Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Widok z formatowaniem i grafiką: Reaktywna Metoda -pswdx
Forum Psoriasis > Forum Główne > Metody niefarmakologiczne
DrKris
Witam.
Czytam forum i stwierdzam ze kazdy ma jakies sposoby i specyfiki ktore stosuje i poleca innym , skutki są rozne i na kazdego inaczej wszystko dziala.
Ja tez ciągle szukam i studiuje wszelkie informacje i nowinki , rozmawiam z lekarzami (profesorami) , prowadze wlasne analizy i doszukuje sie wnioskow z tego wszystkiego płynących....
Chce stworzyc wlasną metode leczenia opartą o wiele czynnikow, czyli metode wielokierunkową poniewaz łuszczyce wywoluje szereg czynnikow.
Mysle ze wspolnymi siłami pod moim przewodnictwem dojdziemy napewno po długim czasie do jednolitych wniosków i reguł leczenia.Dobrze aby pewna grupa osob wdrozyła to wszystko w życie i wypróbowała dzialanie , wtedy bedziemy mogli dopiero powiedziec o skutecznosci i zamknąć temat
Prosze tez aby nie pisac tu zbednych słów i nie powielac tego co juz gdzie indziej jest napisane.
Zyjmy nadzieją , wszystko moze byc naszym lekarstwem , nawet dobre słowo smile.gif
Metoda PSWDX brzmi tajemniczo , skupimy sie na wstępie na literce "P"

Chodzi tu o Psychologiczne( psychiczne) aspekty Łuszczycy.
Jak wygląda z mojej sondy większosc uwaza ze ma to najwiekszy wplyw na Łuszczyce ?.....
Czyli trzeba zapobiegac i leczyc stan psychiki
ZAPOBIEGANIE: bardzo duzą role tu odgrywa umiejetnosc relaksacji i tu najlepiej dziala muzyka , film ,teatr, medytacje, gimnastyka, sport
stosujmy muzyke relaksacyjna, moze ktos tu poda ciekawe tytuly i wykonawcow
np.Gregorianum
waznym czynnikiem tu jest rowniez nasze zycie duchowe (religijne) -
ja uwazam ze modlitwa i uczestnictwo w nabozenstwach bardzo nam pomaga ale nie rozpisuje sie dalej w tej kwestii ,niech kazdy sie tu zastanowi sam......
Trzeba generalnie uspokoic nasze zycie , czasami zrezygnowac z nadmiernej aktywnosci, komputer tez ma zły wpływ na łuszczyce (męczy organizm w tym oczy , promieniuje , a takze niekorzystnie wpływa na układ nerwowy) co osobiscie zauwazam poprzez stany napiecia nerwow.
Nie wolno spozywac szybko posiłkow , im wolniej jemy tym lepiej
Nie mozemy tez zaniedbywac snu, bo u nas to wszystko sie odbija na skorze .
Prosze rozciagnijcie ten podpunkt o leczeniu zapobieganiu nerwicom ktore nam szkodza .
W nastepnym poscie napisze o leczeniu psych
Licze na wasze zrozumienie na temat moich wywodow...
Pozdrawiam moich czytelnikow.
DrKris
rolleyes.gif
DrKris
Hej
W Łuszczycy nie mozemy sobie pozwolic na stany napiecia nerwowego, depresje itp. Naukowo udowodniono ze leczenie depresji i stanu emocjonalnego u chorych na psoriasis polepsza znacznie ich stan. Na dodatek niektore leki dzialaja i na łuszczyce i na depresje.
Ja polecam bezpieczne tabletki na depresje HYPERHERBA , sa to tabletki zawierajace hyperycyny z dziurawca mozna brac od 2 - 6 dziennie.
Ten lek uwrazliwia na promienie sloneczne, trzeba miec to na uwadze.
Moze niektorym warto bedzie takze skorzystac z porad psychologa....
andre27
WItam
SEN- myśle ze kazdemu z nas pomaga, ja wyraznie czuje po przespanej nocy mniejszą łuskę ,rano mniej swedzi,itp. W NOCY nasza skóra odpoczywa, warto zasypiać około 22 , 23 góra. budzimy sie wtedy wyspani,układ wspólczuny i przywspólczulny prawidlowo działją. wsszystkie fazy snu przebiegają prawidłowo. faza rem i nrem. to potrzebne do prawidłowej relaksacji, by organizm miał czas na odpoczynek nienalezy spozywac posiłow przed snem. wtedy wszystko jest dłuzej trawione i zalega w jelitach... mysle ze ostanie posiłki to kolo godziny 18 ,łatwo sie mowi...
Oczywiscie przychylam sie do muzyki relaksacyjnej, psychoterapi.STRES to nieątpliwie powód do zwiekszonych wysiewów ł. JEDNYM słoewm mówiąc spokjne nerwy spokojne trawienie to klucz do uspokojenia ł.
moja metoda polega na niemysleniu o chorobie. trzeba znalezc sobie ucieczkę np. sport, jakikolwiek sport.... tu sobie pomyslalem o basenie hehe... .Kazdy z nas wie ze zycie z ł to sinusoida. trzaba wydłuzac odcinki dobrego nastroju, fali wznoszącej.myśle ze wspolne zloty spotknia pomagają nam wszsystkim. ja mam 27lat wiec juz stary jestem. ,swoje przezylem. od 7 lat mam ł. ZWRACAM TU SIE DO MŁODSZYCH SZCZEGÓLNIE- Z Ł DA SIE ZYC, NIE MOZECIE ROBIC TRAGEDI, DOOLOWAC SIE CALYMI DNIAMI. I POPLAKIWAC NOCAMI. CZYM WCZENIEJ SIE OSWOICIE Z Ł TYM LEPIEJ DLA WAS. NIEZNACZY TO PODDAWAC SIE. RAZ MAM WIECEJ ŁUSKI RAZ MNIEJ, RAZ WCALE, ZAWSZE TAK BEDZIE BO JESTESMY CHORZY.

to tyle kazania. nieustający w poszukiwaniach andre27 pozdrawiam.
DrKris
Oczywiscie Andre masz racje, trzeba za wszelką cene utrzymywac jak najdluzej dobry nastrój.Ale jest to trudne i lepiej zażywac przez jakis okres np.ziołowe specyfiki uspokajające i poprawiające nastrój.Dobrze gdy ktos uprawia sport , gdy mamy jakies hobby ........Waznym jest aby odwracac uwage od choroby i starac sie życ normalnie. Efekty gwarantowane smile.gif
Pozdrawiam
aga
Zgadzam się z Andre, że SEN TO ZDROWIE. Jestem niewyspaną mamą 10 miesięcznej, wiecznie głodnej Magdy co nocą co trzy godziny żąda posiłku i mój stan skóry w chwili obecnej jest wynikiem przemęczenia. Już dawno nie wyglądałam tak źle....sad.gif((, ale czego się nie robi dla dzieci...
DrKris
Teraz chciałbym napisac kilka swoich słów na temat samej skóry....
W/g mnie najskuteczniejszymi metodami dzialania na skóre jest Cignolina oraz lampy ( ale nie solarium poniewaz ono nie emituje fal leczniczych).Jesli sytuacja tego wymaga dobrze jest przeprowadzic skojarzona kuracje Cygnolina na zmiane z lampami.
Do codziennej pielegnacji skory polecam Oliwke NIVEA Hypoalergiczna z kielkami zbóż, krem do stóp DR ERIS ktory stosujemy na całe ciało( zawiera mocznik i olejek herbac) , tanim i dobrym sposobem jest rowniez krem lub masc ochronna z vit. A ( ok 2 zł) . Do mycia polecam mydło PROTEX HERBAL ( antybakteryjne z ziołami i olejkiem herbacianym).
Dobre rezultaty można odniesc przemywając ciało nst roztworem:
w 1/2 szklanki ciepłej wody rozpuszczamy łyżkę soli z morza martwego i wpuszczamy ok.6 kropel olejku z drzewa herbacianego , szklanke uzupełniamy do pełnosci moczem.Robic oklady z tego wieczorem......
Nie polecam stosowania sterydów na skore a szczegolnie na twarz.
Mówi sie obecnie nawet ze powinno byc zabronione stosowanie sterydow na łuszczyce.
Jeszcze o cygnolinie , aby zwiekszyc jej moc mozna po posmarowaniu zawinac miejsca folią i bandazem "Okluzje" ale ostroznie , mocniej wtedy przypala.
Do likwidowania łuski stosuje sie masci salicylowe, mozna tez dostac mydlo salicylowe.
Na głowie niezle rezultaty mozna odniesc stosujac szampon NIZORAL ,
Wszystkiego dobrego !
agpela
CYTAT(DrKris @ we czwartek, 13 listopada 2003, 15:36 )
Dobre rezultaty można odniesc przemywając ciało nst roztworem:
w 1/2 szklanki ciepłej wody rozpuszczamy łyżkę soli z morza martwego i wpuszczamy ok.6 kropel olejku z drzewa herbacianego , szklanke uzupełniamy do pełnosci moczem.Robic oklady z tego wieczorem......

Ale z tym to chyba żarcik? wink.gif
andre27
z moczem to nie zarcik. zapewne chodzi o mocznik. pozdrawiam. a co z urynoterapią? czy ktos jest na tej dietce?
DrKris
Z moczem to nie zarcik, mozemy zrobic bogatsza mieszanke i zaparzyc troche ziół np.rumianek oraz zagotowac siemie lniane i dodac kilka łyżek tego wywaru do naszego roztworu.
Skóre przy łuszczycy mozna tez natłuszczac parafina z apteki.
grażka
Szampon Nizoral polecacie na głowę, a ja polecam krem Nizoral na skórę twarzy.
Pisałam o nim już wielokrotnie, ale nie widzę odzewu. Mnie pomógł rewelacyjnie.
Czy ktoś go jescze próbował?
DrKris
Krem Nizoral uzywam na twarz ale dlatego ze na twarzy walcze z łojotokiem-grzybicą (po latach stosowania sterydów) , to jest krem przeciwgrzybiczy .
Alka
zamiast parafiny czy oliwek swietna podstawa do wszelkich mieszanek jest galenobaza z kwasem bornym,ktora polecil mi dermatolog.Ma konsystencje kremu wiec jest latwiejsza w stosowaniu niz plynne mazidla a dodac mozna wszystko.Ja przyprawilam slynnym olejkiem herbacianym ,ale juz mnie kusi zeby dolozyc jeszcze cos.
Gosia
Ja próbowałam kremu Nizoral na twarz, ale bez efektu. Choć właściwie nie wiem po jakim czasie powinnien nastapić efekt leczniczy?
Grażka jak to było u Ciebie?
andre27
KOCHANI
NIZORAL TO LEK PRZECIW GRZYBOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ŁUSZCYC WYWOLUE DUZO RZECZY ALE NIE GRZYBY.
GRZBY POWSTAJĄ PO STOSOWANIU NP STERYDÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRO ANDRE27
DrKris
Teraz skupmy sie na literce "W" pod tym kryje sie hasło "Wątroba" i inne narzady trawienne.
Oprocz stanu naszej psychiki duzy zwiazek ma psoriasis z wątrobą ....
Wskazuje na to moja sonda, piszą o tym zwiazku zielarze w tym słynny ks.CZESŁAW KLIMUSZKO , widac te zaleznosci w publikacjach prof.Rozanskiego.
Krotko mowiąc leki nawątrobowe korzystnie wplywaja na łuszczyce.
Trzeba dbac o wątrobe , zrobic nawet badania w razie jakichs podejrzen
Np. popularny SYLIMAROL uzywa sie obecnie we Francji, Niemczech ,Szwecji przy leczeniu łuszczycy......
O sylimarolu napisze jeszcze w nastepnym poscie.
Ja osobiscie zazywam nst.specyfiki

SYLIMAROL 70mg. 3 x 2 tabl po jedzeniu
METHIOVIT 3 x 2 tabl.
ESSENTIALE forte 1 -2 tabl
HYPERHERBA 3 x 1-2 tabl.
WIESIOLEK 3 x 2 tabl ( lub na zmiane z ECOMER)
SIEMIE LNIANE w calosci lub w proszku 1-2 dziennie
ZIOŁA 3 x 1 szkl ( mieszanki lub BETASOL)

Ponizej zamieszczam info o ESSENTIALE
Łuszczyca.
Łuszczyca jest chorobą o nieznanej etiologii, której częstość występowania stale rośnie. W przebiegu łuszczycy mogą się pojawić, obok najbardziej charakterystycznych zmian skórnych, objawy zapalenia stawów, prowadzące niekiedy do znacznego upośledzenia sprawności ruchowej. Leczenie choroby polega głównie na zwalczaniu objawów przez miejscowe i ogólne stosowanie kortykosteroidów, naświetlania promieniami UVA lub UVB oraz skojarzone z naświetlaniem doustne podawanie metoksypsoralenu (PUVA) i pochodnych kwasu retinowego (REPUVA).
Uzasadnieniem prób zastosowania preparatów zawierających niezbędne fosfolipidy w terapii łuszczycy były dane o zmniejszonym stężeniu wolnych kwasów tłuszczowych, fosfatydylocholiny oraz sfingomieliny w surowicy krwi chorych na łuszczycę.[138] Ponadto opisano wyraźne zaburzenia morfologiczne i czynnościowe błon komórkowych oraz mitochondrialnych, związane ze znamiennym zmniejszeniem zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w błonach w porównaniu ze zwiększonym udziałem kwasów nasyconych w tych strukturach.[139] Wysunięto hipotezę, że skutkiem tych nieprawidłowości jest zakłócenie syntezy kwasu arachidonowego i powstawania z niego prostaglandyn. Udowodniono w badaniach na modelach zwierzęcych, że niedobór kwasu linolenowego może spowodować nadmierne łuszczenie się skóry.
W 13 badaniach klinicznych, w których łącznie wzięło udział 915 chorych, wykazano zmniejszenie rozległości zmian łuszczycowych oraz dolegliwości związanych z ich występowaniem podczas podawania PPC. Lek stosowano w monoterapii, w połączeniu z PUVA lub maściami natłuszczającymi. Czas obserwacji wynosił od 1 miesiąca do 7 lat.
Już w latach 60. opublikowano po raz pierwszy kilka doniesień na temat korzystnego wpływu EPL na przebieg łuszczycy. Badania przeprowadzono niestety w najwyżej kilkunastoosobowych grupach bez randomizacji i stosowania placebo.[140-143]
Borowski stwierdził w 1961 roku, że podawanie dużych dawek PPC (2,3-4 g/24 h) przez ponad 2 lata łagodzi przebieg nie tylko łuszczycy, ale również ciężkiego atopowego zapalenia skóry oraz wyprysku łojotokowego.[72]
Mechanizm korzystnego wpływu EPL w łuszczycy - jak wielu innych leków stosowanych w dermatologii - nie został całkowicie poznany. Może on polegać na modyfikacji przemian lipidów oraz stymulacji procesów naprawczych w zmienionej zapalnie skórze.[144]
Ze względu na brak badań z randomizowaną grupą kontrolną przeprowadzonych metodą podwójnie ślepej próby podawanie PPC chorym na łuszczycę pozostaje dzisiaj postępowaniem niekonwencjonalnym. Często rozważa się podawanie PPC w przypadku ograniczonej skuteczności dotychczas stosowanej terapii, zwłaszcza przy współistnieniu uszkodzenia wątroby.[144]
DrKris
http://www.hepatologia.pl/essentiale/iwskazania.html

tu znajdziecie info o leku ESSENTIALE
grażka
DrKris,we wcześniejszych wątkach sam powiedziałeś, że na twarzy
trudno stwierdzić czy się ma łuszczycę czy łojotokowe zapalenie skóry.
Ja też byłam pewna, że mam łuszczycę, ale spróbowałam kremu Nizoral
i okazało się , że po tygodniu wszystko mi zeszło, teraz smaruję się tylko
profilaktycznie 1 raz w tygodniu i od 15 sierpnia mam spokój ( to już 3 miesiące).
Czerwone plamy na twarzy miałam od sześciu lat.
Pozdrawiam
Alka
Podziwiam Twoje zaangazowanie w poszukiwaniach ,ale jest to ciagle chodzenie po omacku.Ja sama szukam od lat nie tylko srodkow lagodzacych objawy ale rowniez obserwuje co w danym momencie lagodzi lub zaostrza luszczyce.A mam spore doswiadczenie.Wlasne od 30 lat ,syna od 10 i ojca od nie wiem kiedy.I przyznam sie ze wiem coraz mniej.Jednego jestem pewna wszelke stany zapalne w organizmie sprzyjaja wykwitom ,nie sa jednak przyczyna.Tak swoja droga zadziwia mnie ze w epoce przeszczepow i innych niesamowitych osiagniec medycznych nie wiadomo ciagle skad i dlaczego.Chcialabym wrocic do sprawy watroby co do ktorej tez mam podejrzenia ze ma spory udzial w naszej chorobie ale zdarzylo sie cos co moze byc potwierdzeniem tej teorii lub wrecz przciwnie.Niestety moja wiedza medyczna jest zbyt nikla zeby to zweryfikowac ale opisze to jako ciekawostke.Syn w okresie sporych wykwitow luszczycowych zachorowal na mononukleoze.Jest to choroba objawami przypominajaca angine i czesto z nia mylona.Tylko analiza krwi moze potwierdzic ze to wlasnie to.Jest to wirusowa choroba krwi i podobnie jak w ospie,swince i innych chorobach zakaznych w zasadzie nie podaje sie zadnych lekow oprocz specyfikow wzamcniajacych, trzeba ja po prostu przelezec w lozku.Jedynym niebezpieczenstwem jest to ze moze prowadzic do powaznych zaburzen w funkcjonowaniu watroby.Tak tez bylo u mojego syna badania watroby przez jakis czas wykazywaly zmiany.Ale paradoksalnie mialo to cudowny wplyw na luszczyce.Plamki same zniknely wlasnie w czasie tej choroby.I teraz zglupialam zupelnie bo z jednej strony wyrazny wplyw zmian w watrobie na poprawe w luszczycy a zdrugiej strony jednak z ta watroba dzialo sie cos bardzo niedobrego.Przepraszam za tak dlugi wywod ale kieruje ten post glownie do Krisa bo przy Jego wnikliwosci moze wyciagnie z tego jakies madre wnioski.Pozdrawiam i czekam na nowe odkrycia smile.gif
DrKris
Wątroba spełnia wiele funkcji i wydziela wiele substancji (enzymow).jest niesłychanie waznym organem.
Alka mimo twoich obserwacji , bo nie wiadomo co bylo zaburzone w watrobie , ogolnie uwazam ze wspieranie wątroby przy łuszczycy ma duzy sens i daje efekty przy malym ryzyku szkodliwosci.
Testuje wszystko na sobie.
Aktualnie nie moge sie tylko z grypy wygrzebac , pod wzgledem infekcji mam ten rok rekordowy.No i nie bojcie sie moczu bo nasze prababki stosowaly go na skóre i włosy !! :-)
Iremka
Dodam do aspektu psychologicznego. Przy okazji różnych kłopotow rodzinnych homeopata polecił mi na uspokojenie krople pod nazwą L 72 firmy Lehning - koszt ok. 23 zł. Nie dość, że uspokoiłam się , minęły stany depresyjne, to jeszcze poprawiła się skóra. Nie mówie o całkowitym wyleczeniu, ale o załagodzeniu objawów. może jestem za mało cierpliwa i jak się troche poprawiło to zaprzestałam uzywać. Ale polecam na ostre stany. Rewealacja także na podly nastrój smile.gif
Dodam, że leki homeopatyczne stosuje się pół godziny przed jedzeniem lub po. Niie popijac kawą! Nie nalezy w tym czasie stosować mięty, bo likwiduje dzialanie homeopatii.
Rafał
wink.gif Może to i dobre , ale chyba na tych którzy mają naprawdę coś z deprechą , ja mam Ł. od dziesięciu lat i poukładaną rodzinę no i w tym przypadku stwierdzam to po sobie że chyba ta terapia by na mnie nie poskutkowała dry.gif biggrin.gif
Iremka
Rafał, niekoniecznie trzeba byc w depresji, aby uzywac te krople. pomagają tez w zwyklym stresie i zdecydowanie na skórę. Polecam spróbować. Nie maja działań ubocznych. smile.gif Hej
DrKris
Jeszcze raz to powtórze ze leczenie stanow depresyjnych leczy łuszczyce.!
dzisiaj chcialbym powiedziec o DIECIE.
Ja prawie nie spozywam potraw smażonych , unikam tego jak ognia, jem jak najmniej mięs, ewentualnie ryby.......
Najlepiej spozywac duzo rzeczy na surowo bo takie pozywienie dostarcza duzo enzymów potrzebnych do trawienia pokarmu.
Pozywienie gotowane i smazone traci cenne viatminy, mineraly i enzymy .
Jem sery , pije mleko , nie spozywam alkoholu, nie pale papierosow
Staram sie jesc duzo owoców , warzyw
Pije zioła 1-3 razy dziennie.
Najwazniejsze ze moja metoda PSWDX skutkuje bo po 1 roku ciezkich wysypów , łuszczyca złagodniała , a ja widze szanse na całkowite wyleczenie !
Leczenie musi isc w tylu kierunkach naraz czyli PSWDX
P- Psychologiczne
S- Skórne
W- Wątroba i inne narządy trawienne
D- Dieta
X- Pozostałe /wspomaganie np.bioenergoterapią

Zachęcam do kompleksowego leczenia.

aga
Andre przez ostatnie lata słyszałam od mamy " dziecko znajdź dobrego dermatologa, bo to na pewno nie jest łuszczyca tylko jakaś alergia...", a od kiedy mama zachorowała na łuszczycę (5 lat temu) słyszę kup szampon Nizoral, mnie naprawdę pomógł i zawsze odpowiadam mamie to samo "Nizoral zawiera lek przeciwgrzybiczy na łuszczycę to nie pomoże!!! Ale od niedawna jestem z Wami i jutro pełna nadziei kupię ten szampon, bo to nie może być przypadek, że pomógł tak wielu z Was. Jak pisałam w którymś z moich postów profesor Kaszuba polecił mi stosować Clotrimazol na skórę głowy pod Cignolinę, a to przecież też maść od grzybów. Zgadzam się w wielu kwestiach z Krisem, a zwłaszcza że wyniki leczenia Cignoliną i naświetlenia lampami dają rewelacyjne efekty. Szkoda tylko, że korzystać z tych dobrodziejstw można tylko w szpitalu (ostatnio raz leżałam 6 tygodni), ale efekty utrzymały się przez 3 lata, oczywiście przy dobrym sprawowaniu z mojej strony...Pisząc efekty mam na myśli minimalne wysiewy, ale znam przypadki całkowitych i długotrwałych remisji choroby.
DrKris
Uważam ze moja metoda jest Bezpieczna, bardzo skuteczna i mam nadzieje ze ktos to kiedys potwierdzi .

*Aga , nie trzeba lezec w szpitalu aby leczyc sie lampami i cygnolina !
Cygnolina jest ogolnie dostepna , a i lampy sa w niektorych gabinetach , ja korzystam kiedy chce....
Kaziu
Krzysztof!!! Mam dokładnie odwrotne doświadczenia i jak mnie widziałeś w Suchej nie mam śladów, niektórzy nie wierza że w ogóle miałem łuszczycę. I tak jest od ponad 2,5 roku no prawie trzy. Czy to przypadek?

>
Ja prawie nie spozywam potraw smażonych , unikam tego jak ognia, jem jak najmniej mięs, ewentualnie ryby.......

Ja mam grupę krwi 0 i właśnie jem mięso wieprzowe własciwie każde, byle tłuste, oczywiście nie więcej niż 140 gram dziennie. i nie ważne jak przyrządzone, ale bez chleba, i potraw mącznych.

>
Najlepiej spozywac duzo rzeczy na surowo bo takie pozywienie dostarcza duzo enzymów potrzebnych do trawienia pokarmu.

Moja wiedza na ten temat tez jest odmienna. Generalnie nie spożywać surowych, kwaśnych i zimnych.

Jem sery , pije mleko , nie spozywam alkoholu, nie pale papierosow
Staram sie jesc duzo owoców , warzyw

I tu też mam inną wiedzę: mleko piją cielaczki ale nie dorośli bo kazeina jest jednym z gorszych białek, a mleko krowie jest w ogóle nieprzydatne w naszej diecie. Trochę serów owszem ale tłustych

Pije zioła 1-3 razy dziennie.

Zioła? ale jakie? Nie wszystkie są dla wszystkich.

Zachęcam do kompleksowego leczenia.

I tu się zgadzam ale pod kontrolą dobrego lekarza.

Jedno jest pewne jest ok. 1000 rodzajów diet i każda może być dobra pod warunkiem spełnienia pewnych zasad. Nie dla każdemu to samo pomaga i nie każdemu to samo szkodzi. Każdy organizm jest inny. Dlatego każdy należy zbadać indywidualnie.
Kaziu
'Pij mleko, będziesz kaleką' Akcja promująca picie mleka rozpoczęła się ponad rok temu. O zaletach mleka zapewniają polskie dzieci twórcy najgłośniejszej dziś społecznej reklamy, politycy i oczywiście koncerny mleczarskie. Autorka artykułu - Anna Szulc - dokumentuje, że picie mleka nie tylko nie jest dobre dla organizmu, ale może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. 80 procent ludzkości mleka po prostu nie trawi, a objawy nietolerancji mleka mogą ujawniać się nawet po latach. Temat mleka rozwija w bezpłatnym dodatku "Poradnik" Wanda Sławek w artykule pt. "Kiedy poznamy całą prawdę o mleku?"

Co wy na to?
Gandalf
sad.gif Byl tutaj Pan Kazimierz ktory wyleczyl sie z luszczycy metodami naturalnymi (przede wszystkim dieta).Przekazywal swoja wiedze,dzielil sie swoimi doswiadczeniami,jezdzil na Wasze zloty....Zainteresowanie z Wasze strony?Z E R O W E !!!!!!.Bardzo chetnie za to dopytujecie sie o kazdy 'cudowny' srodek na luszczyce ktory nie wymagalby wiekszej incjatywy z waszej strony...
Mnie ciaga sie za nogawki bo pisze 'nie tym tonem'.....a moze zamiast glaskania po glowce potrzebny jest porzadny klaps na otrzezwienie?
sorka
Metody naturalne są super, tylko ze chyba trzeba by nie pracowac, zeby wszystko stosowac z takim nabozenstwem. Ja jestem niecierpliwa i parzenie ziolek mnie wprowadza chyba w jeszcze wiekszy szal, homeopatyk godz. po lub iles czasu przed, szlag mnie trafia. Wiec stad zainteresowanie mniej czasochlonnymi srodkami.

No to bedzie trudno, chyba ze doczekamy emerytury i wtedy nam wszystko zwisnie (doslownie i w przenosni) i bedziemy mogli sie zajac zdrowym stylem zycia.
Gandalf
wink.gif Glowna cecha ludzi z luszczyca jest wlasnie niecierpliwosc.Jesli zaczniesz byc cierpliwa .....
Powodzenia...
P.S ohmy.gif Z takim trybem zycia jaki prowadzisz chcesz dozyc emerytury?
sorka
Masz racje, Gandalfie, ze ta niecierpliwosc to nam nie sprzyja, a co do emerytury to co tu marzyc, skoro czekam konca tygodnia a ten koniec niewiele zmienia.

Ogarnał mnie taki pesymizm, przy którym luszczyca to betka...
To jest widok Lo-Fi zawartości forum. Aby zobaczyć pełną wersję z grafiką i formatowaniem kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.