Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: łuszczyca Paznokci
Forum Psoriasis > Forum Główne > Codzienne problemy
anka22
Juz mam dość tej mojej choroby, mam łuszczyce paznokci stosuje maść elocom, ale na paznokcie jest ona nieskuteczna, nabrałam się różnych świństw, lekarz powiedział że u mnie nie jest to tak zaawansowane, ale paznokcie sie ciągle rozwarstwiają, może ktoś już coś wypróbował skutecznego, da mi jakąś radę
ma_ja
no ja tez mam taki problem z paznokciami bo nic mi nie pomaga blink.gif juz stosowalam duuuuzo rzeczy ale nic nie skutkuje, najlepsze jest to ze np zaczynam uzywac czegos nowego i juz juz juz sie ciesze ze jest lepiej a tu za dwa dni to samo co bylo albo gorzej dry.gif najbardziej jednak dokucza mi to ze jak jest tak baaardzo zle to mnie bola paznokcie, heh nie wiem czy to normalne? huh.gif
pozdrowionka wink.gif tongue.gif
krycha
No pewnie, że normalne, od roku robię wszystko lewą ręką bo nie mogę wyleczyć paznokcia na kciuku ręki prawej! Też mnie boli! Gorzej, że lewy też zaczyna być nieciekawy, nie wiem czy dam radę obsługiwać komórkę językiem, tam nie mam żadnych zmian łuszczycowych.... biggrin.gif Pozdrawiam!
ma_ja
no to ja chyba zaczne poslugiwac sie nogami bo mam prawie wszystki paznokcie w raczkach zajete wink.gif chociaz w nogach tez mnie nie oszczedzilo ale narazie tylko 2 paznokcie blink.gif biggrin.gif
asia25
Mnie to sie zaczęło od paznokietków , teraz mam jedej u lewej raczki zdrowy, a na nóżkach chyba ze 4 ocalały.

Oczywiślie laekarze bezsilni a paluszki bolą sad.gif

Dość ciekawe rzeczy na ten temat znalazłam gdzieś w archiwum - warto zaglądnąć

Pozdrawaim
ma_ja
ja juz czytalam to wszystko na forum archiwalnym i niestety nic z tych rzeczy mi nie pomoglo jak dotad dry.gif nie probowalam tylko tego kremu z erisa do skory zrogowacialej bo jak o niego pytam to sie patrza jakbym mowila po japonsku laugh.gif mam jakis inny z tej serii ale to raczej nie to samo huh.gif
mirush
Tez kiedys zdarzyl mi sie ten problem ale tylko na jednym palcu. Nie wiedzialem, co bylo tego przyczyna. Uzylem clotrimazolum w kroplach. Zwinalem "pazurek" i nasaczalem go kropelkami. Po kilku dniach zaczelo wszystko powracac do normy. Obecnie ten paznokiec lekko mi odstaje od palca i jest niestety troche mniejszy. Ale osobiscie tym sie nie przejmuje. Pozdrawiam serdeczne majac nadzieje ze pomoze. Mirek rolleyes.gif
krycha
Mówiąc o tym, że mam problem z kciukami miałam na myśli, że prawie już mi odpadają (bo to już nie jest odstawanie), bardzo bolą....A z wszystkich pozostałych paznokci u rąk i u nóg mam zdrowy JEDEN, muszę przyznać, że jest śliczny! Z wierzchu paznokcie poleruję pilniczkiem do polerowania a następnie maluję . Lakier nie może być perłowy ani przejrzysty - mój ulubiony kolor beżowy...I PRAWIE nie widać, że mam aż takie problemy z pazurami. Sztuka maskowania jest baaardzo potrzebna w moim życiu... Niestety panowie mają gorzej, nie malują paznokci, chociaż......Pozdrawiam! biggrin.gif
ma_ja
ja tez przez jakis czas malowalam, ale od chyba pol roku tego nie robie bo zaczelam sie zastanawiac czy to czasem nie pogarsza sprawy? doszlam do wniosku ze chyba jednak tak i przestalam blink.gif
mirush-dzieki, wyprobuje od zaraz biggrin.gif
renik
Ja przez przypadek odkryłam że pomaga mi olejek rycynowy rolleyes.gif miałam zajete prawie wszystkie paznokcie , również bolało huh.gif jeszcze kilka mam w fazie leczenia , ale nie bolą rolleyes.gif Przywróciłam tym olejkiem normalna formę i wygląd tych paznokci. Nawet maluję je często i to wcale nie pogarsza sprawy. Spróbujcie proszę !! może i Wam pomoże. To nie jest drogi wydatek , bo buteleczka przypominająca wyglądem syrop od kaszlu kosztuje zaledwie 6 zł. Powodzenia rolleyes.gif
TLo
QUOTE (renik @ w poniedziałek, 26 lipca 2004, 21:29 )
Ja przez przypadek odkryłam że pomaga mi olejek rycynowy

A co robisz z tym olejkiem? Wcierasz, moczysz, pijesz? Ile razy dziennie?
Pozdrawiam TLo
renik
Olejkiem rycynowym smarowałam skórę głowy ( leczy łuszczycę i zapobiega wypadaniu włosów ) . W ten sposób zauważyłam, że obolałe paznokcie u rąk zaczynają wyglądać coraz lepiej. Do teraz jak najczęściej wsmarowuję olejek pod paznokcie i nawilżam nim całe palce na noc. Nie potrafię określić ile razy dziennie powinno się to robić. Pozdrawiam.
Beata
Nie mam zaatakaowanych małych palców u nóg i rąk. Ja, aby ulżyć sobie za namową "Pani od Pazurków" wcieram pod płytke paznokciową i w fałdki pomiedzy skórą, a paznokciem maść tranową.Zapaszek na początku może nie najlepszy, ale dzieki temu moge chodzić w butach i mnie nie boli. Maść zmiękcza , mozna wyczyścić narosłą warstwę naskórka pod płytka paznokciową.Oprócz tego w/w Pani doradziła mi,aby nacinać w formie małego trójkacika , na środku końcówkę paznokcia. Pomaga. Paznokcia nie wypycha do góry, tylko rozchodzi sie na boki i spokojnie mozna bez bólu chodzić w butach. Pomagam sobie także kropelkami Scholl -przeciw wrastaniu paznokci. Zakrapiam na dzień .Z paznokciami u rąk robie podobnie. Wcieram , wpycham maść na noc i rano czyszczę. Te maść można stosować także do smarowania stóp na zrogowaciałą skórę. Stosuje na noc + skarpetki.
Dzieki maści tranowej używam nóg i rąk. Pozdrawiam.
joseph
.....sieMka Anka..
Też mi paznokcie poschodziły u prawej reki 2 i lewej 4, dermatolog nazwał to luszczycą płytek paznokciowych..hmmmmm.. a stało się to na studiach po roku zajęc na basenie nie wiem czy to może przez to ?? lekarz powiedział że choroba ewolułuje, jak go zapytałem to co mi teraz może sie posypać ??? brak odpowiedzi . nawet sugestii z jego strony...i po wizycie
najdziwniwjsze jest to że nie zeszły całkiem odrastają ale nie trzymają sie na ciele pod paznokciem... a jeden nawet odrasta prawidłowo ale jak już odrośnie to schodzi ponownie ....stosowałem olejek z drzewa herbacianego ale nie widziałem większych popraw ...spróbuje sprawdzić inne środki teraz ktore podajecie na forum ...ale możesz spróbowac tego olejku trzeba go wcierać na obwodzie palaców na wysokości rogów paznokci 2 x dziennie ....
poadrowienia pancerni ...
krycha
Z tego co obserwuję u siebie (też mi obiekt do obserwacji...) wiem, że łuszczyca na paznokciach jest dwojakiego rodzaju, przynajmniej u mnie. Pierwszy rodzaj to ł. na płytce paznokcia, pojawiaja się wtedy dziurki, bruzdy , nierówności i może być zaczerwienienie wału paznokcia (tego miejsca z którego paznokcie wyrastają). Drugi rodzaj to ł. pod płytką, paznokieć zaczyna odstawać, może się podnosić, linia przy opuszku jest nierówna. Ł. na płytce jest łatwiej leczyć i maskować, polerując paznokcie. Na tę cholerę pod paznokciem wszyscy lekarze wzruszają ramionami i stwierdzam po wielu próbach, że jest ona niewyleczalna. Niestety. Pozdrawiam! biggrin.gif
ass2
Kiedys Pani Profesor Wolska z Koszykowej w Warszawie zapisala mi na paznokcie krem PRIMAFUCORT, z zastrzezeniem, zeby nie smarowac nim paznokci, tylko skore u ich nasady (tak zeby steryd przeniknal do "korzeni" paznokci). Efekty byl taki, ze chora czesc paznokcia przesuwala sie coraz blizej brzegu (konca) palca, a u nasady pojawiala sie zdrowa czesc paznokcia, az do czasu gdy caly paznokiec byl zdrowy. Uzycie kremu oszczedne (trzeba tylko mocno wcierac). Mnie pomoglo na jakies 2-3 lata. Acha - 2 razy dziennie. Primafucort oczywiscie tylko na recepte. Moze to komus pomoze - ale tylko cierpliwemu.
anka22
Tu Anka 22 dzięki Wam wszystkim za rady i pocieszenia, widze, że na te cholerę nie ma rady trzeba się nauczyc z nią żyć, ja już żyję z tym świństwem 12 lat i właściwie jak widze ludzi z łuszczycą na całym ciele cieszę się że mam tylko na paznokciach, fakt przeszkadza ale łatwiej zatuszować.
Pytałąm o krem do stóp dr Eris, polecił ktoś na forum jako bardzo dobry ale niestety w aptekach nie ma tego cudeńka. Jestem z Łodzi, jak ktoś wie w której aptece on jest proszę dac znać. tomaszewscy22@interia.pl
Pozdrawaim wszystkich zrzeszonych i chorych pa
piotr_p
a ja już mam tego dość. Pojde w najblizszym czasie do chirurga i poprosze o ściągnięcie paznokcia. Czuję się okropnie, gdy jestem w towarzystwie. Ściągnę paznokieć i rozpocznę leczenie naskórka (gdy już się zagoi i będzie rosnąć nowy paznokieć). Próbował tak ktoś kiedyś?
LIDKA
Piotrze , ja na twoim miejscu nie usuwałabym paznokcia. A jak z tego wynikną komplikacje i paznokieć nie odrośnie, będziesz sie jeszcze gorzej czuł niż wcześniej. Ja również mam ten problem ale oglądając telewizor moczę paznokcie w letnim olejku lub w oliwce , następnie krótko je obcinam i widzę lekką poprawę. Trzymaj się.
krycha
Niestety ściągnięcie paznokcia nie daje rezultatu, tak przynajmniej uważa moja lekarka.... Spróbuj na razie smarowideł, nieraz pomaga Clotrimazol, nieraz Pimafukort, nieraz Lorinden A, Diprosalik. Wszystko wymaga ogromnej cierpliwości, systematyczności i samozaparcia. Ja nie mam za bardzo efektów w leczeniu ale wszystkie wymienione preparaty stosowałam i zazwyczaj przynosiły poprawę choć nigdy nie wyleczyłam paznokci do końca i zawsze muszę je malować... Warto zrobić badanie mykologiczne, bakteriologiczne, bo łuszczyca na paznokciach wygląda podobnie jak grzybica a może się także tak nieszczęśliwie złożyć, że oprócz łuszczycy może być zakażenie drożdżakami, jakimiś innymi grzybami lub infekcja bakteryjna...Niedawno miałam wykonane takie badanie i wychodowano drożdżaki, moja pierwotna swojska łuszczyca stwożyła podłoże do rozwoju tego świństwa. Teraz paznokieć wygląda lepiej i leczę już tylko łuszczycę, która przez rok dała mi nieźle w kość bo nie szła na żadne leczenie. A teraz widzę poprawę. I przestało mnie w końcu boleć! Hura!pozdrawiam! biggrin.gif
piotr_p
Krycha, widzę, że najprawdopodobniej mamy tę samą dolegliwość. Napisz proszę, jakie były Twoje etapy leczenia. Moja dermatolog załamuje ręce. Na razie dała mi maść Pirolam (na drożdżaki), ale ogólnie marny efekt. Od dziś testuję metodę zmywacza do paznokci na bazie acetonu. Efektów jeszcze nie widać.

Nadmienię, że na grzyba zażywałem już Orungal, silny lek, który wnika w płytkę paznokciową, więc teoretycznie nie musze nic już na to stosować.
basiab55
ANKA22 - nie dawajmy się spławiać w aptekach - ma zamawiać i koniec.... łaski nikt nie robi .... może zmień aptekę ... - krem Eris b. dobry (tylko z czerwonym napisem Nowość), pozdrawiam
krycha
Drogi Piotrze! Zaczęło się od całkiem swojskiej luszczycy pod paznokciem. Nie jest to dla mnie jakieś novum, ale zaczęło się z czasem robić nieciekawie - uporczywe swędzenie, wysięk spod płytki, nieprzyjemny zapach, w końcu paznokięc zaczął odstawać i wyglądał jakby sam z siebie miał zaraz odpaść... Potem dołączył do niego drugi... Po miesiącu stosowania codziennie Pimafukortu paznokcie zaczęły odrastać zdrowe... Niestety zabawa przeniosła się na dwa następne... Pół roku stosowałam Pimafukort ....i nic! Zaczęło mnie to naprawdę wkurzać, tym bardziej , że ból był przykry i np. zaczęłam się posługiwać we wszystkim lewą ręką, bo prawą nie mogłam nawet odkręcić butelki. Po wielu marudzeniach dostałam w końcu skierowanie na badanie bakteriologiczne i mykologiczne paznokci. Wyhodowano drożdżaki. Przez miesiąc jadłam Flukonazol 50 mg, 3 razy dziennie. Smarowałam w dalszym ciągu Pimafukortem, ale także Detreomycyną, Diprosalikiem, Neomycyną, Lorindenem A... i znowu Pimafukortem, nic w dalszym ciągu nie przynosiło efektów. Aż w końcu nagle wszystko się skończyło! Nic mnie nie boli, paznokcie w końu zaczęły odrastać (od wału paznokciowego rosną zdrowe). Za jakiś czas będzie całkiem dobrze! Walka trwała ponad rok, jest lepiej od miesiąca! Myślę, że Flukonazol w końcu z opóźnieniem zrobił swoje! Czego i Tobie życzę ! biggrin.gif
sonia
ale chyba to nie byla luszczyca,tak?pewnie od poczatku zadomowily sie tam drozdzaki tongue.gif .grzybica paznokci tez wyglada bardzo podobnie,czasem ciezko odroznic sad.gif jesli udalo ci sie to wytepic to raczej nie luszczyca...chyba
renik
Walczyłam z łuszczycą paznokci (pisałam o olejku rycynowym) :rolleyes:Teraz moge się pochwalić rolleyes.gif nawet nie muszę ich malować, żeby coś ukryć - są zdrowe!!!! rolleyes.gif Pozdrawiam
Yacek
hm... czy olejek rycynowy to, to samo co olejek rycinowy??? Kupiłem sobie buteleczkę w aptece ale na opakowaniu pisze że wskazany on jest w przypadku... ostrych zaparć! huh.gif

Dodam, że stosuję maść Diprosalic i płyn Polfungicit - oczywiście zero reakcji moich paznokci na leki. mad.gif

Pozdrawiam
Jacek
renik
Tak jest Yacek , ten olejek jest jest stosowany w przypadku ostrych zaparć. rolleyes.gif Ale jak widać ma również inne działanie rolleyes.gif Pozdrawiam.
sonia
renik,a ktory ci pomogl?rycynowy czy rycinowy?cz to to samo tongue.gif ?
jak dlugo i jak go stosowalas?
pozdrawiam
renik
Olejek rycynowy( oleum ricini) rolleyes.gif Soniu przeczytaj prosze wcześniejsze posty - pisałam już o tym . W momencie, kiedy zauważyłam , że paznokcie nabieraja normalnego wygladu wtedy wsmarowywałam olejek tak często jak tylko było to możliwe. Pozdrawiam rolleyes.gif
Ania**
Malowanie paznokci nie ma wpływu na łuszczycę, wręcz przeciwnie lakier zakrywa wszelkie defekty płytki paznokciowej!.Manicur stosuje od 20 lat. Jeśli paznokcie się rozdwajają to polecam Vigor - rewelacyjnie regeneruje płytkę.Pozdrawiam
Yacek
Renia, po jakim czasie zauwazyłaś poprawę. Stosuję ten olejek od kilku tygodni i zero poprawy! W sumie tak okropnych paznokci nie miałem nigdy! - obawiam sie ze moze byc jeszcze gorzej. sad.gif

Ludziska piszcie co wam pomaga na paznokcie!!!

To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.