salicydów (np. kwas salicylowy, bo jak są to wszystko jasne.

+Quote Post
- Izabela/ BOROWINKA -
post 22.01.2003, 7:25
Post #5

Gość

iza@marszalek.plus.com
IP: 212.56.103.172
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Q312461; .NET CLR 1.0.3705)]

Sklad plynu "Afrodyta Adonis"
Mentol,Tymol,Rezorcyna,Kwas borny,Etanol
Jak na moje oko to salicylow nie ma, no moze pod ktoras z tych nazw sie kryje, ale to juz dla mnie wyzsza szkola jazdy:)))
Prosimy o komentaz chemika:))
Pozdrowionka, Iza

+Quote Post
- Lars -
post 22.01.2003, 7:51
Post #6

Gość

IP: unknown,80.68.2
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.01; Windows NT)]

Używam zwykłego spirytusu kosmetycznego dostępnego w każdym kiosku, a potem krem z serii Anty firmy Soraya. Na początku trochę szczypało ale bardzo szybko to ustapiło.

+Quote Post
- Adam -
post 22.01.2003, 12:35
Post #7

Gość

ladam@konto.pl
IP: 212.191.170.233
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; Win 9x 4.90)]

podstawowe maści zawierają kwas salicylowy więc możliwe że kwas borowy (dla laika nie duża różnica) działa dokładnie tak samo tzn. wstrzymuje namnażanie się komórek skóry. Zresztąpytanie było retoryczne gdyż każdy co kiedykolwiek posiadał naszą "ukochaną" panią Ł. wie doskonale iż wszystko działa, tylko niestety z reguły JEDEN RAZ. Ale jak przystało na nas "biednych" plamiastych wysmarowalibyśmy się g..., gdyby pomogło. A to już inny temat...

+Quote Post
- MONIKA -
post 6.02.2003, 14:24
Post #8

Gość

monaelisa@poczta.onet.pl
IP: 80.50.69.164
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)]

A ja kiedys kupilam sobie tonik AA do cery wrazliwej , a ze mialam troche zaogniona skore nad czorem chlusnelam raz drugi i zaczelam nalogowo w cierac w glowe pomoglo, ale o=przeciez nie bede wylewac toniku na glowe.smile.gif
A tak na boku , tonik ma w swym skl. Alantoline, ciekawe-lagodzi i koi , szkoda ze nie jestem biochemikem..SCISKAM
Monaelisa-Szczecin

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 1.11.14 - 6:07