Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> olejek arganowy
agii
post 18.12.2009, 11:10
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 5682

szukałam w katalogu,nie było o tym olejku,więc zakładam nowy temat(albo jeszcze jest w innym temacia a ja nie znalazłam)

Dostałam oryginalny(z Maroka)olejek arganowy,mialam niewielkie,ale dośc widoczne zmiany na szyji(moja łuszczyca jest dośc słaba),sceptyczna posmarowałam i muszę powiedzieć,że duża poprawa,są już prawie niewidoczne...szkoda,że nie cyknęłam fotki z przed.Zobaczę na jak długo zniknęły,ale dobre i to....zawsze to obeszło się bez sterydów i innych leków.Na głowę jednak niewiele pomaga,a szkoda sad.gif ,bo głównie ze skórą głowy mam problem.
Go to the top of the page

+Quote Post
mamuśka
post 18.12.2009, 14:13
Post #2

Użytkownik nr: 7792

Opinie ma niezłe tutaj

i tu oferta olejków tych bardziej oryginalnych i mniej smile.gif olejek

Tez jestem ciekawa opini.Może ktoś się znajdzie kto stosował.

--------------------

+Quote Post
amermalgosia
post 18.12.2009, 14:40
Post #3

Użytkownik nr: 13138

CYTAT(mamuśka @ 18.12.2009, 14:13) *
Opinie ma niezłe tutaj

i tu oferta olejków tych bardziej oryginalnych i mniej smile.gif olejek

Tez jestem ciekawa opini.Może ktoś się znajdzie kto stosował.

Dwa lata temu będąc w Maroku zakupiłam sobie ten olejek za wcale nie takie małe pieniądze- rzeczywiście jest rewelacyjny jeśli chodzi o właściwości odżywcze- długo smarowałam sobie nim twarz, szyję i nakładałam na włosy- skóra robiła sie miekka a zmiany na czole bladły ale to tyle lub aż tyle- do włosów przywiozłam sobie wspaniały szampon z czarnuszki o boskim zapachu-zresztą lecznicze właściwości czarnuszki wykorzystywane są tam wszędzie, smaruj dale może bedzie ulga na stałe, oby i tego Ci życze.

--------------------
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli

+Quote Post
ewaracjapl
post 18.12.2009, 15:47
Post #4

Użytkownik nr: 12883

Właśnie czytam książkę opartą na faktach pt "Księżyc we łzach" i jest w nie mowa o ty olekju. Jets on stosowany na wszelkie schorzenia i traktowany niemalże jak święty olej. Prawdopodobnie dlatego, ze jest wytwarzany z rzadko rosnącego drzewa żyjącego tylko w jednym pustynnym miejscu w Maroku. Ciekawe, jak działa na łuszczycę?

--------------------
kocham życie mimo wszystko

+Quote Post
dia
post 18.12.2009, 23:08
Post #5

Użytkownik nr: 8214

No ja bym na twoim miejscu go nie używała bo jest podobno święty , jeszcze Ci zaszkodzi albo co , może wypij i nalej sobie na głowę olej rycynowy , w dosłownym tłumaczeniu ręka Chrystusa . Amen.

--------------------
''I choćby pogasły wszystkie światła nie pozwól zasnąć nadziei, bo gdzieś na dnie tej ciemności jest płomień, którego nie zgasi żaden wiatr.
Otwieraj oczy szeroko, zaglądaj głębiej niż sięga cień, otwieraj uszy na szepty, których nie słyszy mrok..."

+Quote Post
ila_01
post 8.05.2012, 10:56
Post #6

Użytkownik nr: 22536

Witam. Mam pytanie , czy ktoś z forumowiczów testował działanie olejku arganowego ( pochodzenie Maroko) bo podobno jest rewelacyjny na skórę. Ja przywiozłam sobie kilka buteleczek olejku kosmetycznego i zamierzam się nim smarować lecz najpierw wolałabym poczytać o Waszych spostrzeżeniach.

+Quote Post
idaalia
post 8.05.2012, 11:31
Post #7

Użytkownik nr: 7595

ila smile.gif

od kilku lat uzywam go do demakijazu oczu i twarzy ( kilka kropel 6-8 na wilgotny wacik) - genialnie zmywa i cudownie natłuszcza wrazliwą skórę wokół oka;
sprawia, że nie mam zmarszczek, podobno normalnych, jak na swój wiek smile.gif
poza tym tylko olej mnie nie uczula i nie podraznia oka;
w sumie nie tylko arganowy ale i jojoba i makadamia i np kokosowy smile.gif

jeśli czuję, że moja skóra procz nawilżenia potrzebuje troszkę namaszczenia, jak nazywam natłuszczanie, to do zwykłego balsamu na rekę dolewam na oko ciut oleju, mieszam rozcierając na dłoniach i wcieram w skórę smile.gif
to samo robię z kremem do twarzy;
albo "jadę" ze 100% olejem po skórze, ale jest lekko lepiący się, więc polecam w chłodny czas i do tego wieczorem przed snem smile.gif

pamiętaj, aby olej przechowywać w zacienionym miejscu, bo jak znam realia, to kupiłaś w przezroczystych szklanych buteleczkach; albo je trzymaj w kartonikach, albo je czymś oklej; tylko nie trzymaj w świetle dziennym, bo traci swoje cenne właściwości;

natomiast cudu nie oczekuj; mi nie wyleczył ani jednej plamki łuszczycy, jednak wspaniale natłuszcza chore miejsca, łuska odpada, nie narasta, ale u mnie osobiscie efekt leczniczy na tym się konczył i pozostawała rózowa, chora skóra;
no w sumie to i tak duzo:)
ogólnie skóra jest bardziej napięta, ma ładniejszy koloryt, widać, że jest zdrowsza; to tak po kilku tygodniach stosowania już widać;

naprawdę szczerze polecam jako uniwersalny kosmetyk do twarzy smile.gif

--------------------
"Wielu ludzi chce zostać wyleczonych przez innych lub żeby zostało to zrobione za
pomocą jakiegoś instrumentu, nie przyznając się do winy i nie próbując znaleźć
swego błędu, który jest przyczyną ich nieszczęścia."

G. Oshawa

+Quote Post
BeataJ
post 29.05.2012, 22:25
Post #8

Użytkownik nr: 4298

Mam identyczne doświadczenia jak poprzedniczka z olejem.
Mąz z wczasów przywiózł mi jeszcze jakieś hyper smierdzące mazidło. Po zapachu domyślam sie ze to cos z dziegciem. Stosuje to od lutego. Mniej łuski ale zero poprawy.

--------------------
Pozdrawiam Beata

+Quote Post
czajniczka
post 25.06.2013, 6:58
Post #9

Użytkownik nr: 23579

więcej przydatnych info o oleju arganowym na stroonie http://olejarganowy.net/

+Quote Post
idaalia
post 25.06.2013, 12:39
Post #10

CYTAT(czajniczka @ 25.06.2013, 7:58) *
więcej przydatnych info o oleju arganowym na stroonie http://olejarganowy.net/

79 zł za taką pojemność????
uważam, ze to zdzierstwo;
ceny innych produktów z tej strony też z kosmosu;
7 ml olejku herbacianego za 17 zł to lekka przesada;
poza tym widzę, że olej arganowy został wycofany ze sprzedaży;

czy to nie jest reklama sklepu wysyłkowego i nie powinna znaleźć się w reklamach - zważając również na ilość postów osoby informującej???

--------------------
"Wielu ludzi chce zostać wyleczonych przez innych lub żeby zostało to zrobione za

G. Oshawa

+Quote Post
amermalgosia
post 25.06.2013, 13:40
Post #11

Nie wiem czy to reklama czy nie ale WIEM, że oryginalny olejek arganowy jest niestety drogi, na wycieczce w Maroku kupowałam małą buteleczkę za ok. 50 zł sad.gif

--------------------

+Quote Post
idaalia
post 25.06.2013, 14:31
Post #12

na targu w marakeszu nabyte zostały 100ml butelki po ok 20 zł sztuka; zapasu miałam na hohoho smile.gif bo chyba na ponad rok smile.gif
za to w dalszej aptece były droższe;
u nas w krajowym sklepie wysyłkowym z certyfikatami dot. olejów itd. mozna go kupić za 40zł /100 ml;
opakowanie z tego linka to 79zł/59ml;

--------------------

G. Oshawa

+Quote Post
lidjan
post 2.04.2015, 6:58
Post #13

Użytkownik nr: 4521

Witam serdecznie
Czy ktoś stosował olejek arganowy i z jakim efektem, jeśli w ogóle był?
Pozdrawiam

+Quote Post
amermalgosia
post 3.04.2015, 7:22
Post #14

Jak ze wszystkim jednym pomaga bardziej innym mniej, trzeba próbować, ja stosuje do skóry głowy- świetnie nawilża- przy stosowaniu na ciało trzeba pamiętać żeby go wcierać w wilgotna skore np. po kąpieli w przeciwnym razie "wyciąga" wilgoć" tak nam mówili w Maroku.

--------------------

+Quote Post
lusi
post 4.04.2015, 11:53
Post #15

Użytkownik nr: 9688

widzisz Malgosiu,czlowiek cale zycie sie uczy a i tak umrze durny,ja na wlosy stosowalam olejek arganowy-rewelacja a do ciala nie tak poszlo bo wcieralam w sucha skore ph34r.gif ,musze ogarnac w mokre cialo wink.gif

--------------------
Czas szczęścia zawsze wydaje się za krótki

+Quote Post
anikawu
post 17.06.2015, 9:55
Post #16

Użytkownik nr: 24268

Witam, może ja podzielę się swoim doświadczeniem z olejkami- bo używam ich już dość długo i jestem zadowolona smile.gif
Po 1- najważniejsze żeby olejek arganowy był 100%- a nie jakaś mieszanina. Ja kupuję olejki naturalne w marokańskim sklepie internetowym Casablanca.

Po 2- najlepszym sposobem jaki obecnie stosuję jest przemywanie skóry olejkiem przy pomocy płatków kosmetycznych- wtedy na skórze nie pozostaje nadmiar, a jest dobrze nawilżona.

Po 3- zdarza się, że dodaję olejek do kąpieli- wtedy od razu po wyjściu z wanny skóra jest tak fajnie zabezpieczona i nawilżona

+Quote Post
bylamblizej
post 26.08.2016, 13:12
Post #17

Użytkownik nr: 24618

CYTAT(anikawu @ 17.06.2015, 10:55) *
Witam, może ja podzielę się swoim doświadczeniem z olejkami- bo używam ich już dość długo i jestem zadowolona smile.gif
Po 1- najważniejsze żeby olejek arganowy był 100%- a nie jakaś mieszanina. Ja kupuję olejki naturalne w marokańskim sklepie internetowym Casablanca.

Po 2- najlepszym sposobem jaki obecnie stosuję jest przemywanie skóry olejkiem przy pomocy płatków kosmetycznych- wtedy na skórze nie pozostaje nadmiar, a jest dobrze nawilżona.

Po 3- zdarza się, że dodaję olejek do kąpieli- wtedy od razu po wyjściu z wanny skóra jest tak fajnie zabezpieczona i nawilżona

to prawda, dodawania do wanny jest świetnym pomysłem tongue.gif olej arganowy działa super na naszą skórę wink.gif ale musi być to olej kosmetyczny jak można wyczytać z zdrowyportal.pl ma on na prawdę mase świetnych zastosowań w kosmetyce.

+Quote Post
Terka
post 18.10.2016, 9:54
Post #18

Użytkownik nr: 24666

Ja zawsze kupowałam arganowy w zielarskim smile.gif Oryginalny jest dosyć drogi. Czasami używam też konopnego. Generalnie zachęcam do olejowania skóry, ponieważ przynosi efekty, a jest naturalne. Całkowicie odstawiłam kremy, tylko oleje stosuje. Przed zakupem oleju koniecznie trzeba spojrzeć na skład. Jak jest bardzo tani, to podejrzane lekko.

--------------------
sofmed.pl

+Quote Post
amermalgosia
post 31.10.2016, 12:11
Post #19

Ostatnio olejuję włosy oliwą z oliwek przy okazji "pociągam" twarz moze nie ma jeszcze jakiś spektakularnych efektów ale wlosy i skóra są nawilżone, a dwie zmiany złagodniały

--------------------

+Quote Post
Adik123Plamka
post 3.11.2016, 20:26
Post #20

Użytkownik nr: 24685

Na mnie nie działa. Próbowałem kilkukrotnie, różnych firm.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 27.05.17 - 22:25