Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: Potrzebuje odpowiedniej diety.
Forum Psoriasis > Forum Główne > Metody niefarmakologiczne
matinne
Potrzebuje odpowiedniej diety dla siebie.Widziałam tu mnóstwo diet, jednak zupełnie nie wiem którą wybrać, która będzie najbardziej odpowiedniejsza dla mnie.

Najpierw informacje o mnie :

Choruje na łuszczyce może z 2 lata, jednak niedawno dopiero zaczęłam ją leczyć.Nie mam żadnych innych chorób ( no chyba że płaskostopie poprzeczne i podłużne też mogę zaliczyć), mam chyba nadwagę - tak z 3 kg. Na ł. smaruje locoid crelo, cerkosol, salicylol, lorinden ( tego najczesciej i wiem, że to źle.)Myje polytarem ( w brazowej buteleczce). Zeby mam wyleczone. W mieszkaniu mam małego grzyba, który jest zwalczany. Nie mam żadnych zwięrząt. Jem mięso. Dużo słodyczy, ostatnio jasny chleb ( choć wcześniej jadłam wasę itp.) pije wodę, soki, kawę. pije też alkohol.nie pale,ogólnie jem wszystko, oprócz ziemniaków.

Moje pytania :
1. Locoid crelo i lorinden to sterydy tak ? Czy więc mogę od nich tyć ?
2.Czy spozywanie alkoholu co tydzień zatrzyma leczenie łuszczycy ?
3.Czy inne używki niż kawa,papierosy, alkohol mają wpływ na łuszczycę?
4.Czy dalej powinnam smarować sie tymi masciami ? A jeżeli nie, to czym ? Dodam , że cerkosol to mi niezbyt pomagał.
5.Zauważyłam, że mam mniej włosów na głowie ( nie drapie sie ani nic w tym stylu ! ) czy moze byc to spowodowane szamponem np ?

Warunki mojej diety :
1.Tylko jeden, nie chce przytyć ^^ i oczywiście żeby pomogło !
dia
No faktycznie masz straszną nadwagę , hmm no to ja chyba powinnam iść już się utopić, no nawet przez takie twoje zmartwienie zimowe zresztą to chyba to zrobię
matinne
nie zrozumialaś mnie chyba wink.gif nie chce diety na odchudzanie, tylko taką dietę na ł. która mi pomoże ale przy tym żebym nie przytyła, rozumiesz?
dia
http://www.resmedica.pl/zdart49911.html
Wiesz co , ja bardzo dobrze rozumiem , ale to i tak do jednego sprowadza ,zacznij jeść dużo warzyw i nienasycone kwasy tłuszczowe , jedz gotowane , odstaw tłuste, ostre i smażone , ogranicz węglowodany i słodycze, z alkoholi zostaw czerwone wino i piwo ale na bardzo wyjatkowe okazje , sterydy są be , prochy na ł powodują dużo innych schorzeń , no jak dostaniesz zapalenia trzustki to na pewno schudniesz
lusi
matinne sama musisz sprobowac,chyba,ze chcesz dopasowac diete do siebie zwroc sie o pomoc do dietetyka lub sama znajdziesz na forum cos dla siebie,powodzenia w wyborze wink.gif
ewaracjapl
Dobrze Diana napisała. Odrzuć węglowodany (mąka, pochodne czyli pieczywo, makarony), kasze(tylko jaglana), ryż, jedz mięso (mało) tylko drobiowe, ew. wołowe. Odstaw kawę, mocną herbatę, alkohol, słodycze wszelakie w tym przede wszystkim cukier. Jedz dużo warzyw i owoców, pij soki naturalne, wyciskane, nie z kartonika, unikaj konserwantów, konserw, wędzonek, jedz dużo ryb, łykaj tran, olejek z wiesiołka. ODSTAW STERYDY, ZABÓJSTWO!!!!. Resztę szukaj na forum, tu już wszystko było opisane. Ja dzięki forum i kochanym dziewczynom leczę się.
amermalgosia
Co prawda temat stary ale ........jary bo dla wielu z nas zrzucenie kilku kilogramów to ciężka sprawa. polecam blog mojej koleżanki z pracy, ktora od 2 lat walczy z nadwagą- efekt 55 kg mniej
http://walkaosiebie.pl/
To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.