Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: bolące strupki na głowie
Forum Psoriasis > Forum Główne > Codzienne problemy
hajdusia
od jakiegoś czasu na głowie zaczynają mi się robić bolące miejsca strupki jakby .... na początku to strasznie swędzi a potem boli i piecze ...
zaznaczam że nie mam łuszczycy w ogóle na głowie ani łupieżu ani nic na ciele
te strupki giną na jakiś czas a potem się pojawiają
Czy może być to reakcja uczuleniowa na jakiś składnik zawarty w szamponie??

posmarowałam maścią siarkową ale gorzej swędzi niż swędziało ....

dia
Hajdusiu tak się zaczęło na mojej głowie, osiem bolących krostostrupów , dermatolog przepisała mi jakąś robioną oliwkę z salicylem , rozwaliło mi sie po tym na całą łepetynę , a jak rano wstawałam to miałam wrażenie że mi baniak pęknie z opuchlizny, wyłam jak myłam głowę, Pomogło mi dopiero lanie na skórę głowy olejku rycynowego a później olej lniany i mycie Bonidermem to koiło mi ból i zlazło .
hajdusia
spróbuję:) ale wiem że to nie łuszczyca bo byłam poznaje jak łuszczyca wygląda a to jakieś inne badziewie
może od szamponu jakieś uczulenie ehm
elak.
Od lat używam do mycia włosów żel do ciała i głowy Pharmaceris. Czasami zmieniałam, ale jak tylko zaczynałam się drapać to wracałam.
Nie mam dużych zmian, zimą próbuje się coś wczepiać, ale ten żel mi wystarcza, aby uspokoić skórę. Może spróbuj tego Hajdusiu?
amermalgosia
CYTAT(elak @ 7.01.2011, 13:51) *
Od lat używam do mycia włosów żel do ciała i głowy Pharmaceris. Czasami zmieniałam, ale jak tylko zaczynałam się drapać to wracałam.
Nie mam dużych zmian, zimą próbuje się coś wczepiać, ale ten żel mi wystarcza, aby uspokoić skórę. Może spróbuj tego Hajdusiu?

Elu żel z tej serii dla łuszczyków Body-Ichtilium?????? używam tej maści ale żelu nigdy nie próbowałam sad.gif
hajdusia
no spróbuję spróbuję - dzisiaj mama mi we włosy zaglądnęła i okazało się że to coś co mnie swędzi to wygląda jak małe naczyniaczki co się nieraz na skórze robią... no ale żeby aż tak swędziało grrr
elak.
CYTAT(amermalgosia @ 7.01.2011, 14:55) *
Elu żel z tej serii dla łuszczyków Body-Ichtilium?????? używam tej maści ale żelu nigdy nie próbowałam sad.gif

Gosiu, to dość stary preparat i mi bardzo dobrze służy. Żel do ciała i włosów

CYTAT(hajdusia @ 7.01.2011, 17:19) *
no spróbuję spróbuję - dzisiaj mama mi we włosy zaglądnęła i okazało się że to coś co mnie swędzi to wygląda jak małe naczyniaczki co się nieraz na skórze robią... no ale żeby aż tak swędziało grrr

Hmmm, pewnie dobrze by to było też pokazać głowę lekarzowi. To co napisałaś to jakoś nieznanie mi brzmi.
Rumianek
CYTAT(hajdusia @ 6.01.2011, 23:22) *
te strupki giną na jakiś czas a potem się pojawiają
Czy może być to reakcja uczuleniowa na jakiś składnik zawarty w szamponie??

Tak, i to nie tylko od szamponu Ci się mogą robić.
Mam tak samo, to co opsiałaś (małe strupki swędzące, a po tem jak podrapię pieką i bolą) u mnie jest reakcją alergiczną na wełnę blink.gif
Identycznę strupki na głowię, bo w zimie jako że zmarźluch jestem czasami narzucę coś wełnianego i potem jest masakra ph34r.gif
Musisz poobserwować co może na Ciebię tak działać ale... najlepiej idź do dermatologa.
Trzym się smile.gif
hajdusia
własnie niedlugo jade do Łodzi:) takze pokaze sie tj głowe dermatolożce:D
To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.