Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: A Czy D ??
Forum Psoriasis > Forum Główne > Codzienne problemy
AreS_88
Wiem, że temat się powtarza.
Mam za 2 tygodnie pierwszą komisje lekarską, i nie wiem czy mogę się łudzić że dostanę kategorie D... Ludzie mówią różne rzeczy jedni że dostane na pewno A inni że na 100% D. Po za łuszczycą nic innego mi nie dolega.
Ale mam teraz dość duży wysyp, mam tego sporo na nogach i głowie, przygotowałem juz karte z historią choroby która trwa 10 lat, oraz 3 wypisy ze szpitala, ostatni sprzed pół roku.
I sam juz nie wiem jak to bedzie. Wiem, że w latach 80- brali z łuszczyca i nie patrzyli ile kto tego ma, ale czasy sie zmieniły. Wczoraj kolega z klasy dostał D, tylko za to, że jest trochę otyły...ale postanowił sie odwołać.
Osobiście wolałbym D, mimo że "ponoć" ta kategoria utrudnia znalezienie pracy, ale mysle ze w woju nie dadza mi masci, ani mozliwosci smarowania sie...i co ze szpitalem do ktorego co rok trafiam.??
Był bym wdzieczny gdy by osoby wtajemniczone w ten temat mogły by mi coś napisać...
kapitan kosteczka
dostaniesz D na 100%
Arturos
D 100%
markrzy
Życzę Ci kat. D
Gandalf
Zgodnie z prawem nie nadajesz się do odbywania Służby Wojskowej.Problem w tym ile kategorii 'D' rozdała za łapówki KW.Widziałem w wojsku dziesiątki młodych ludzi którzy pod względem psychicznym w żadnym przypadku nie nadawali się do odbywania SW, mimo to przeszli weryfikacje KW.Jeśli nie dostaniesz kategorii 'D' -walcz prawo jest po Twojej stronie.
wkowal
ja w latach 80 majac jedno zaswiadczenie ze jestem chory na łuszczyce dostałem D a jak jest teraz to nie wiem.

Kiedys szpitale wojskowe mialy oddzialy dermatologiczne ale jak sie tam dostac bedac w zasadniczej służbie wojskowej to nie wiem.

Pozdrawiam.
Gandalf
ohmy.gif Czy aby była to tylko łuszczyca?
Nie mogą nikogo wziąść do wojska tylko po to by go leczyć.
asmen
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś brali (i z łuszczycą i do wojska)
Ja sam czterokrotnie stawałem na komisji, ale za każdym razem byłem totalnie wysypany(myśleli, że tym odraczaniem -przemogą łuszczycę biggrin.gif
A dlaczego brali, bo lekarze z komisji, dbali o swoich kolegów z dermatologi (wojskowej), aby mogli kogo leczyć mad.gif
Poznałem kilku chorych, którzy zostali wzięci do wojska, ale przeważnie po miesiącu łuszczyca sypała i szpital, i dopiero potem w większości kat. D

Andrzej
ps. ustawowo powinno być zapisane, że z łuszczycą nie biorą, bo po co szkodzące stresy.
Kokon
biggrin.gif na 100% dostaniesz D i przenieśienie do rezerwy - nie ma to jak w cywilu:)
danuśka40
Jakie to jest porąbane.
Piszecie panowie, że na 100% D. Ok ale skoro tak ,to dlaczego nie jest to tak jednoznaczne dla komisji do orzekania o niepełnosprawności?
Skoro dla jednych lekarzy łuszczyca ogranicza funkcje życiowe a dla innych jest defektem kosmetycznym?
Na jakim my świecie żyjemy?Państwo w państwie. Ci co mają kategorię D powinni pójść na komisję -orzecznikowi walnąć książeczką wojskową w stół i wyjść z przyznanym stopniem niepełnosprawności.
To chyba logiczne ,że jak ktoś nie nadaje się do wojska to też musi pracować w szczególnych warunkach.
A swoją drogą dobrze ,że nie idziecie bo przynajmniej nie złapiecie żadnej sepsy czy innego świństwa przez wojskowe warunki sanitarne.
mirush
QUOTE (wkowal @ w środę, 14 lutego 2007, 23:04 )
ja w latach 80 majac jedno zaswiadczenie ze jestem chory na łuszczyce dostałem D (...)

KW w roku 1978 - kat. B
A jak już byłem w tym ob....ym wojsku (od 1981) to chodziłem codziennie rano do izby przyjęć, aby się ... smarować
Z czasem i tego nie miałem i robiłem to wieczorem w sali.
Ale wówczas miałem krzywy 'kręgosłup moralny" i byłem w jednej grupie z takimi podobnymi do mnie.
Całe szczęście, że po kilku miesiącach udało mi się jednak przenieść (dzięki znajomościom znajomych) do Rembertowa i tam nie byłem przynajmniej szykanowany i "dzięki temu" łuszczyca zaczęła odpuszczać.
cool.gif
AreS_88
JUPI!
Nareszcie otrzymałem jednoznaczne odpowiedzi w tej kwesti:)))
I w dodatku sa to odpowiedzi na ktore liczyłem. Dziekuje wam bardzo, i wiedzcie, że pomogliście mi z nastawieniem psychicznym:) Ale i tak zdam relacje, i zamelduje wam jak sie komisja dla mnie skonczyła:)

Pozdrawiam bardzo WAS wszystkich:) i z checia poczytam wiecej postow na ten temat:)
Gandalf
Przewlekłe choroby skóry szpecące lub upośledzające sprawność ustroju - D, przewlekłe choroby skóry znacznie szpecące lub znacznie upośledzające sprawność ustroju - E, ciała obce wgojone w powłoki zewnętrzne upośledzające sprawność ustroju - D, ciała obce wgojone w powłoki zewnętrzne znacznie upośledzające sprawność ustroju - E, torbiel włosowa nawrotowa po wielokrotnych (trzech i więcej) operacjach niepoddająca się leczeniu - D, blizny szpecące lub upośledzające sprawność ustroju - D, blizny znacznie szpecące lub znacznie upośledzające sprawność ustroju - E, schorzenia naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych nieznacznie upośledzające sprawność ustroju - D, schorzenia naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych upośledzające sprawność ustroju - E.

Nowa lista chorób

Czyli wiele zależy od gustu komisji, która akurat może lubić malarstwo Pollock'a.Czyli teoretycznie można mieć łuszczyce i mieć kategorię A.
albert
Ja poszedłem na komisję z przekonaniem ża dostanę kat. D, ale szanowna komisja pooglądała ,podumała i usłyszłem '' nie martw się chłopie my cię wyleczymy ". Na szczęście miałem plan awaryjny w postaci kardiologa i dostałem czasowe odroczenie na rok. Za drugim razem wolałem nie ryzykować , dotarłem do odpowiedniego człowieka w WKU który od razu awansował mnie na szeregowego( oczywiście odwdzięczyłem się stosownie).Teraz jestem rezerwistą bez śladu pobytu w wojsku. Do dziś niewiem jak to możliwe, chyba niezły bajzel tam mają.
adasss
Ja też mam pytanie odnośnie komisji.
Mam komisje wojskową za 2 tygodnie i nie wiem czy mówić o łuszczycy czy też nie. Moje zmiany są niewielkie a raczej były bo je zaleczyłem (miałem plamki na łokciu, malutką kropkę na drugim, kropke na nodze i kropke na klatce piersiowej - te zmiany wymiarami przypominały pryszcze) Na łuszczyce choruję z 5 miesięcy. Czy mam mówić o łuszczycy i jaką kategorie mogę dostać?
dia
No adass to ty sie zatanów czy ty powinieneś zażywać witaminę a czy d blink.gif
arek30
to zależy gdzie chcesz póżniej pracować wink.gif normalnie z łuszczycą masz kat.D pojdziesz do armii odbebnisz swoje a póżniej mimo odbytej służby wojskowej i tak cie nie wezmą do służb tzw. mundurowych lub innych wymagających dobrego stanu zdrowia wiem,bo coś podobnego przechodziłem i pytałem przed wojem i końcu olałem naszą armię tongue.gif tongue.gif tongue.gif
adasss
Czy ktoś mi odpowie poważnie? Wiąże przyszłość z wojskiem i musze wiedzieć czy to G***O co mam nie zepsuje mi moich marzeń.
agpela
QUOTE (adasss @ w sobotę, 17 lutego 2007, 12:59 )
Czy ktoś mi odpowie poważnie? Wiąże przyszłość z wojskiem i musze wiedzieć czy to G***O co mam nie zepsuje mi moich marzeń.

adasss…
Trudno jest ci przyjąć do wiadomości to co tak naprawdę między wierszami wiele osób chce ci powiedzieć…
Jestem zawodowo związana ze środowiskiem wojskowym (m.in. ze szkołą twoich marzeń tongue.gif) i sorry – ale na podstawie mojego doświadczenia i wiedzy muszę ci wylać kubeł zimnej wody sad.gif
Kandydat na pilota wojskowego musi bezwzględnie legitymować się NIESKAZITELNYM zdrowiem! Bez żadnych wyjątków, najmniejszych uchybień.
W swojej pracy na co dzień mam kontakt z chłopcami, dla których lotnictwo to często jedyny (nawet nie najważniejszy, tylko właśnie JEDYNY) cel w życiu i wiem, jakie czasami dotykają ich dramaty i rozczarowania gdy z różnych względów nie otrzymują najwyższej kategorii zdrowia jaką MUSI legitymować się kandydat na wojskowego pilota zawodowego samolotów odrzutowych czyli Z1A (ale już kandydat na pilota śmigłowca lub samolotów transportowych – nie ma takich rygorystycznych norm). Podziwiam w nich to, że potrafią wówczas inną drogą realizować to co jest pasją ich życia – lotnictwo sportowe, turystyczne, praca w aeroklubach itd. itd. – możliwości naprawdę jest wiele.
Zapewniam cię, że komisja poborowa jaka cię czeka w najbliższym czasie to pikuś przy badaniach jakie będziesz musiał (ewentualnie) przejść w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej –WIML- w Warszawie. Teraz może nawet i uda ci się ukryć łuszczycę – pytanie po co? i czy gra warta świeczki? Tu chodzi nie tylko o twoje marzenia, pracę zawodową ale ZDROWIE!
Wiem, że na starcie w dorosłe życie z bólem przychodzi modyfikować własne plany do tego co funduje nam rzeczywistość, ale czy ci się to podoba czy nie – staniesz wcześniej lub później przed tym problemem. Stan zdrowia wcale nie musi przekreślać marzeń – ale czasami trzeba je właśnie dostosować do realnych możliwości. Jeśli nie pilot wojskowy – to turystyczny, jeśli nie na „rurach” (określenie samolotów odrzutowych w środowisku lotniczym wink.gif ) to na śmigłach, a może „ziemia” (mechanik, kontroler ruchu lotniczego).


Życzę i mądrych decyzji i satysfakcji z tych podjętych smile.gif

Powodzenia smile.gif
adasss
Znam troche ten slang lotniczy i nie musisz mi go tłumaczyć. No teraz mi się WSZYSTKO zawaliło. Powiedz czy mam szanse dostać się na pilota śmiglowca. Tylko szczerze...
agpela
Szczerze to nie wiem smile.gif
Na pilota śmigłowca trzeba mieć minimum kategorię Z1C. Nie mam zielonego pojęcia jak się wpisuje w to wszystko łuszczyca.

Ale posłuchaj co poradzę ci:
jak będziesz stawał na komisję lekarską to poproś o szczegółowe informacje na temat wymagań, w tym zdrowotnych norm dla kandydata na pilota wojskowego. Powiedz, że jesteś zainteresowany całą procedurą rakrutacji do WSOSP, że chcesz uzyskać "orzeczenie Wojskowej Komisji Lotniczo-Lekarskiej o zdolności do odbywania czynnej służby wojskowej w składzie personelu latającego, personelu naziemnego zabezpieczenia lotów i personelu służby inżynieryjno-lotniczej" (tak to się nazywa). WKU ma obowiązek udzielić ci takich informacji.

Z tego co się orientuję, na ten rok nie ma jeszcze podanych szczegółowych warunków rekrutacji do WSOSP. A te obowiązyjące w minionym roku akademickim na pewno znasz: KRYTERIA NABORU KANDYDATÓW NA ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH
- ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ŚREDNICH w 2006 r.

Hej! Kolego!!! i zero załamywań, bo nie przejdziesz "psychologa" tongue.gif ! Pilot ma być twardy nie "miętki", odporny na stres i przeciwności!! tongue.gif

Z lotniczym i bardzo serdecznym pozdrowieniem smile.gif
aga

user posted image

______________
Przydatne adresy:
Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej
Departament Kadr MON

... acha, no i ten wink.gif:
Informacje dotyczące rekrutacji na rok akademicki 2006/2007 udzielane są pod numerami tel.:
(081) 883 7100 i (081) 883 8811.
AreS_88
Jezeli kolega jest w takiej sytuacji ze ma kilka małych plamek i zadnej dokumentacji na ł to za pewne dostaniesz A.
Ja nie mam marzen zwiazanych z wojskiem i nie chciałbym usłyszec "MY CIE WYLECZYMY biggrin.gif " bo bym chyba wykitował:/
Ale co bedzie to bedzie:p
pawełpaweł
czesc dostaniesz D , ale moim zdaniem powinienes nie mówic o łuszczycy i nie dawac im papierów , ponieważ nie wiadomo co bedziesz w zyciu robił i moze Ci to kiedys zaszkodzic , wiem co mówie znam to na własnym przykładzie .
pozdrawiam
Paweł
ramon
Bylem 2 lata kadetem w szkole chorazych i wiem ze w zawodowym wojsku jest wiele osob z luszczyca. Sama luszczyca nie jest zadnym powodem do przyznania kat.D chyba ze ktos odniesie to do wlasnej psychiki itp ale tego typu numery mozna sotosowac nawet bez luszczycy. Nie mowie tutaj o naprawde ciezkich przypadkach typu luszczyca stawow czy luska utrudniajaca wykonywanie podstawowych czynnosci zyciowych jak np ograniczenie ruchow. Dodatkowym dziwnym zjawiskiem jest fakt ze wielu facetow(nie wiem jak kobiet bo wtedy ich nie bylo) dostaje luszczycy wlasnie w armii - m. in. ja! Nikt wczesniej w mojej rodzinie nawet o tym nie slyszal a tu masz! Mysle ze powodem jest slabe zarcie i jednak stres ktory czesto rozladowywany jest alkoholem. No twoim miejscu nie martwilbym sie luszczyca na komisji. Wazniejsze sa inne narzady jak wzrok sluch serce itp. Prawda jest tez taka ze jak masz znajomosci tzw "plecy" to juz sie dostales albo nie-jesli takie masz zyczenie. Prawda jest taka ze nie slyszalem zeby kogos nie przyjeli czy zwolnili z powodu luszczycy. Jesli zdarza sie ktos kto ma naprawde wielkie wysiewy to najczesciej jest kierowany do szpitala i to jeszcze na wlasny wniosek. Tak bylo jeszcze okolo 7 lat temu bo wtedy wlasnie wyslali mnie na leczenie a w zasadzie sam poprosilem o to lekarza.powodzenia
SebastianeK
Adasss ... widze zes pilot smile.gif
Witaj w klubie smile.gif
Ja niestety pozegnalem sie z marzeniami ze wzgledu na luszczyce.Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.Latam sobie na patykach a do tego przeciwwskazan nie ma.Co wiecej jezeli jestes mlody to zamiast o wojsku pomysl o Rzeszowie.Tam chyba luszczyca nie powinna byc problemem.Ja zaluje ze nie poszedlem w tym kierunku jak bylem w Twoim wieku tylko bylem uparty na rury.Teraz latalbym sobie jakims Airbusem za kase a Foxem krecil acro dla przyjemnosci smile.gif
Takze zastanow sie....Marzenia mozna realizowac na wiele sposobow smile.gif
To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2016 Invision Power Services, Inc.