Konferencja-Bydgoszcz, 23.10.2010

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Belosalic, czy ktoś próbował? jakie opinie
basseb
post 25.02.2011, 22:40
Post #1

Grupa: Forumowicz
Użytkownik nr: 18432

Witajcie, czy ktos z Was próbował tego płynu? O ile wiem jest też w maści. Bardzo mało wyników pojawia się w googlu, w zasadzie oprócz skanu ulotki to nic cikawego. Ja ten specyfik stosuję drugi dzień (2 smarowanie) na skórę głowy i aż przerażony jestem, tak mocno działa, prawie zlikwidowany stan zapalny, z którym męcze się od 3 mcy. Pieklo mocny steroid, o działaniu obkurczającym naczynia i w dodatku z kwasem salicylowym więc z łuską sobie też radzi.
Oczywiscie mam przeczucia standardowe - zniknie ślicznie i powróci za 2 tyg ze zdwojoną siłą...

jeśli stosowaliście to opiszcie wrażenia, działanie, spostrzeżenia itp.
Go to the top of the page

+Quote Post
alexa
post 27.02.2011, 14:49
Post #2

Użytkownik nr: 19277

Ja stosowałam ale baaardzo sporadycznie i przed jakimś "wielkim wyjściem" - gdy szybko trzeba zaleczyć "wykwit" w jakimś widocznym miejscu. Zalecza tak w ciągu 4 dni - potem wyłazi znowu....

+Quote Post
sznaucer
post 28.02.2011, 21:17
Post #3

Użytkownik nr: 5060

CYTAT(alexa @ 27.02.2011, 14:49) *
Ja stosowałam ale baaardzo sporadycznie i przed jakimś "wielkim wyjściem" - gdy szybko trzeba zaleczyć "wykwit" w jakimś widocznym miejscu. Zalecza tak w ciągu 4 dni - potem wyłazi znowu....

Czy można to dostać bez recepty?
Jeśli to działa tak szybko to chciała bym spróbowac bo obecnie mam bardzo dużo zmian i nic mi nie pomaga.....

+Quote Post
basseb
post 28.02.2011, 23:03
Post #4

Użytkownik nr: 18432

tylko na receptę.
u mnie sie miesza zadowolenie z przerażeniem - 4 nałożenia emulsji i perfect - taki świetny, że pewnie syfex straszny.
Fakt, że wczesniej mocno nad głowa popracowałem salicylem z kokosem i mocznikiem, może dlatego taki błyskawiczny efekt.
za 2 tygodnie bédé juz w szpitalu i dlatego moze wøasnie mam to zapisane, by uøatwic tam prace.

ssorry ya pisownie ale ucieklz mi polskie diakrytyki

+Quote Post
sznaucer
post 1.03.2011, 19:44
Post #5

Użytkownik nr: 5060

CYTAT(basseb @ 28.02.2011, 23:03) *
tylko na receptę.
u mnie sie miesza zadowolenie z przerażeniem - 4 nałożenia emulsji i perfect - taki świetny, że pewnie syfex straszny.
Fakt, że wczesniej mocno nad głowa popracowałem salicylem z kokosem i mocznikiem, może dlatego taki błyskawiczny efekt.
za 2 tygodnie bédé juz w szpitalu i dlatego moze wøasnie mam to zapisane, by uøatwic tam prace.

ssorry ya pisownie ale ucieklz mi polskie diakrytyki

jest to takie skuteczne ,/pewnie silny steryd/, to może do szpitala nie trzeba będzie iść, ja potrzebuję coś, czego jeszcze nie miałam , bo obecnie to nic mi nie pomaga , a wstydzę się już do pracy chodzić , bo dłonie obsypane .....

+Quote Post
steffi
post 1.03.2011, 22:14
Post #6

Użytkownik nr: 22274

Belosalic, to był pierszy lek ktory dostalam od dermatologa po rozpoznaniu choroby. uzywalam zarowno plyny na skore jak i masci, efekty oczywiscie byly rewelacyjne, jak to przy sterydach. obecnie uzywam na skore glowy dermovate w plynie i szczerze mowiac, z checia wrocilabym do belosalicu, poniewaz mimo ze jest slabszym sterydem ( w porownaniu do dermovate) daje lepsze efekty.

+Quote Post
arbuz3841
post 5.08.2011, 12:50
Post #7

Użytkownik nr: 22698

ja stosuje maść belosalic juz długo-ok.pół roku.ale staram się smarować nie za często-wiadomo steryd.łuska szybko znika.ale po odstawieniu równiez szybko powraca.no i zostawia ta maść białe plamy po łuszczycy ktore nie schodza-wogole sie nie opalaja.... sad.gif

+Quote Post
amermalgosia
post 5.08.2011, 12:56
Post #8

Użytkownik nr: 13138

CYTAT(arbuz3841 @ 5.08.2011, 13:50) *
ja stosuje maść belosalic juz długo-ok.pół roku.ale staram się smarować nie za często-wiadomo steryd.łuska szybko znika.ale po odstawieniu równiez szybko powraca.no i zostawia ta maść białe plamy po łuszczycy ktore nie schodza-wogole sie nie opalaja.... sad.gif

Taki jest własnie "urok" sterydów

--------------------
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli

+Quote Post
eczek
post 23.08.2011, 9:57
Post #9

Użytkownik nr: 22723

Czy wczytaliście się w opis ulotki Belosalic'u?
Fragment:

...Szczególnie ostrożnie należy stosować Belosalic w maści u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kokrykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem czynności skóry...

Używałem Belosalic'u przez 2 tygodnie (zgodnie z ulotką) i nie ryzykuję więcej.

Moja pani dermatolog dała mi ten lek jako przygotowanie skóry pod maść Sorel Plus, którą obecnie stosuję. Zamierzam stosować Sorel Plus przez 1,5 miesiąca, a potem zmiana na inny lek.

+Quote Post
Paweł Landzberg
post 23.08.2011, 10:27
Post #10

Użytkownik nr: 19025

Wiele sterydów (zwłaszcza tych silniejszych) ma w ulotce napisane coś w tym stylu. Ale lekarze na potęgę i tak faszerują ludzi sterydami.

--------------------

+Quote Post
agpela
post 23.08.2011, 10:46
Post #11

Moderator

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 11

Warto przypomnieć: Jak Używać Kortykosterydów?, W A Ż N E !!!

--------------------

+Quote Post
miral
post 23.08.2011, 11:46
Post #12

Użytkownik nr: 19321

CYTAT(Paweł Landzberg @ 23.08.2011, 11:27) *
(....) Ale lekarze na potęgę i tak faszerują ludzi sterydami.

Masz rację Paweł, a jak to w praktyce wygląda?
Ano idzie taki pacjent do lekarza, często/gęsto prywatnie (sam niewiele wiedząc o swojej chorobie, bo od tego są przecież lekarze) i mówi:
- Panie doktorze, niech mi pan da coś skutecznego.
No to ten bach,chcesz coś skutecznego to masz. I daje steryd.
A pacjent zadowolony,że po kilku dniach smarowania mu zeszło.
A jak mu za tydzień czy dwa wyjdzie z powrotem, to idzie znowu do lekarza po następne tubki, bo przecież są skuteczne..

--------------------
Śmiech to zdrowie!

+Quote Post
Amciax12
post 15.06.2014, 13:29
Post #13

Użytkownik nr: 23953

Witam, jestem nową osobą na tym forum, choruję na łuszczycę już 11 lat i maść Belosalic mi bardzo pomaga wszystko ładnie fajnie znika, i nie zostawia mi białych plam, albo jak po cygnolinie ciemnych.
Jestem bardzo zadowolona z tej maści. Żeby jej za dużo nie stosować używam też Clotrimazolum Homeofarm. Na skórę głowy polecam szampony z dzięgciem mają one nieprzyjemny zapach ale działają smile.gif

+Quote Post
kazik
post 21.04.2016, 10:56
Post #14

Użytkownik nr: 24519

CYTAT(basseb @ 25.02.2011, 23:40) *
Witajcie, czy ktos z Was próbował tego płynu? O ile wiem jest też w maści. Bardzo mało wyników pojawia się w googlu, w zasadzie oprócz skanu ulotki to nic cikawego. Ja ten specyfik stosuję drugi dzień (2 smarowanie) na skórę głowy i aż przerażony jestem, tak mocno działa, prawie zlikwidowany stan zapalny, z którym męcze się od 3 mcy. Pieklo mocny steroid, o działaniu obkurczającym naczynia i w dodatku z kwasem salicylowym więc z łuską sobie też radzi.
Oczywiscie mam przeczucia standardowe - zniknie ślicznie i powróci za 2 tyg ze zdwojoną siłą...

jeśli stosowaliście to opiszcie wrażenia, działanie, spostrzeżenia itp.

Dostałam płyn na skórę głowy i maść na ręce. Piekło, zwłaszcza ranki czy uszkodzona skóra za uszami, ale po tygodniu głowa czysta, na podtrzymanie wyników Cercogel.

+Quote Post
Euterpe
post 24.04.2016, 15:03
Post #15

Użytkownik nr: 22927

Belosalic vel Diprosalic działa na mnie ok i w płynie można go stosować nawet przy dłuższych włosach. Szczypie bo zawiera kwas rozpuszczający łuskę dlatego nie powinno się go stosować na podrapaną skórę. Ważne, żeby nie używać zbyt dług bo to steryd.

+Quote Post
łuszcz
post 23.05.2016, 20:35
Post #16

Użytkownik nr: 24382

Żeby clotrimazol pomagał to jeszcze nie słyszałem, ten belosalic jest poprostu tańszy od diprosalica natomiast cerkogel to maść złuszczająca.

+Quote Post
Krysia49
post 25.05.2016, 9:45
Post #17

Krysia49 vel szater

Użytkownik nr: 9237

CYTAT(łuszcz @ 23.05.2016, 21:35) *
Żeby clotrimazol pomagał to jeszcze nie słyszałem, ten belosalic jest poprostu tańszy od diprosalica natomiast cerkogel to maść złuszczająca.

clotrimazol pomaga szczególnie gdy w gre wchodzi nadkażenie grzybicze co w takich miejscach jak narządy płciowe,pod pachami czy inne fałdy skórne jest najczesiej pojawiajacym sie dodatkiem do łuszczycy tongue.gif

--------------------
"DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE" Motto Falubazu

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Widok Lo-Fi Aktualny czas: 7.12.16 - 9:34