Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Belosalic, czy ktoś próbował? jakie opinie
basseb
post 25.02.2011, 22:40
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 18432

Witajcie, czy ktos z Was próbował tego płynu? O ile wiem jest też w maści. Bardzo mało wyników pojawia się w googlu, w zasadzie oprócz skanu ulotki to nic cikawego. Ja ten specyfik stosuję drugi dzień (2 smarowanie) na skórę głowy i aż przerażony jestem, tak mocno działa, prawie zlikwidowany stan zapalny, z którym męcze się od 3 mcy. Pieklo mocny steroid, o działaniu obkurczającym naczynia i w dodatku z kwasem salicylowym więc z łuską sobie też radzi.
Oczywiscie mam przeczucia standardowe - zniknie ślicznie i powróci za 2 tyg ze zdwojoną siłą...

jeśli stosowaliście to opiszcie wrażenia, działanie, spostrzeżenia itp.
Go to the top of the page

+Quote Post
alexa
post 27.02.2011, 14:49
Post #2

Użytkownik nr: 19277

Ja stosowałam ale baaardzo sporadycznie i przed jakimś "wielkim wyjściem" - gdy szybko trzeba zaleczyć "wykwit" w jakimś widocznym miejscu. Zalecza tak w ciągu 4 dni - potem wyłazi znowu....

+Quote Post
sznaucer
post 28.02.2011, 21:17
Post #3

Użytkownik nr: 5060

CYTAT(alexa @ 27.02.2011, 14:49) *
Ja stosowałam ale baaardzo sporadycznie i przed jakimś "wielkim wyjściem" - gdy szybko trzeba zaleczyć "wykwit" w jakimś widocznym miejscu. Zalecza tak w ciągu 4 dni - potem wyłazi znowu....

Czy można to dostać bez recepty?
Jeśli to działa tak szybko to chciała bym spróbowac bo obecnie mam bardzo dużo zmian i nic mi nie pomaga.....

+Quote Post
basseb
post 28.02.2011, 23:03
Post #4

Użytkownik nr: 18432

tylko na receptę.
u mnie sie miesza zadowolenie z przerażeniem - 4 nałożenia emulsji i perfect - taki świetny, że pewnie syfex straszny.
Fakt, że wczesniej mocno nad głowa popracowałem salicylem z kokosem i mocznikiem, może dlatego taki błyskawiczny efekt.
za 2 tygodnie bédé juz w szpitalu i dlatego moze wøasnie mam to zapisane, by uøatwic tam prace.

ssorry ya pisownie ale ucieklz mi polskie diakrytyki

+Quote Post
sznaucer
post 1.03.2011, 19:44
Post #5

Użytkownik nr: 5060

CYTAT(basseb @ 28.02.2011, 23:03) *
tylko na receptę.
u mnie sie miesza zadowolenie z przerażeniem - 4 nałożenia emulsji i perfect - taki świetny, że pewnie syfex straszny.
Fakt, że wczesniej mocno nad głowa popracowałem salicylem z kokosem i mocznikiem, może dlatego taki błyskawiczny efekt.
za 2 tygodnie bédé juz w szpitalu i dlatego moze wøasnie mam to zapisane, by uøatwic tam prace.

ssorry ya pisownie ale ucieklz mi polskie diakrytyki

jest to takie skuteczne ,/pewnie silny steryd/, to może do szpitala nie trzeba będzie iść, ja potrzebuję coś, czego jeszcze nie miałam , bo obecnie to nic mi nie pomaga , a wstydzę się już do pracy chodzić , bo dłonie obsypane .....

+Quote Post
steffi
post 1.03.2011, 22:14
Post #6

Użytkownik nr: 22274

Belosalic, to był pierszy lek ktory dostalam od dermatologa po rozpoznaniu choroby. uzywalam zarowno plyny na skore jak i masci, efekty oczywiscie byly rewelacyjne, jak to przy sterydach. obecnie uzywam na skore glowy dermovate w plynie i szczerze mowiac, z checia wrocilabym do belosalicu, poniewaz mimo ze jest slabszym sterydem ( w porownaniu do dermovate) daje lepsze efekty.

+Quote Post
arbuz3841
post 5.08.2011, 12:50
Post #7

Użytkownik nr: 22698

ja stosuje maść belosalic juz długo-ok.pół roku.ale staram się smarować nie za często-wiadomo steryd.łuska szybko znika.ale po odstawieniu równiez szybko powraca.no i zostawia ta maść białe plamy po łuszczycy ktore nie schodza-wogole sie nie opalaja.... sad.gif

+Quote Post
amermalgosia
post 5.08.2011, 12:56
Post #8

Użytkownik nr: 13138

CYTAT(arbuz3841 @ 5.08.2011, 13:50) *
ja stosuje maść belosalic juz długo-ok.pół roku.ale staram się smarować nie za często-wiadomo steryd.łuska szybko znika.ale po odstawieniu równiez szybko powraca.no i zostawia ta maść białe plamy po łuszczycy ktore nie schodza-wogole sie nie opalaja.... sad.gif

Taki jest własnie "urok" sterydów

--------------------
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli

+Quote Post
eczek
post 23.08.2011, 9:57
Post #9

Użytkownik nr: 22723

Czy wczytaliście się w opis ulotki Belosalic'u?
Fragment:

...Szczególnie ostrożnie należy stosować Belosalic w maści u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kokrykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem czynności skóry...

Używałem Belosalic'u przez 2 tygodnie (zgodnie z ulotką) i nie ryzykuję więcej.

Moja pani dermatolog dała mi ten lek jako przygotowanie skóry pod maść Sorel Plus, którą obecnie stosuję. Zamierzam stosować Sorel Plus przez 1,5 miesiąca, a potem zmiana na inny lek.

+Quote Post
Paweł Landzberg
post 23.08.2011, 10:27
Post #10

Użytkownik nr: 19025

Wiele sterydów (zwłaszcza tych silniejszych) ma w ulotce napisane coś w tym stylu. Ale lekarze na potęgę i tak faszerują ludzi sterydami.

--------------------

+Quote Post
agpela
post 23.08.2011, 10:46
Post #11

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 11

Warto przypomnieć: Jak Używać Kortykosterydów?, W A Ż N E !!!

--------------------

+Quote Post
miral
post 23.08.2011, 11:46
Post #12

Użytkownik nr: 19321

CYTAT(Paweł Landzberg @ 23.08.2011, 11:27) *
(....) Ale lekarze na potęgę i tak faszerują ludzi sterydami.

Masz rację Paweł, a jak to w praktyce wygląda?
Ano idzie taki pacjent do lekarza, często/gęsto prywatnie (sam niewiele wiedząc o swojej chorobie, bo od tego są przecież lekarze) i mówi:
- Panie doktorze, niech mi pan da coś skutecznego.
No to ten bach,chcesz coś skutecznego to masz. I daje steryd.
A pacjent zadowolony,że po kilku dniach smarowania mu zeszło.
A jak mu za tydzień czy dwa wyjdzie z powrotem, to idzie znowu do lekarza po następne tubki, bo przecież są skuteczne..

--------------------
Śmiech to zdrowie!

+Quote Post
Amciax12
post 15.06.2014, 13:29
Post #13

Użytkownik nr: 23953

Witam, jestem nową osobą na tym forum, choruję na łuszczycę już 11 lat i maść Belosalic mi bardzo pomaga wszystko ładnie fajnie znika, i nie zostawia mi białych plam, albo jak po cygnolinie ciemnych.
Jestem bardzo zadowolona z tej maści. Żeby jej za dużo nie stosować używam też Clotrimazolum Homeofarm. Na skórę głowy polecam szampony z dzięgciem mają one nieprzyjemny zapach ale działają smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 30.08.14 - 3:08