Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: Czyszczenie Zatok
Forum Psoriasis > Forum Główne > Metody niefarmakologiczne
Gandalf
Roztwór soli morskiej z ciepła wodą wlewamy sobie(przy przechylonej głowie) górna dziurką-woda przechodzi przez zatoki i wypływa drugą.Robimy to przed snem aby nie przeziębić zatok.

user posted image
choke
Gandalf jak juz jestesmy przy tym temacie sluchaj mam taki przykry problem smile.gif caly czas czuje ze mam zatakny nos i moge oddychac tylko prawa badz lewa dziurka od nosa,byłem u lekarza przepisala mi deflegmin no i nie pomoglo smile.gif wczśniej mi usuneli migdaly bo mowili ze to od tego smile.gif ale jednak nie i teraz lekarz sobie wymyslil ze dla tego ze mam skrzywiona lekko przegrode nosowa i ze mi ja wyprostuje i bedzie git smile.gif.Moze ktos mial podobna przypadlosc i sobie pordzail albo wie jak sobie poradzic byl bym bardzo wdziczny smile.gif bo zbytnio nie mam czasu na lezenie w szpitalach bo ciegle trenuje smile.gif
minowacki
^^^ Mam to samo od kilku lat.
danuśka40
QUOTE (Gandalf @ w poniedziałek, 14 stycznia 2008, 04:22 )
wlewamy sobie górna dziurką

Rozumiem ,że chodzi o nos.
Próbowałeś? i nie zakichałeś się na śmierć?
Gandalf
Mało osób o tym wie ale praktycznie oddychamy jedna 'dziurką'.Przegrody nosowe sie przymykają i przez pół dnia oddychamy w większości jedną stroną a przez drugie pół drugą nosa.Jeśli ma się w miarę zdrowe zatoki nie zauważa sie nawet tego-przy zmienionych chorobowo zaczynają sie problemy.
Podany sposób jest idealny aby sobie (nie tylko) w takich wypadkach pomóc.
Wykonanie jest banalnie proste- najgorsze jest przełamanie bariery psychicznej.
Najlepszy do jego wykonania byłby specjalny czajniczek ale z jego braku można przystosować ten do herbaty .Woda powinna być przegotowana ciepła i lekko osolona
(jakieś pół łyżeczki od herbaty na kubek wody.) Nie można się jeśli wezmie sie duży wdech .Najgorszy jest pierwszy raz ze względu na opory psychiczne-kolejne to jak czyszczenie zębów.
dia
A jak by tak nabrać tej słonej wody do ust i tym smarknąć przez nos ? To się do uszu naleje?A nie utopiłby się w ten sposób? wink.gif tongue.gif biggrin.gif laugh.gif
danuśka40
QUOTE (dia @ w poniedziałek, 14 stycznia 2008, 19:57 )
A jak by tak nabrać tej słonej wody do ust i tym smarknąć przez nos ? To się do uszu naleje?A nie utopiłby się w ten sposób? wink.gif tongue.gif biggrin.gif laugh.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Pewnie tak
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
dia
eeetam , nie utopiłbyn się , nie wiem , ale w dzieciństwie jak się bywało mad morzem , takie zachłystywanie wodą z brudnego Bałtyku wylewało sie nosem , a po takim kurorcie , przeważnie nie zaziębiałam się , dużo jodu jest w powietrzu tylko po sztormie. I takie gupie skojarzenie , z psim piciem wody , mój pies tak pije że przeważnie właduje nocha do michy i kicha , a psy raczej kataru nie mają , takie gluty to mu wiszą z pyska jak coś sie je , a on nie może tego zdzierżyć z łakomstwa i błagalnym spojrzeniem zawsze wydębi kawałek
lusi
a nie lepiej kupic sterimar?koszt ok 20zl,jest to woda z morza martwego w aerozolu,super czysci nos i nie wysusza sluzowki a wrecz ja nawilza,po co sie topic tongue.gif
Gandalf
Można też zrobić punkcję zatok.Można brać megadawki antybiotyków.Można też nie robić nic.Możliwości jest wiele ,każdy wybiera taką na jaką w danym momencie jest przygotowany.
Płukanie zatok sposobem który przedstawiłem jest najbardziej bezpieczną,bezbolesną i efektywną metodą.W zanieczyszczonym środowisku w jakim żyjemy powinna być to rutyna.
To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.